ספרות - חמישים גוונים של אפור, אופל ושחרור.. אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "חמישים גוונים" של אפור, אופל ושחרור..
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"חמישים גוונים" של אפור, אופל ושחרור..

מאת: שוש להב

הטרילוגייה מכה גלים.. א ל ג'יימס חושפת אותנו לעולמות של סאדו-מאזו, למשגלים מגוונים ולתיאורים עסיסיים ובהחלט יצירתיים. כ- 1700 עמודים של תשוקה לוהטת ויצרים אפלים. קראתי עד המילה האחרונה וכן, למדתי משהו..הטרילוגיה של "חמישים גוונים" כבשה את לב הקוראים ואת טבלאות רבי-המכר בחמישים מדינות ברחבי העולם. גם בישראל הפכה הטרילוגיה, לאחר צאת הספר הראשון מתוכה - "חמישים גוונים של אפור" - לשיחת היום, וזכתה להצלחה מסחררת: הספר התמקם בראש רשימות רבי המכר, זכה להתייחסות בכל כלי התקשורת ורשם הישגים חסרי תקדים גם בשוק הספרים המקומי. מיום צאת הספר הראשון בארץ, בספטמבר 2012, נמכרו ממנו כ- 100 אלף עותקים, וזה הצפי גם לשניים שאחריו.

בראשון בסדרה התוודענו אל גיבורי הספר, כריסטיאן גריי (גריי הוא אפור, לכן כותרת הספר) - הגבר הצעיר והיפייפה, העשיר והמצליח, המסתיר סודות כמוסים ביותר, ואל אנסטסיה סטיל - הסטודנטית לספרות, התמה והברה, חומת השיער השופע ותכולת עיניים, שכבשה את לב הגבר. ואז הגיעו גם "חמישים גוונים של אופל", בו ממשיכים מעללי הזוג וגם של אלה הסובבים אותם, ולבסוף "חמישים גוונים של שחרור", כולל איומים על חייהם, חיזוק הקשר ועד השחרור מהטרילוגיה.

העלילה בקצרה: אחר שטעמה מסודותיו האפלים ומנחת זרועו של כריסטיאן גריי, מחליטה אנסטסיה סטיל לנתק את קשריה עמו ולנסות לבנות את חייה מחדש. היא חוזרת לגור בדירתה ומתחילה לעבוד בבית הוצאה לאור בסיאטל, מה ששובר את לבו של גריי. אלא שתשוקתה לגבר המעונה ויפה התואר לא מרפה, והיא נאלצת להיאבק בה יום יום ושעה שעה.

ולכן, כשכריסטיאן מציע לה למסד את הקשר ביניהם על פי חוזה חדש, היא מתקשה לסרב. בצעדים קטנים ומדודים היא שבה אל בין זרועותיו, והתשוקה ביניהם ניצתת מחדש ומגלה לאנסטסיה פנים חדשים באישיותו. בשעה שכריסטיאן נאבק בשדים המענים את נפשו וחייב ללמוד לוותר על הצורך הכפייתי שלו לשלוט בה, נאלצת אנסטסיה להתמודד עם הכעס והקנאה של מאהבותיו הקודמות, להסתגל לסגנון החיים הראוותני שלו מבלי לאבד את עצמיותה ולקבל את ההחלטה החשובה ביותר בחייה.

"חמישים גוונים" יכול היה להיות עוד רומן-רומנטי שאנו מגדירים "רומן למשרתות", אבל השלישייה צלחה את המשוכה ויצרה ז'אנר משלה, מעניין, עם עומק פסיכולוגי, עיצוב דמויות שהן יותר מסטריאוטיפ, הומור בריא והרבה הרבה סקס.

ואם בסקס עסקינן, אז לזכותה של הסופרת יאמר, שהיא הצליחה להביא תיאורים של משגלים באופן מקורי ושל אורגזמות בצורה יצירתית - כשהשפה מחדשת ומתחדשת (וכל הכבוד למתרגמת, ורד ארביב), וכמעט אין מילים, ביטויים ומשפטים החוזרים על עצמם (כך בספר הראשון) - הישג שלא ניתן לזלזל בו.

טרילוגיית "חמישים גוונים של.." בהחלט מומלצת לקריאה, אך עצתי לכן (וגם לכם לא יזיק..), לא לקרוא את שלושת הספרים ברצף (העומס רב מידי).
כך תצליחו להתגעגע לדמויות, תיהנו לאורך תקופה ויהיה פסק זמן לתרגול...

חמישים גוונים של אופל
א ל ג'יימס
מאנגלית: ורד ארביב
הוצאת ידיעות ספרים

(*צילום: יח"צ)

נוצר: 3/7/2013 2:43:00 AM
עודכן: 3/7/2013 2:50:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים