ספרות - היעלמות, מאת: ניב קפלן אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/01/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "היעלמות", מאת: ניב קפלן
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"היעלמות", מאת: ניב קפלן

מאת: שוש להב

צעירה אמריקנית השוהה בקיבוץ, נחטפת ביום הולדתה ממכוניתו של החבר שאיתו טיילה. היא נעלמת בלי להותיר עקבות. תיק החקירה נסגר בנסיבות תמוהות. גורלה של הצעירה לא נודע. אבל חבורה של איכפתניקים לא תוותר עד הגילוי המפתיע.ספרי מתח מקוריים, תמיד יתקבלו אצלי בברכה. זה ז'אנר שלא קל לכתוב אותו, אך אם הוא כתוב טוב, כייף לקרוא אותו. כך קרה לי עם הספר עב הכרס שחיבר ניב קפלן, "היעלמות". נעלמתי לסביבה עד שסיימתי לקרוא אותו. מותח ומהנה גם יחד.

אביב 1984. קארן, אמריקנית השוהה בקיבוץ נחטפת ביום הולדתה, ממכוניתו של מיקי, החבר שאיתו טיילה. היא נעלמת בלי להותיר עקבות, תיק החקירה נסגר בנסיבות תמוהות, המניע לחטיפה נותר עלום וגורלה של הצעירה לא נודע.

קיץ 1987. תמונה של קארן בעת החטיפה מתגלה באקראי בזמן פשיטה של כוח צה"ל בלבנון. מיקי ואחותה של קארן, ליסה, נשאבים בחזרה אל העבר המעיק שנותר כפצע פתוח בחייהם. בניסיון נואש להבין את אשר קרה, הם חושפים סוד משפחתי, המחפה על מזימה חשאית חוצת יבשות של שירותי ביון, לסיכול מיזם מחתרתי לפיתוח אמצעי לחימה.

מדוע נחטפה קארן ומה עלה בגורלה? מהו הסוד המשפחתי האפל? עד כמה רחוק ילך ארגון תאב-בצע כדי להגן על אינטרסים שעל גבול האפור? אלה הן חלק מהשאלות שמניעות את העלילה הסוחפת ואפופת המסתורין, של ספר מתח מקורי זה.

את "היעלמות" החל ניב קפלן לכתוב בשפה האנגלית ב-1992, במהלך שהותו בלוס אנג'לס למטרת לימודים. הרעיון לעלילת הספר ניצת בעקבות צפייה בסרט The Vanishing, במרכזו אישה שנעלמה מבלי להשאיר עקבות. הוא הבשיל בו במשך זמן רב והטריגר להתיישב ולכתוב, היה הצלחת ספרו של ג'ון גרישם "הפירמה" - עו"ד שלא כתב ספר מימיו והפך להצלחה. העלילה הייתה מעורפלת והלכה והתפתחה עם הזמן. תהליך הכתיבה ארך 5 שנים. לא הייתה לו שום הכשרה לכתיבה חוץ מהעובדה שכל חייו קרא ספרים.

ב"היעלמות" יש מספר מוטיבים הלקוחים מהביוגרפיה האישית שלו ומחוויותיו וניסיונו בעולם העסקים (עולם בו פועלים ארגונים עסקיים ואנשים בכירים בתוכם, שלא בוחלים בדבר כדי להתקדם ולצבור כוח).במהלך 15 השנים האחרונות מאז סיום כתיבת "היעלמות", הוא עובד על ספר נוסף שנמצא בשלבי סיום.

ניב קפלן, יליד 1959, בעל חברת ייעוץ לתעשיית המטוסים, אב ל-5 ילדים, נולד וגדל בקיבוץ איילת השחר. נשוי בשנית, עובד עבור רפאל מזה 18 שנה, בשיווק מערכות למטוסי קרב לחילות האוויר בכל העולם.

"העלמות", הוצאת רימונים, 514 עמודים של מתח טוב.נוצר: 2/5/2013 9:32:00 AM
עודכן: 2/5/2013 9:34:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים