ספורט וכושר - אימון לשרירי הפנים. אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספורט וכושר > אימון לשרירי הפנים.
  כתבות אחרונות
מתחילים את השנה ומכניסים את המשפחה לחיים בריאים מתחילים את השנה ומכניסים את המשפחה לחיים בריאים

TLV OPEN SUP RACE 2014 - אליפות תל אביב הפתוחה ב-SUP יוצאת לדרך TLV OPEN SUP RACE 2014 - אליפות תל אביב הפתוחה ב-SUP יוצאת לדרך

תרגילי התעמלות בטיסה -  כדאי לנסות תרגילי התעמלות בטיסה - כדאי לנסות

המתח והחרדה באזעקות - התרגילים שעוזרים המתח והחרדה באזעקות - התרגילים שעוזרים

לטעום את הגולף לטעום את הגולף

התאמת נעליים לריצת מרתון וטיפים בנושא פעילות ספורטיבית התאמת נעליים לריצת מרתון וטיפים בנושא פעילות ספורטיבית

"מרתון סמסונג תל-אביב" 2014

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

אימון לשרירי הפנים.

מאת: טל ריינהרץ
נשמע מצחיק? הנה כתבה מאוד רצינית בנושא.כולנו רוצים פנים צעירות, מתוחות ורעננות ומוכנים להשקיע מאמצים רבים כדי לשפר את מראה הפנים שלנו. ובכן, על מה אנחנו צריכים לעבוד? מה גורם לפנים שלנו "ליפול" עם הזמן? מה גורם לעור להראות רפוי ומדולדל? התשובה נעוצה למעשה בשרירי הפנים ולא בעור עצמו. אותו איבר שאנו קוראים "פנים" מורכב למעשה משכבה עבה של שריר ומעליה שכבה דקה מאד של עור המחוברת אליה. עוביו של העור הוא זניח לעומת מסת השרירים שמתחתיו, וזוהי אותה שכבה שלמעשה "נופלת" עם הזמן ונותנת לפנים את המראה הזקן והרפוי. תפקיד שרירי הפנים הוא להניע את העור על מנת ליצור את הבעות הפנים השונות – ולכן הם מחוברים אל העור. כשהשרירים "נופלים", העור "נופל" איתם.

שריר שלא משתמשים בו מאבד לא רק מהכוח שלו אלא גם מהמסה שלו. הוא הופך לכחוש ומצומק וכיוון שהוא חלש הוא נכנע לכוח המשיכה ו"נופל".
איך זה משפיע על מראה הפנים?
לחיים נפולות, סנטר כפול ועיניים עייפות הם חלק מתוצאת הדלדלות שרירי הפנים.

מה בדיוק קורה עם השנים?
מהלידה ועד סוף גיל ההתבגרות (הפיסיולוגי) – בין 18 ל 25 – ישנו תהליך ספונטני של גידול במסת השריר (Muscular hypertrophy) . גם אם ילדינו לא יזוזו מהספה והמחשב, השרירים שלהם יתפתחו (כמובן הרבה פחות מהשרירים של בן השכנים, שמשחק כדורגל כל היום אבל עדיין יתפתחו). תהליך זה מסתיים בסוף גיל ההתבגרות ומשם האחריות מוטלת עלינו.

זה לא אומר שאי אפשר חס וחלילה,לפתח מסת שריר אחרי גיל ההתבגרות,. זה רק אומר שמגיל זה, אין תהליך זה קורה באופן ספונטני ואנחנו צריכים לשמר את חוזק ומסת השרירים ע"י פעילות גופנית. אם לא, השרירים ילכו יצטמקו ויאבדו מכוחם.
השרירים שניתן לפתח בגופנו הם השרירים הרצוניים, כלומר שרירי השלד. שרירי הפנים גם הם חלק משרירי השלד. לכן ע"י תרגילים מכוונים ניתן לשמור על מסת השריר, לקצר ולעצב את הפנים בדיוק כפי שניתן לעצב את הידיים, הישבן והירכיים.

למה שריר שאינו פעיל מאבד מהמסה שלו?
שריר הוא אוסף ענק של תאים שכל יחודם הוא ביכולתם להתקצר לפי פקודה מהמוח. הם עושים זאת בעזרת חלבונים מסוימים הקיימים בתוך תא השריר. מולקולות החלבון מתקרבות זו לזו כאשר המוח שולח פקודה "לכווץ", ובסיום פקודה מתרחקות זו מזו למצב שאנו קוראים הרפיה. כאשר לא נעשה שימוש בשריר, אין צורך בחלבון הזה. הגוף מפסיק לייצר אותו והשריר מאבד מהמסה שלו ומצטמק. כל השרירים בגופנו,אם אנחנו לא מפעילים אותם, מאבדים מסה, מצטמקים ונופלים . כאשר השרירים מתחזקים הם מתקצרים (בגלל זה עולה הישבן, נכנסת הבטן וכו'). בדיוק כמו שאנחנו מפעילים ומאמנים את שרירי הבטן שלנו כדי שהבטן תהיה מוצקה ומתוחה, או כמו שאנחנו עובדים על שרירי הישבן כדי שהוא לא "ייפול", כך אנחנו צריכים להפעיל ולאמן את שרירי הפנים שלנו כדי שיהיו מוצקים ולא "ייפלו".

וניתוח פלסטי.....?
כאשר מנתח פלסטי מבצע "מתיחת פנים" הוא למעשה מקצר את שרירי הפנים ולכן העור מעליהם נמתח (רק בחלק מהמקרים מקצרים גם את העור). קיצור שרירי הפנים היא הפעולה שאנחנו עושים באימון לשרירי הפנים תוך שימוש בפיזיולוגיה הטבעית של הגוף, בפחות כסף ופחות סיכונים. וזה עוד לא הכול, כאמור, עם השנים מצטמקים כל השרירים שלנו – התהליך ניכר במיוחד באזור השפתיים מה שדוחף אותנו שוב לפלסטיקאי והפעם הזרקת סיליקון (תענוג שאינו חד פעמי היות ובסופו של דבר הסיליקון נספג.) האימון לשרירי הפנים משמר את עוביים של השרירים וזאת בניגוד לניתוח הפלסטי שאינו מטפל במסת השריר.

שיעור ראשון:
קצת על שריר המצח.

שריר המצח הוא שריר רחב המחובר, מצידו האחד, אל השרירים הטבעתיים של העיניים ומצידו השני לרקמת חיבור קשיחה העוטפת ומגינה על הגולגולות. בחלקו התחתון של השריר ממש במקום חיבורו עם העיניים, ישנו שיעור קל אך מאוד משמעותי הנקרא, גבות. לגבות אין יכולת לעלות או להתקרב האחת אל השניה. הן בסך הכל קבוצת שערות היוצאת מנקבוביות העור ובלי פינצטה הן לא זזות לשום מקום. מיקום הגבות נקבע ע"י השרירים הנמצאים מתחתן ומחוברים אל העור ממנו יוצאות השערות.

כאשר שריר המצח מדלדל, אנחנו נתקלים באחד או יותר מהמצבים הבאים.
1. שריר מדולדל המעמיס במשקלו על העיניים ומקטין אותן.
2. מיקום הגבות משתנה והן יורדות מעט כלפי מטה.
3. מיקום הגבות משתנה והן מתקרבות האחת אל השניה ויוצרות את הקווים בין העיניים.

אימון שרירי הפנים לא יצור יותר קמטים?
קודם כל, שיהיה ברור: קמטי הבעה חיוניים לנו מאוד. מחקרים מראים כי יותר מ- 70% מהתקשורת האנושית איננה מילולית. אנו מבינים אחד את השני בעיקר דרך שפת הגוף והבעות הפנים. הבעת פנים נוצרת כששריר מתכווץ, מניע את העור ונוצרים קמטים. המוח שלנו יודע לתרגם את מיקום הקמטים לאחת מהבעות הפנים. כעס, שמחה, פחד וכו'.

בסיום ההבעה, הקמטים נעלמים....

באימון לשרירי הפנים אנו מבודדים את השרירים ולא עובדים דרך הבעות פנים רגילות לכן הקמטים המלווים אותנו בהבעות הפנים לא נוצרים.
אימון לשרירי הפנים וניתוחים למתיחת פנים מטפלים במתאר הפנים, בשרירים. ולא בחריצים הנוצרים בעור.

כדי לדחות היווצרות קמטים אלו עלינו להימנע מעישון להרבות בשתייה ובקרם הגנה ולא לשכוח תזונה ומנוחה.
הטיפול בקמטים אלו שכבר נוצרו הוא הפילינג על כל סוגיו.

אז למה יש אנשים שהקמטים בין העיניים לא נעלמים?
הקמטים באמצע המצח, נוצרים מכיווץ יתר של השרירים המקרבים את העיניים.
כדי להיפתר מהם, עלינו להבין כיצד הם נוצרים.
אל השרירים הטבעתיים של העיניים מחוברים שרירים אשר כיווצם גורם לעיניים להתקרב האחת כלפי השניה. כיווץ זה גורם להיווצרותה של מעין "פרגולה", מחסה לעיניים.
בשני מקרים עיקריים אנחנו מכווצים שריר זה
להגנה על העינים מפני אור השמש וכאשר אנחנו כועסים, שגם אז המוח מכווץ שריר זה באופן אוטומטי כדי להגן על העיניים במקרה של הסלמה במצב.
כפי שהסברנו קודם, הקמטים בין הגבות צריכים להיווצר רק כתוצאה מכיווץ השריר ולהשתחרר בסיום הכיווץ.
הבעיה היא שלחלק מאתנו חיים קצת עצבניים במדינה שטופת שמש ומבלים את מרבית היום בהגנה על העיניים.

אמרנו שכשאנו מחזקים שריר הוא מתקצר וזה בדיוק מה שקורה. השריר הזה ורק השריר הזה יתקצר ולכן ישארו הקמטים באמצע המצח.
כדי לתקן את זה כל שעלינו לעשות זה ללמוד לחזק את השריר הנגדי (זה שמרחיק את הגבות) במקרה שלנו, זהו שריר המצח.

זאת הסיבה שזה המקום הכי פופולרי להזרקת בוטוקס.
בוטוקס הוא רעלן. זהו חומר שלמעשה משתק לזמן מה את השריר הזה ולכן מטשטש את הקמטים הנוצרים בין הגבות. אולם בוטוקס מטפל בסימפטום ולא בבעיה. לאחר 4 חודשים, כשפגה ההשפעה, הכל חוזר לקדמותו ובעצם כלום לא נעשה.

הפיתרון....
הניחי את אצבעות הידיים אחת כלפי השניה כס"מ מעל הגבות. לחצי את האצבעות מעט כלפי הגולגולת ועכשיו גם כלפי מטה. החזיקי את האצבעות כך כ"עמידת מוצא" לתרגיל. כווצי את שריר המצח חזק ככול האפשר כלפי מעלה וכנגד האצבעות. שחררי רק מעט, לא עד שחרור מוחלט וכווצי שוב חזק ככול האפשר. התחילי ב-30 כיווצים והוסיפי עוד 10 בערך כל שבועיים עד שתגיעי ל-100 (100 כיווצים = דקה וחצי).

בהצלחה !


אימון לשרירי הפנים, למה לא שמענו על זה קודם?
כל מדריך כושר או מחול שניתקל בו שייך לאחד משני מחנות: הרקדנים החפצים בפירואט המושלם, ומאמני הכושר שבריאותינו היא בראש מעייניהם. אימון שרירי הפנים נעשה בכדי להיראות צעירים. יתרונותיו הבריאותיים ותרומתו לאמנות המחול זניחים, ולכן בתי הספר משתי האסכולות אינם מלמדים את זה. מי שמתעניין ביופי כמקצוע הן הקוסמטיקאיות המטפלות אך ורק בשכבת העור ואינן מוסמכות או אינן יודעות לאמן את שרירי הגוף או את שרירי הפנים. מי שכן לומד אימון לשרירי הפנים הם הפיזיותרפיסטים, המשתמשים בזה לשיקום לאחר טראומה של עצב הפנים.. אני באופן אישי כבר מזמן הבנתי שכמעט כל לקוחותיי המתאמנות באופן סדיר, מעוניינות במתאר גופן לפחות אם לא יותר מאשר בבריאותן.לכן אני מסיימת כל שיעור באימון קצר לשרירי הפנים.
התעמלות פנים – כי השרירים לא נגמרים בצוואר.*** טל ריינהרץ היא יוצרת ה - DVD "הקורס המלא לאימון שרירי הפנים", בעלת סטודיו "שפת גוף" לעיצוב הגוף ומחול.
www.faceit.co.il


נוצר: 9/26/2008 7:55:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים