ספרות - חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

מאת: נאוה וינגרטן
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

המלצה על ספר לילדים - חגי וחגית בהרפתקה מלאת הומור, מכירים את מנהגי חג הפסח וסיפוריו. לילדים ולא רק עבורם, בהוצאת כתר.אם אתם עדין שוברים את הראש מה לקנות, הרי לכם פתרון מקסים, מלא הומור ואף מלמד, המנגיש את חג הפסח ומנהגיו לילדים, בדרך של הרפתקה מלאת הומור, ומשמר את המסורת גם עבור אלה הרחוקים ממנה. מומלץ ביותר, גם כמתנה לילדים בחו"ל. והמחיר? שווה לכל נפש!

שני הקטנטנים הפרטיים שלי, פקחו עיניים וצחקו חליפות כשהקראתי להם. השפה קולחת, מובנת בקלות, והאיורים הצבעוניים של רונה מור תורמים להבנה ולאווירה בהמחשה שבהם ובצבעוניותם.

בסוף הספר מופיע מילון מונחי החג ומנהגיו, שגם כמה מהבוגרים בסביבה לא בדיוק ידעו את מקורם, ודי התבלבלו כשהותקלו בשאלות על ידי הקטנים, שכבר שמעו ויודעים לצטט..

"חגי וחגית מתכוננים לחג הפסח המתקרב. יש המון מה לעשות! בית לנקות, מצות לאפות, ותיבה לקשט. ואיפה החיות? לא!! זאת לא התיבה הזאת! משה לא היה בתיבת נח"... חגי וחגית יוצאים להרפתקה עם יצור מיוחד במינו ומגלים הכל על המכות, המצות, הקושיות האפיקומן וכל שקשור לחג הפסח.

שירי צוק, תסריטאית מצליחה וסופרת (יס, ערוץ 10, חינוכית, קלאסיקלטת, לוגי, ערוץ הילדים הופ, זבנג, טלעד, קשת ועוד), חיה עם משפחתה בסין. היא כתבה את הספר כמענה לצורך שילדיה הנחשפים לחגי הנוצרים, יכירו ויכבדו גם את המסורת היהודית. לדבריה, עץ הכריסמס צבעוני יותר מהחנוכיה וביצי הפסחא מושכות יותר מהאפיקומן.

לכן היה צורך למצוא דרך שתציג את החגים באור מסקרן, מעניין ומושך. שירי צוק הצליחה במשימה! חג הפסח הונגש לילדים בדרך מקסימה. עתה, לא רק חגי וחגית מכינים את עצמם ואת ביתם לחג הפסח. עתה גם שני הקטנים שלהם הבאתי את הספר, מתגייסים בשמחה למשימה.

שירי צוק בחרה לכתוב בדרכה המיוחדת סדרה שתפגיש את הילדים עם חגי ישראל. בסדרה: "חגי וחגית חוגגים את.." יראו אור בקרוב שני ספרים נוספים - על חגי תשרי ועל חנוכה.

"חגי וחגית חוגגים את פסח", מאת שירי צוק
הוצאת כתר, 48 ₪

(*צילום: יח"צ)נוצר: 4/9/2014 11:04:00 PM
עודכן: 9/4/2014 11:06:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים