ספרות - פליטת הפה של מירי דהן אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "פליטת הפה של מירי דהן"
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"פליטת הפה של מירי דהן"

מאת: שוש להב

על רקע שחיתות עסקית חמורה וקשרי שלטון מסואבים, פותחים שלושה ידידים מנוער, בתחרות מי מהם יתעשר ראשון. מירי דהן קוראת עליהם תגר, והיא תשלם על כך.. ספר קריא ומותח, מאת: שמואל פרץ.קורה לכם שבין הריצות והעסקים, כובד החיים וקריאת ספרות "רצינית", בא לכם להתאוורר עם ספר יותר קליל ופחות מחייב, ולא מזיק אם גם מותח? ובכן, "פליטת הפה של מירי דהן" הוא ספר כזה. כייף לקרוא ועושה חשק להעביר אותו גם לחברים.

על רקע שחיתות עסקית חמורה וקשרי שלטון מסואבים, פותחים שלושה צעירים, ידידים מנוער, בתחרות מי מהם יתעשר ראשון? מי מהם יצבור בהקדם חמישה מיליון דולר? כל האמצעים כשרים. הפרס למנצח הוא גדול ועשוי להביא להכפלת רכושו, ולא פחות חשוב - לנפח את האגו.

כל אחד מהשלושה בוחר בדרך משלו להשגת מטרותיו. אף אחת אינה חוקית וכולן משלבות שחיתות שלטונית, עסקית או ביטחונית. האחד משתלב במשרד האוצר, האחר קצין בצה"ל והשלישי הצליח להשתלב בעסקיו של טייקון בהתהוות. כולם מנסים לפלס דרכם אל הכסף הגדול בעזרת עסקאות אפלות, ובאותה נשימה פועלים נמרצות להכשיל איש את רעהו.

בד בבד, ותוך כדי התחרות ביניהם, הם מאחדים כוחות כדי לצאת במסע נקם אכזרי נגד מירי דהן, הצעירה שהעזה לקרוא תגר על כישוריהם ולהעמיד בספק את כישרונותיהם. הספר מתאר בצורה חיה את ניסיונות ההישרדות של מירי וההתמודדות שלה מול מהלכי הנקמה של יריביה. שלושה נגד אחת. האם הטוב ינצח?

"פליטת הפה של מירי דהן" הוא רומן על רקע חברתי-כלכלי, המשקף את השחיתות אליה הידרדרה החברה הישראלית בשנים האחרונות. הספר תוקף עוולות כלכליות חמורות בארץ, כמו התופעות הבולטות של הקפיטליזם החזירי, היעדר תחרות, הסדרים בין טיייקונים, הקשר הון-שלטון ויוצאי הממסד שאוחזים במשרות מפתח, לא בגלל כישרונם אלא בזכות קשריהם עם האוצר.

שמואל פרץ - כלכלן במקצועו, נשוי, אב לשלושה, סב לתשעה נכדים ומתגורר ברחובות - נולד ב-1940 בפס שבמרוקו. ב-1951, בהיותו בן 11, עלה עם הוריו לארץ. תחילה למעברה בנטעים ולאחר מכן למושב ברוש בנגב, כשהוא עובר את כל התלאות של עולה חדש. בגיל 16 התקבל לפנימייה הצבאית של בית הספר הריאלי בחיפה. בצבא שירת בגולני. ב-1965 סיים B.A. בכלכלה ומדעי המדינה באוניברסיטה העברית והחל לעבוד ככלכלן בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בירושלים.

הוא שימש כסמנכ"ל לכספים בתעשייה האווירית ולאחר מכן שירת מטעמה כאיש כספים מרכזי בארה"ב. כ"כ היה חבר הנהלת התעשייה האווירית ונציגה באירופה. ב-2003 פרש ומאז ועד היום מכהן כדירקטור במספר חברות. פרסם 4 ספרים נוספים. לפני האחרון שבהם "אורגת השטיחים באיספהן", רב מכר שמכר עד כה כ-13 מהדורות ונמכר עד היום, והאחרון "פליטת הפה של מירי דהן" - שניהם יצאו בהוצאת ליברוס.

לסיום אצטט שתי תובנות אקטואליות, מתוך "הרהורים לפני מותי" בספר זה: "חוק אי-תחרות קובע שטייקונים יעדיפו תמיד לחלק את השוק מאשר להתחרות ביניהם, באופן שהצרכן ישלם תמיד יותר".. "על שלשה דברים השחיתות עומדת, על הון, על שלטון ועל עולם תחתון".

(*תמונת כריכה: יח"צ)נוצר: 4/20/2013 2:58:00 PM
עודכן: 4/20/2013 2:59:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים