בריאות - בשורה לחולי סוכרת: השקת הסנסור המתקדם ביותר בעולם לקריאת סוכר רציפה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 06/08/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > בריאות > בשורה לחולי סוכרת: השקת הסנסור המתקדם ביותר בעולם לקריאת סוכר רציפה
  כתבות אחרונות
Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר

אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים' אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים'

כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב

איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים

כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית

שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו

לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

בשורה לחולי סוכרת: השקת הסנסור המתקדם ביותר בעולם לקריאת סוכר רציפה

מאת: מערכת Iwomen
בשורה לחולי סוכרת: השקת הסנסור המתקדם ביותר בעולם לקריאת סוכר רציפה

טכנולוגיה חדשנית המהווה בשורה לחולי סוכרת: ילדים, נשים בהריון ומבוגרים!חברת מדטרוניק המובילה בתחום הטכנולוגיות הרפואיות בישראל ובעולם , השיקה בישראל את הסנסור המתקדם ביותר בעולם לקריאת סוכר רציפה. שיפורים משמעותיים בעיצוב הופכים את סנסור "אנלייט" לקטן, נוח וידידותי יותר למשתמש.

במחקר קליני שנערך עם סנסור Enlite, העידו מרבית משתתפי המחקר כי ההחדרה נטולת כאב וכי השימוש בדוקרן נוח ביותר. כאשר סנסור Enlite מופעל עם מערכת ההתרעות הצפויות הקיימות במשאבת אינסולין המתקדמת "פארדיים Veo" ייהנו המטופלים מיכולת דיוק גבוהה במיוחד של 98% באיתור היפוגליקמיה. הסנסור כלול בסל הבריאות עבור ילדים ונשים בהריון עם סוכרת מסוג 1 (בכפוף להתוויות).

לדברי פרופ' אוהד כהן, המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, המרכז הרפואי שיבא תל השומר: "סנסור Enlite המושק  בישראל מהווה צעד חשוב נוסף במהפכה הטיפולית בסוכרת  מסוג 1. סנסור Enlite  מציג התקדמות משמעותית בדיוק  ובזיהוי אירועי היפוגליקמיה לעיתים אף טרם הופעתם, דבר המאפשר למטופל לשמור על איזון הדוק יותר תוך הימנעות מערכי סוכר נמוכים העלולים להיות אף מסכני חיים".

מחקרים קליניים חשובים מוכיחים כי קריאת סוכר רציפה עוזרת לחולי סוכרת לשפר את איזון הסוכר וזאת ללא עלייה במקרי היפוגליקמיה (רמות סוכר נמוכות באופן מסכן חיים)
היפוגליקמיה הינה אחד המצבים המסוכנים הנלווים לסוכרת ובמקרים מסוימים עלולה לגרום לאובדן הכרה ואף למוות. כשליש מחולי הסוכרת חווים היפוגליקמיה במהלך השינה כך שהיכולת שלהם לזהות ולהגיב בזמן על-מנת למנוע התקפים חמורים נפגמת. בעוד שחלק מהחולים חווים "סימני אזהרה" לפני אירוע היפוגליקמיה, הרי שאחרים אינם חווים סימנים כלשהם ואינם מודעים לירידת ערכי הסוכר.

קריאת סוכר רציפה מהווה מרכיב חשוב בניהול מחלת הסוכרת. מחקר STAR 3 החשוב הראה כי חולי סוכרת מסוג 1 מגיעים לאיזון טוב יותר של מחלת הסוכרת עם משאבות אינסולין  "פארדיים" משולבות סנסור לקריאת סוכר רציפה לעומת טיפול בזריקות יומיות מרובות (MDI).  בנוסף, מחקרים מאוחרים יותר מעידים כי ככל שגוברת תכיפות השימוש בקריאת סוכר רציפה, משתפר איזון הסוכר של חולי הסוכרת, וזאת ללא עלייה באירועי היפוגליקמיה.

הסנסור ניתן לשילוב במכשור המתקדם של מדטרוניק לטיפול בסוכרת: במשאבת האינסולין המתקדמת ביותר בעולם "פארדיים Veo" או פארדיים 522/722, במוניטור "גארדיאן" לקריאת סוכר רציפה בזמן אמת  (למזריקי אינסולין), וב"הולטר" לבדיקות סוכר "iPRO" הנמצא במרפאות הסוכרת. הטכנולוגיות המתקדמות של מדטרוניק לטיפול בסוכרת משווקת על ידי חברת אגנטק.

אודות קריאת הסוכר הרציפה של מדטרוניק:
חולי סוכרת נעזרים בטכנולוגיה לקריאת סוכר רציפה כדי לנטר באופן רציף את רמות הסוכר שלהם במהלך כל שעות היום והלילה. קריאות הסוכר משודרות אלחוטית ומוצגות במסך המשאבה או מוניטור "גארדיאן".
קריאת סוכר רציפה מספקת תמונה מקיפה ומעמיקה על התנהלות מחלת הסוכרת משום שהיא מראה שינויים, תנודות ומגמות של ערכי הסוכר, אשר אינם מתקבלים בבדיקות אקראיות עם מכשיר סוכר ביתי (סרט וידאו לעומת תמונות בודדות). 
בשנת 2010 פרסמה האגודה האמריקאית לאנדוקרינולוגיה הצהרה אודות יתרונות השימוש בקריאת סוכר רציפה.
קריאת הסוכר הרציפה עוזרת לחולי סוכרת מסוג 1 עם  ערך  A1c  גבוה  מ-7% לשפר את איזון הסוכר ללא עלייה באירועי היפוגליקמיה. "קריאת סוכר רציפה אינה רק חידוש טכנולוגי, אלא משפרת את חייהם של החולים אשר מטמיעים את השימוש בה בניהול הכולל של מחלת הסוכרת".
האגודה ממליצה על שימוש בקריאת הסוכר הרציפה במיוחד עבור ילדים, מתבגרים ומבוגרים הסובלים מאירועי היפוגליקמיה מרובים או מאי מודעות להיפוגליקמיה (hypoglycemia unawareness),חולים בעלי רמת ההמוגלובין מסוכרר A1c גבוה  מהרמה המומלצת, חולים עם תנודתיות גדולה בערכי הסוכר, נשים בהריון עם סוכרת או נשים עם סוכרת המתכננות הריון.

 נוצר: 1/15/2012 8:55:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים