טיפולים - הראי לי את כפות רגלייך- ואומר לך מי את אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > טיפולים > הראי לי את כפות רגלייך- ואומר לך מי את
  כתבות אחרונות
תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל? תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל?

"בית דרך חיים" - הבית לחיים בריאים

פוטוטראפיה : תנו לגוף לדבר

"הקשר בין נשימה לנשמה"

האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים

מהי מדיטציה ?

שלושת ה שלושת ה"טיפוסים" כמודל לבחירת הטיפול בהומיאופתיה קלאסית

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הראי לי את כפות רגלייך- ואומר לך מי את

מאת: טניה סולומון

אני שוכבת על מיטת טיפולים, מכוסה בשמיכה רכה ונעימה ורק כפות רגליי חשופות. איני יודעת למה בדיוק לצפות... אחרי כמה דקות של התבוננות ברגליים ומישוש עדין, מתחילה שולי כהן לספר לי את סיפור חיי. מתברר שכפות הרגליים חושפות הכל וכך היא מגלה לי דברים שרק אני יודעת, נוקבת בתאריכים של אירועים חשובים בחיים, אומרת לי מה כואב לי בגוף ומה מעיק עלי בנפש. מאוחר יותר, יסבירו לי כי שיטת אבי גרינברג לפיה ניתן לאבחן אנשים על פי כפות הרגליים, ולטפל ברגשות ודפוסי התנהגות דרך הגוף- מוכיחה את עצמה בדייקנות מרגשת.שולי כהן מפרדס חנה, מטפלת בשיטת "אבי גרינברג", מאבחנת ומלמדת אנשים איך להעצים את המודעות לקשר בין גוף- נפש ובאותה הזדמנות להיפטר אחת ולתמיד מכאבים פיסיים ורגשיים.

מהו יסוד השיטה?
"היום כבר כמעט כולם יודעים שלכל דבר בחיים יש ביטוי רגשי ופיסי ואי אפשר להפריד בין השניים. לכל רגש יש תחושה ספציפית שמלווה אותו. למשל, כששואלים אנשים מה קורה להם כשהם כועסים הם מתארים תחושת חום, אומרים שהרגישו כאילו "הדם עלה לי לראש" או ראיתי אדום מול העיניים'....בעת עצבנות רבה, אנשים מדווחים על רעידות בגוף, כאב בטן המלווה לעיתים בשלשול עצבני או כאב ראש. מתח ולחץ מוצאים את ביטויים במגוון רגשות ותחושות פיסיות. יש המדווחים על התכווצויות לא רצוניות וכאב באזור הסרעפת, אחרים חוטפים כאבי גב, לחץ בחזה , יובש בפה , בכי או 'גוש בגרון'....מבחינת השיטה, זאת נקודת הפתיחה בתהליך הריפוי. הרעיון הוא לקלוט את הסיבה ואת התוצאה הגופנית ובכך להעלות את המודעות למצבי סיכון אלה. אדם מודע יכול ללמוד לשלוט ביתר קלות בתחושותיו ובגופו לשני הכיוונים ובכך לשפר את ההרגשה הפיסית והרגשית. לא תמיד אנו מבינים לגמרי מה הקשר בין אירועים מסוימים לדפוסי התנהגות שאימצנו לעצמנו במהלך השנים ובין השפעתם עלינו במגוון רבדים. ברגע שזה מתברר ומתבהר במהלך הטיפול, ניתן ללמוד לחיות בצורה נינוחה ונעימה יותר."

מה בעצם קורה בתהליך הטיפול?
"הכל מתחיל באבחון דרך כפות הרגליים שמשקפות את סיפור החיים שלנו ומעידות במרבית המקרים על חוסר איזון כזה או אחר. שיחת תשאול עם המטופל, משלימה את תמונת המצב לגבי הדפוס המרכזי עליו רוצים לעבוד ובמקביל- מגלה את הסימפטום או התחושה הפיזית שמתעוררת, כל פעם שאנו מגיעים למצב שמלחיץ אותנו. בתהליך הטיפול, נרגיש בגוף- היכן הוא מופיע ואיך לשחררו. ככל שנפרדים מיותר דפוסים שליליים, כך מרחב המחיה גדל והיכולת להיות " מי שאנחנו " מתעצמת. לדוגמה, אם מופיע כאב ראש, כל פעם שאנו מוזמנים לארוחת ערב אצל החמות, ברור שיש לנו התנגדות רגשית למפגש. אחת הדרכים להתמודד היא לשחרר את הגוף מהמתח המצטבר לפני שהוא הופך להיות אקוטי."

מהו יתרון השיטה לעומת שיטות אחרות?
"הטיפול אישי מאוד ומותאם לכל אחד בצורה מדויקת ביותר, וכך גם קצב ההתקדמות. הטיפול נעשה בשיטת מגע מיוחדת, על גבי מיטת טיפולים, בלבוש מלא ולכן מתאימה גם למי שאינו שש לחשוף את גופו. בטיפול, משחררים את הגוף ובעקבותיו- הנפש והרגשות. בנקודה הזאת, העומס הרגשי והפיסי מתפוגג, הכאבים נעלמים וגם הרגשות השליליים מתמוססים. במהלך השנים היו לי מטופלים רבים שבעקבות הטיפול חל מהפך של ממש בחייהם. הם גילו את עצמם מחדש, נזכרו בחלומות שהיו להם בעבר, העזו ועשו שינוי (מקצועי או אישי) וכך הפכו לאנשים בריאים ומאושרים יותר לאחר שבמשך שנים סבלו מסימפטומים מעיקים.."

מיהו קהל היעד שלך?
"כל אדם שסובל מכאב פיסי או רגשי כל שהוא. אני יכולה לעזור בבעיות של מיגרנה, כאבי גב, נדודי שינה , דיכאון , חוסר ביטחון, בעיות ריכוז ועוד."

כמה טיפולים צריך?
"זה תלוי מאוד במטופל בדפוס שבו אנו רוצים ליצור שינויי וביכולת ללמידה. אדם ששואף ללמוד לשלוט על גופו ומחשבותיו, להגדיל את
עוצמה הפנימית ולקחת אחריות למצבו בחיים בכלל ועל גופו בפרט- הוא מטופל אולטימטיבי שיגיע בעזרתי לתוצאות מהירות ומשמעותיות. אני מלמדת אנשים, במהלך הטיפול , איך נוצרים הכאבים ומה מקורם כך שאותו אדם ידע איך להיפרד מסימפטומים כאלה בעתיד. חלק מבסיס השיטה הוא לשתף את האדם בתהליך ולא להשאיר אותו במצב פסיבי, כדי לא ליצור תלות."

מה מייחד אותך לעומת מטפלים אחרים?
"יש לי ניסיון של למעלה מ 12 שנים וגם יכולת לתת אבחון מדויק מאוד. המטופל הוא זה שבוחר את הנושא הדחוף ביותר לטיפול ואז יוצאים לדרך.. מנקודה זאת ההצלחה היא עניין של זמן המתעצמת ככל שמקדמים בתהליך."

לפרטים נוספים: 052-3698206נוצר: 2/28/2012 10:49:00 AM
עודכן: 3/1/2012 9:27:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים