ספורט וכושר - מומחים טוענים כי כ-80% מבעיות הגב המצריכות טיפול רפואי עשויות להיפתר בעזרת אימוני פילאטיס אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 05/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספורט וכושר > מומחים טוענים כי כ-80% מבעיות הגב המצריכות טיפול רפואי עשויות להיפתר בעזרת אימוני פילאטיס
  כתבות אחרונות
TLV OPEN SUP RACE 2014 - אליפות תל אביב הפתוחה ב-SUP יוצאת לדרך TLV OPEN SUP RACE 2014 - אליפות תל אביב הפתוחה ב-SUP יוצאת לדרך

תרגילי התעמלות בטיסה -  כדאי לנסות תרגילי התעמלות בטיסה - כדאי לנסות

המתח והחרדה באזעקות - התרגילים שעוזרים המתח והחרדה באזעקות - התרגילים שעוזרים

לטעום את הגולף לטעום את הגולף

התאמת נעליים לריצת מרתון וטיפים בנושא פעילות ספורטיבית התאמת נעליים לריצת מרתון וטיפים בנושא פעילות ספורטיבית

"מרתון סמסונג תל-אביב" 2014

חנוכה על הקרח, בהיכל הקרח חולון חנוכה על הקרח, בהיכל הקרח חולון

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מומחים טוענים כי כ-80% מבעיות הגב המצריכות טיפול רפואי עשויות להיפתר בעזרת אימוני פילאטיס

מאת: מערכת Iwomen
כ-80% מהאוכלוסייה תסבול בשלב כלשהו בחייה מכאבי גב, ומדובר בסיבה השנייה בשכיחותה לביקור אצל רופא המשפחה ולהיעדרות מעבודה בעולם המערבי (אחרי שפעת). לא כל כאבי הגב הם מינוריים, ולעיתים מזומנות הם עלולים לרתק את הסובלים מהם לימים ושבועות למיטה.השיטות הרפואיות לטיפול בכאבי גב כרוניים מערבות הזרקת הורמונים, שימוש בתרופות כימיות מזיקות, ולעיתים קרובות אף דוגלות בניתוחי גב פולשניים תחת הרדמה מלאה. שיטות אלה, על אף הצלחתן החלקית, לא מצליחות פעמים רבות לשקם את המקום הפגוע צורה מלאה, או לפתור אחת ולתמיד את הכאבים מהם סובלים המטופלים.
סילבנה קמחי-מן, מדריכת פילאטיס בכירה ובעלת בי"ס להוראת פילאטיס, טוענת כי האימון בשיטה עשוי להקל בצורה משמעותית ואף לפתור כ-80% מבעיות הגב המריצות את רובנו אל מרפאות קופות החולים ואל חדרי המיון.

לדברי סילבנה קמחי מן, כאבי גב חריפים גורמים לסובל מהם להפחית תנועה באזור הכאב. הפחתת תנועה זו יוצרת סטגנציה של האזור, ומאמצת מאד  שרירים ופרקים אחרים. מאמצים אלו גוררים פעמים רבות תגובות שרשרת של לחצים וכאבים.
"תרגול פילאטיס מאפשר לגוף ללמוד בהדרגה להשתמש ברובדי שרירים פנימיים התומכים באזורים הסובלים מעומס יתר, ולכן הם תפוסים ומכווצים. האימון מאפשר למתאמנים להגדיל את טווח התנועה שלהם" אומרת סילבנה קמחי מן.
לדבריה, האימון בפילאטיס מכשירים, מסייע בשיפור החוזק והגמישות של השרירים בכלל, ושרירי הגב ועמוד השדרה במיוחד. הדבר תורם לזרימה עצבית אופטימאלית ולהפרשה מוגברת של אנדרופינים וסרטונין - הסמים הטבעיים של גופנו. בכך מושגת הפחתת עומסים משמעותית על מערכות השרירים והשלד, ורוב כאבי הגב מתפוגגים.
ואכן, הפילאטיס רושם אחוזי הצלחה משמעותיים בקרב הסובלים מכאבי גב, וב-80% מהמקרים מביא האימון בשיטה להפסקת הכאבים, או להפחתה משמעותית ביותר שלהם.

כאבי גב הם הסיבה השנייה בשכיחותה, אחרי שפעת, לאובדן ימי עבודה בעולם המערבי, ולהגעה להתייעצות ברופא המשפחה. חוקרי אבולוציה רבים טוענים כי האדם נדון לכאבי גב, מעצם הזדקפותו על שתי רגליים. המעבר לעמידה על שתיים תרם לאדם בצורה רחבה ומשמעותית במאמצי ההישרדות שלו, בפיתוח מיומנויות בידיים שנותרו פנויות, ובכישורים נוספים רבים, אך עם ההזדקפות הגיעו גם הלחצים הרבים על מערכות השלד והמפרקים, וכתוצאה מכך התעוררו כאבי הגב. התארכות תוחלת החיים, שעות העבודה הארוכות, המתח והתזונה הלא בריאה תורמים גם הם את שלהם לשכיחות כאבי הגב השונים והמשונים בהם לוקה רוב האוכלוסייה במערב.
חלק מהבעיות הכאובות ביותר המקושרות לכאבי גב הן פריצת דיסק, בלט בדיסק. בעיות אלה נגרמות על פי רוב כתוצאה מיציבה לא נכונה, או חוסר איזון במעמסה על השלד, דבר הגורם להתרכזות של עודף לחץ באזור ספציפי בגב.
הלחץ הזה יכול להיגרם בין השאר כתוצאה ממאמץ מתמשך בתנוחה לא מאוזנת, מפגיעה בתאונת דרכים, תאונת עבודה, חוסר בפעילות גופנית, וגם מפעילות גופנית מוגברת במיוחד – בעיה ממנה סובלים בעיקר ספורטאים חובבנים ומקצוענים.
לדברי סילבנה קמחי מן, מדריכת פילאטיס ותיקה ומורה בבית ספר למדריכי פילאטיס, הצלחתה של השיטה בהפחתת כאבי גב נובעת ממספר מרכיבים חשובים: האימון בשיטה מפעיל את הרקמות הרכות, השרירים, הגידים והרצועות בגוף, משפר את גמישותם, חיוניותם, ומעלה את טווח הפעולה והעוצמה שלהם.
"על ידי חיזוק המכלול אפשר להסיר את העומס מעמוד השדרה אל הרקמות התומכות ובכך להפחית את הכאב", מסבירה קמחי-מן, שבבעלותה מכון הפילאטיס 'קונטרולוג'י' בכפר סבא.
לדבריה, התרגילים עוזרים בחיזוק הצד הנגדי למוקד הכאבים, בהארכת והגמשת הצד המקוצר, באיזון הגוף, וכל אלה מביאים להקלה משמעותית ולשיפור באיכות החיים.
לדבריה, המהירות בה יופסקו הכאבים תלויה במספר גורמים – מצבו הפיזי של המתאמן, חומרת הבעיה ממנה הוא סובל וגילו. "יש כאלה שאחרי עשרה שיעורים יחושו שינוי מאוד משמעותי, ויהיו כאלה שיזדקקו לתקופה ארוכה יותר של אימון על מנת לחוש שיפור של ממש", אומרת קמחי-מן.
"מניסיוני, כ-80 אחוז מכאבי הגב נעלמים בזכות אימון קבוע בפילאטיס" אומרת קמחי מן. "15% הנותרים יסבלו מכאבים רק במקרים של מאמץ או תחת סטרס, ומיעוט של כ-5% יחושו רק הקלה בכאב, והוא ימשיך להיות נוכח בחייהם. במקרים שכאלה אני ממליצה להיעזר במתודות ושיטות תומכות נוספות מעבר לפילאטיס".

מה זה פילאטיס?
שיטת הפילאטיס קרויה על שם ממציא השיטה – יוזף פילאטיס. זוהי שיטה לאימון גופני שמטרתה לשפר את היציבה ואת תפקודו היומיומי של הגוף. האימונים בפילאטיס נעשים בעזרת מכשירים המבוססים על התנגדות קפיצית, מבלי להפעיל עומס רב על המפרקים והשרירים. אחד היתרונות הגדולים של המכשירים היא האפשרות לשנות את התנגדות הקפיצים ובכך את רמת הקושי של התרגילים. בצורה זו ניתן להתאים את מידת הקושי של התרגיל לכל מתאמן בכל רמת יכולת.
כך ניתן לתרגל את הגוף לגייס את השרירים הנכונים לכל תנועה. בנוסף, מאפשרת השיטה לפתח טווחי תנועה גדולים יותר במפרקים ולאורך עמוד השדרה, ומונעת בכך התפתחות לחץ ושחיקה של החוליות והמפרקים. הפילאטיס משפר את זרימת הדם בשרירים השטחיים והעמוקים וגם באיברים הפנימיים, ואף משפיע לטובה על פעילות המערכות הפנימיות של הגוף לרבות מערכת העצבים.
לדברי סילבנה קמחי מן, כמעט כל מי שסובל מבעיות וכאבי גב, ויעבור לפחות שני אימוני פילאטיס מכשירים בשבוע, וזאת תחת הדרכתו של מאמן מוסמך כמובן, עשוי ליהנות מאיכות חיים שונה בתכלית ממה שהורגל לה עד עתה.

מיהי סילבנה ?
מדריכה ותיקה בפילאטיס רצפה, ובפילאטיס מכשירים שהוסמכה בהשתלמויות בינלאומיות רבות בפילאטיס וחברה בארגון הפילאטיס הבינלאומי PMA.נוצר: 4/4/2009 2:41:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים