פסטיבלים - תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה 2012 אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 09/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פסטיבלים > תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה 2012
  כתבות אחרונות
בשביל היין - מטיילים מבלים וטועמים, ממיטב יינות הכרמים בשביל היין - מטיילים מבלים וטועמים, ממיטב יינות הכרמים

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, חוגג חצי יובל, חוה פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, חוגג חצי יובל, חוה"מ פסח

פסטיבל פסטיבל "אוכל כפרי במטה יהודה" 2015

'טעם כנרת' בסימן 'טעם השלום' 'טעם כנרת' בסימן 'טעם השלום'

פסטיבל ימי ענף הזית ה- 20 פסטיבל ימי ענף הזית ה- 20

המקהלה הקאמרית הירושלמית המקהלה הקאמרית הירושלמית "מוסיקה אטרנה" בקונצרט "רקוויאם"

הפסטיבל הגדול של סיפורי ישראל ייפתח במעמד נשיאי המדינה הפסטיבל הגדול של סיפורי ישראל ייפתח במעמד נשיאי המדינה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה 2012

מאת: איריס לקנר
תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה  2012

תערוכת הפרחים הבינלאומית הגדולה ביותר בישראל תתקיים בחיפה בחוה"מ פסח בין התאריכים: 7-14 באפריל.בחג הפסח המסמן את בוא האביב והפריחה - עירית חיפה מחזירה את תערוכת הפרח המיתולוגית של העיר בענק. 19 שנים אחרי "תערוכת הפרח " הראשונה שהתקיימה בעיר, תיפתח בפסח "תערוכת הפרח הבינלאומית" הגדולה ביותר שהתקיימה אי פעם בישראל.

על פני שטח תצוגה של 30 דונם בפארק הכט, במבואות הדרומיים של חיפה, יוקמו תשע "עולמות פרחים" עוצרי נשימה, ענקים בגודלם ומרהיבים ביופיים וצבעוניותם וכמובן בעלי ניחוחות משכרים. כל "עולם" יוקדש לנושא אחר: עולם הפרחים, שדרות פריז, הגנים התלויים, ארץ השמש העולה, עולם הפרא, עולם החושים, עולם הפנטזיה, ארץ לעולם לא והגן הנעלם המבקרים שיעברו בין "עולמות הפרחים" בתערוכה, יעברו חוויה חושית עוצרת נשימה וחד פעמית של מראות ,צבעים וריחות.

התערוכה שתהיה פתוחה לקהל הרחב במהלך השבוע מהשעה 10:00 עד השעה 22:00 בלילה , תישטף עם רדת החשכה, בתאורה אמנותית מרהיבה ,כאשר כל "עולם" יהווה מיצג אמנותי נדיר ומרהיב ביופיו של חגיגת אורות ומשחקי צבעים.

עשרות אמני ומעצבי פרחים מישראל והולנד יגיעו במיוחד לחיפה לעצב את "עולמות הפרחים " מלמעלה ממאה אלף פרחים יוצגו בתערוכה אשר שיוטסו במיוחד מכל רחבי העולם, לצד פרחים מתוצרת ישראלית מקומית. המבקרים ייהנו מהיצירות הנדירות של הטבע תצוגות צבעוניות וייחודיות מכל רחבי תבל של פרחי בר, פרחי חממה, שיחים ועצים ננסיים.

בימים אלו, כבר עובדים במרץ המנהלים האמנותיים של התערוכה: בנצי גיל מעצב הפרחים המוביל מישראל ושותפו ההולנדי, אלכסנדר זילמנס, אחד ממומחי הפרחים המובילים בעולם, עטור גביעים ופרסים בינלאומיים, אחד מבעליה של חברת ZUIDKOOP הגדולה בעולם לעיצוב פרחים, מייסד בית הספר בטיוואן לעיצוב פרחים ואחראי על עשרות תערוכות פרחים בינלאומיות ועיצוב פרחים לאירועי ענק כגון אירועים משפחתיים ודיפלומטיים לנסיכויות בכווית ובחרן, מפגש הפסגה בין ג'ורבצ'וב ורייגן באיסלנד ועוד. והאדריכלים והמעצבים של גלריית OGE אשר אמונים על עיצוב התערוכה .

לצד "עולמות הפרחים", יתקיימו פעילויות אמנותיות, תצוגות, ואירועי חוצות לכל המשפחה, ביניהם: גני פסלים ותבלינים, מרבדי פרחים, גינות מעוצבות, מיצגים מפרחים, שוק פרחים, סדנאות יצירה בנושאי שזירת פרחים ואיכות סביבה,מופע אורות וסאונד מרהיב מדי ערב ועוד. .

משנות ה- 50 עד שנות ה- 90 ,"תערוכת הפרח" או בשמה המוכר "חג הפרח" של חיפה, הייתה האירוע המרכזי והמדובר ביותר של העיר שהתקיים מדי שנה בפסח ומשך מאות אלפי מבקרים. מייסד התערוכה והרוח החיה מאחוריה היה שמואל ביאליק ז"ל. התערוכה התקיימה בהתחלה בגן בנימין וכשגדלה עברה לגן האם. שוזרי ומעצבי פרחים, גננים,קהל מקצועי וחובבי פרחים הגיעו לתערוכה מכל הארץ והעולם - הייתה זו חוויה מרהיבה שכל מי שהיה שם – לא ישכח.

יונה יהב ראש עירית חיפה: ."זה מרגש במיוחד להחזיר את תערוכת הפרח הבינלאומית הנפלאה לחיפה עם בוא האביב והפריחה הגדולה. מעבר לחוויה החושית האדירה, זו תרבות אמיתית של בילוי ,טיול ,לימוד והתבוננות בטבע. ליהנות מהיצירות הנדירות של החיים האמיתיים, בימים של עידן טכנולוגי -דיגיטאלי, מעבר לזכות גדולה, זו גם חובה לנו ולילדינו".

תערוכת הפרח חיפה 2012- פארק הכט -דרך ההגנה במבואות הדרומיים של חיפה

הגעה:
מכיוון דרום כביש חיפה תל אביב כניסה לחיפה לכיוון העיר התחתית על הדרך הראשית בצומת מקסים . לבאים מכיוון צפון ניתן להגיע דרך העיר התחתית או דרך מנהרות הכרמל ולהחנות במרכז הקונגרסים בחניון מוסדר של התערוכה בחינם שם יעמדו שאטלים מוסדרים שיסיעו את המבקרים עד לפתח התערוכה.
לבאים מכיוון דרום יהיה מקום חניה מוסדר נוסף ללא תשלום ליד פארק מתם ולאורך ציר טיילת חוף הים - גם משם תהיינה הסעות מסודרות למבקרים עד לפתח התערוכה .

מידע לציבור : מוקד 106 חיפה ובאתר האינטרנט של עיריית חיפה

כרטיסים ניתן לקנות בקופת הדרן *2274 או באתר האינטרנט www.hadran.co.il

מומלץ !!!תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה  2012
תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה  2012
תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה  2012
תערוכת הפרח הבינלאומית - חיפה  2012
נוצר: 3/29/2012 10:19:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים