טיפולים - האם משתלם להיות מטפל גופנפש אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 06/04/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > טיפולים > האם משתלם להיות מטפל גופנפש?
  כתבות אחרונות
תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל? תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל?

"בית דרך חיים" - הבית לחיים בריאים

פוטוטראפיה : תנו לגוף לדבר

"הקשר בין נשימה לנשמה"

האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים

מהי מדיטציה ?

שלושת ה שלושת ה"טיפוסים" כמודל לבחירת הטיפול בהומיאופתיה קלאסית

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

האם משתלם להיות מטפל גופנפש?

מאת: טניה סולומון
ההחלטה לאן להירשם ללימודים כרוכה במספר קריטריונים, ביניהם: אהבה לתחום, עניין, סקרנות, וגם, איך לא- כסף... כולנו רוצים להשקיע בלימודים שיהוו קרש קפיצה לחיים מלאי עניין ופרנסה טובה ואין ספק כי מציאת תחום שמהווה שילוב בין השניים, יהיה הבחירה המוצלחת ביותר.בשנים האחרונות, תחום הטיפול האלטרנטיבי נעשה טרנדי מתמיד, והוא מאפשר למי שחפצה נפשו להיות מטפל גופנפש, לעשות כסף לא רע בכלל במקביל לעיסוק שהוא כל כולו מוקדש לאהבת אדם ולבריאות. "תעודת הכניסה לתחום היא לאהוב אנשים ולאהוב לגעת באנשים, ולהיות בריאים, שום מבחן פסיכומטרי לא משקף את הקריטריונים האלו, ומיותר לציין, שהוא אינו מהווה אינדיקציה לכניסה לבית הספר" אומרת ד"ר מרגלית ספלטר , בעלת מרכז ספלטר, המכשיר מדריכים בתחום הגופנפש.

טכניקת ספלטר היא שיטת טיפול המשלבת מספר תחומים של גופנפש, טיפול במגע, תנועה, שיחות עם המטפל, אבחון לפי כפות הרגליים ותזונה מאוזנת. את הטכניקה המציאה ד"ר ספלטר בעקבות חוויות טראומטיות שעברה. עם סיום הדוקטורט, הבינה ספלטר כי הדרך לתיקון נפשי עבורה היא דווקא תיקון נפשם של אחרים. "הסיבות לרצות להיות מטפל הינן רבות, אולם החובה לאהוב אנשים ולרצות לעזור להם, היא לב הטכניקה. אהבה זו זרימה, זו תנועה, זה מצב שאנחנו רוצים ממנו עוד והרבה , אז בשביל לעבוד בגופנפש, צריך לשמור על איזון בשעות העבודה, ולא לעבוד יותר מדי, זאת מכיוון, שמי שמגיע לטיפול מצפה לקבל שירות טוב ואדיב, וכל אדם כזה צריך לקבל מהמטפל את מיטב האנרגיות, ומיטב היחס".

הלימודים בספלטר עולים כ-8,500 ₪ לשנת לימודים, מתוך 3 שנים, שלאחריהם זכאי המטפל לתואר 'מטפל מוסמך'. בסוף השנה הראשונה כשמתאמנים על אנשים ומגישים עבודת גמר, שהיא מחקר בתחום שהסטודנט בוחר ועליו הוא מתמקצע, מקבל הסטודנט תעודה המאפשרת לו להתחיל לעסוק בתחום ולהחזיר לעצמו את כספי הלימודים. תלמידים שנה ראשונה, משקבלו תעודה, כבר עובדים עם כ-4-10 אנשים לשבוע, וכך מתאפשר להם להתחיל לעסוק בתחום שהם אוהבים וגם לקבל עליו תגמול כספי.
סטודנט שקיבל את התעודה, בתום השנה הראשונה, רשאי לדרוש עד 80 ₪ למפגש, והוא יכול להחזיר תשלום של חודש לימודים בשבוע עבודה עם 10 אנשים.
לאחר התנסות ועבודה רבה עם אנשים, אפשר להשתכר עד 300 ₪ למפגש בשיטות מגע שונות, כשרוב בוגרי הלימודים בספלטר הופכים להיות עצמאיים.

צבי אלפישר, בעלים ומורה במכללת 'תהילה', מסכים עם תנאי הקבלה ללימודים ברפואה אלטרנטיבית. "כוח נתינה אמיתי וכנה, זו אינה טכניקה שאפשר ללמוד או ללמד, זה עניין אנרגטי שמגיע מהנשמה, עבודה פנימית ורוחנית שלא ניתן לזייף, גם לא בלימודים של 400 שעות שנתיות. "מכללת תהילה מתמחה בלימודי רפואה קוריאנית שנקראת סו-ג'וק-צ'ים. שנת לימודים אחת במכללה עולה 6,800 ₪, כשהשנה ניתן להוסיף גם את נושא הלימודי תזונה וצמחי מרפא ולקבל חבילת לימודים מלאה במחיר מוזל של 10,800 ₪ לשנת לימודים. במסגרת הקורסים והסדנאות הנלמדות, יקבלו התלמידים העשרה והתנסות בטיפולים קוריאנים כמו טווינא, דיקור סיני, סוגי מאסז'ים, עם אפשרות לשילוב, כאמור של תזונה וצמחי מרפא.


לאחר מס' שיעורים, יכול להתחיל כל סטודנט את הסטאג' שלו, על שכנה שניתפס לה הצוואר, בן דוד שסובל מכאבי ראש, או סבתא עם בעיות פרקים, בכל מקרה ממליץ אלפישר , כי בהתנסויות הראשונות, לא מומלץ לגבות כסף מהמטופלים, אלא דווקא לקבל מהם משהו סמלי, כמו חפיסת שוקולד, כהתנסות בין היתר בתורת הנתינה, שהיא מרזי המקצוע של הרפואה בכלל, וגם זו המשלימה. " כשמחדיר מטפל מחט לגופו של חולה, כל שהוא עושה זה להחדיר חתיכת פלדה קרה, ולכן עליו להיות מרוכז ולהחדיר את עצמו, כל שקר מתגלה. שהמגע אינו אמיתי, הטיפול לא יהיה מוצלח."
את חוג הקליינטים צובר כל סטודנט מפה לאוזן, חבר מרוצה מביא חבר, כשבשנה הראשונה עם הזכאות לתואר 'מטפל' מומלץ לגבות כ-50-80₪ לטיפול, בשנה השנייה, מוגדר הסטודנט בתואר 'מוסמך' מומלץ לגבות כ-100 ₪ ובתום שלוש שנות לימוד ועם קבלת התואר 'מטפל בכיר' גובים מרבית המטפלים כ-200 ₪ לטיפול, הכולל מגע, תזונה ורקיחת פורמולות מצמחי מרפא. יש אפשרות ללימודים של שלוש שנים מלאות, או ללמוד שנה או שנתיים, ולקבל הכשרה של מטפל בדרגות שונות.
נוצר: 7/30/2008 1:44:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים