נימוס בעידן המודרני - ראש השנה - חג המתנות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 29/02/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > נימוס בעידן המודרני > ראש השנה - חג המתנות
  כתבות אחרונות
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות איבה יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות איבה

פפראצי והסלבס – אויבים או קולגות? פפראצי והסלבס – אויבים או קולגות?

10 הדברות לליל הסדר 10 הדברות לליל הסדר

הקושיות שלא שואלים סביב שולחן החג הקושיות שלא שואלים סביב שולחן החג

האם מנומס להשתמש בכלים חד פעמיים בחג?! התשובה ועוד 7 טיפים האם מנומס להשתמש בכלים חד פעמיים בחג?! התשובה ועוד 7 טיפים

האם מנומס לבקש מהאורחים להכין/להביא חלק מהתפריט?! האם מנומס לבקש מהאורחים להכין/להביא חלק מהתפריט?!

נימוסים וחיות מחמד נימוסים וחיות מחמד

הנך מוזמנת למסיבת תה  High tea / Afternoon tea הנך מוזמנת למסיבת תה High tea / Afternoon tea

המדריך לאירוח בסוכה המדריך לאירוח בסוכה

שולחן ערוך ומנומס שולחן ערוך ומנומס

חוזרים לבית הספר – כל מה שצריך לדעת על כללי ההתנהגות מצד התלמידים, ההורים והמורים חוזרים לבית הספר – כל מה שצריך לדעת על כללי ההתנהגות מצד התלמידים, ההורים והמורים

הקניית הקניית "7 שנים מהבית" לילדים ולמתבגרים

BBQ בסטייל BBQ בסטייל

תחי המלכה: פרוטוקול החתונה המלכותית תחי המלכה: פרוטוקול החתונה המלכותית

אומנות האירוח אומנות האירוח

"משנכנס אדר מרבים בשמחה" - הנוהגים

פרוטוקול הפורומים באינטרנט פרוטוקול הפורומים באינטרנט

נימוסי חורף נימוסי חורף

על החיים ועל המוות

דע את דרכך במולדת הקנגורו

סיביליטי כאשר נוסעים לחופשה סיביליטי כאשר נוסעים לחופשה

איטליה - תרבויות עולם איטליה - תרבויות עולם

נוהגי שולחן בעידן המודרני נוהגי שולחן בעידן המודרני

תקנון המתנות המנומס תקנון המתנות המנומס

"נימוסי רשת" Netiquette

האישה - פעם והיום האישה - פעם והיום

הטרדה מינית: התנהגות בלתי הולמת או חיזור חסר טקט ? הטרדה מינית: התנהגות בלתי הולמת או חיזור חסר טקט ?

דבר אלי בפרחים דבר אלי בפרחים

"סמול טוק"

סיביליטי במועדון סיביליטי במועדון

טקסי נישואין בתרבויות העולם טקסי נישואין בתרבויות העולם

מעלית מנומסת - כללים לנסיעה נעימה במעלית מעלית מנומסת - כללים לנסיעה נעימה במעלית

טיפים מנומסים לחתן ולכלה בעידן המודרני 
טיפים מנומסים לחתן ולכלה בעידן המודרני

תנו צ'אנס לנימוס תנו צ'אנס לנימוס

  לכתבות נוספות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ראש השנה - חג המתנות

מאת: תמי לנצ'וט ליבוביץ'
ראש השנה - חג המתנות

לקראת "קדחת המתנות" להלן כל הטיפים והנהגים שצריך לדעת כדי לבחור מתנה מוצלחת: מתי קונים את המתנה, על מה מקפידים, בחירת מתנות לבוס ולקולגות, מתנות קולקטיביות ונוהג פתיחת המתנות הראוי.מועד קניית המתנה | כמו בכל תחום, הרגע האחרון הוא המלחיץ והגרוע ביותר וכמובן גם היקר ביותר. בכדי לקבל את החג בצורה נינוחה וחגיגית באמת כדאי לסגור את נושא קניית המתנות זמן מה לפני החג: בין עשרה ימים עד שלושה שבועות קודם.

הטיימינג כן קובע | הקנייה המוצלחת ביותר לא מתחילה בכניסה לחנות. היא מתחילה תוך כדי סיור בחנויות על מנת לקבל רעיונות חדשים, להכיר מה יש להציע ולדעת טווחי מחירים. מסיבה זו הקפידו על טווח רכישה ארוך ככל האפשר, שיבטיח כי תמצאו את המתנה הנכונה.

רשימת מתנות | כדאי להכין רשימת מתנות בבית. מה ולמי לקנות ולקבוע מסגרת תקציבית לנושא או במילים אחרות : למי, כמה ומה. כדאי לכלול ברשימה גם מתנות לאלו שאתם נמצאים עמם בקשר שותף, דוגמת הספרית הקבועה, העוזרת, הגנן וכדומה.

תהליך הקנייה | פנו לעצמכם זמן לקניית המתנות, ועשו זאת בנינוחות ולא בחפזון (בבלגן לא מוצאים כלום). הקפידו לבדוק את המתנה לפני שאתם מעניקים אותה (שהמארח לא יגלה חס וחלילה כי כוסות היין שבורות), הקפידו לבחור עטיפה יפה, ואל תוותרו על פתק החלפה – כשהתאריך המצוין יהיה כשבועיים לאחר החג.

הגשת המתנה | על מנת לשמור על המתנה ועל מנת שיהיה קל לקחת אותה הביתה, שימו אותה בשקית ניילון, אך הגישו את המתנה ללא השקית. מומלץ לקנות כרטיסי ברכה ומעטפות ולא לרשום ברכה על פתקאות קטנות.

משלוח פרחים | אם החלטתם לשלוח זר פרחים, כדאי לגשת לחנות הפרחים כמה ימים קודם. חנויות הפרחים בערב החג עמוסות מאוד וכדאי להגיע קודם על מנת להתרשם מהסוגים ולבצע הזמנה בנינוחות ובשלווה.

משלוח מתנות | קיימים מקומות שעושים משלוחים של מתנות בדיוק כמו חנות פרחים - זהו רעיון מצוין שכן נפלא להגיע למקום בו כבר קיבלו את מתנתכם ויעריכו את זה שחשבת עליהם. המתנה כבר אצלם אולי בשימוש והתודה האמיתית והחמה תגיע מייד.

מתנות אכילות לחג | במקרה של עוגות, פשטידות או כל מאכל שהוא - מומלץ לתאם מראש עם המארח או להביאן כמה שעות קודם או בערב האירוע.

פתיחת המתנות | באירוע משפחתי קטן, אפשר ורצוי לפתוח את המתנות בלי הרבה כללים (כמובן שלא שוכחים להגיד 'תודה' מכל הלב). כשהאירוח/ או האירוע מורחב יותר לא נהוג לפתוח את המתנות מול כולם – שכן אנו עלולים לגרום לאי נעימות עבור מי שהביאו מתנה קטנה יותר או לא הביאו בכלל. מומלץ לדאוג מראש למקום בו יונחו המתנות (בכניסה או במטבח), ורק בסיום האירוע, לאחר שכולם הלכו, לפתוח ולהתרשם. אל תשכחו להכין רשימה של המתנות, שתסייע בעדכם כשתצלצלו להודות על המתנות.

מתנות קולקטיביות | במקרה זה יש לנו יוצא דופן, ואם כל המשפחה או החברים שותפים למתנה ניתן לפתוח אותה במהלך האירוע, להראות לנוכחים את ההפתעה ולהודות באותה הזדמנות.

מתנות בעסקים | בעסקים ברכת השנה הטובה והמתנה הקטנה הם חלק מהכיף שמעורר את המוטיבציה. המתנה בחג הפכה להיות חלק חוקי משכר ותנאי העבודה – ואין לראות בה רשות. מחירי המתנות גבוהים וגם המקבל או העובד יכולים להשתתף. מומלץ לצרף למתנה ברכה חמה ואנושית למתנה, ורצוי שתהיה כתובה וחתומה על ידי המעסיק.

מתנה לבוס | לפרגון לבוס או למנהל הישיר נמליץ להעלות את הרעיון בקרב העובדים, לאסוף כסף ולקנות זר פרחים או שוקולד מכולם. מומלץ להוסיף ברכת שנה טובה ולהחתימה בין כל העובדים.


חג שמח ונעים !


*** המידע לקוח מתוך ספרה החדש של תמי לנצוט ליבוביץ: IBL Code - המתפרס על פני 1,000 עמודים ומפרש את כל הקודים, הערכים, הנימוסים וסטנדרטים בסצנת העסקים הרב-תרבותית.
לרגל ראש השנה, מוצע הספר במחיר היכרות של 580 ₪ בלבד, בצרוף סיסמא אישית לאתר של המחברת בו ניתן למצוא עדכונים, מאמרים וטיפים נוספים, לצד אפשרות לפניה אישית לתמי לנצוט ליבוביץ' בנושאים הבוערים.

 נוצר: 9/20/2011 10:10:00 AM
עודכן: 9/20/2011 10:15:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים