ספרות - הקומדיה התל-אביבית, מאת יובל בן-עמי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "הקומדיה התל-אביבית", מאת יובל בן-עמי
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"הקומדיה התל-אביבית", מאת יובל בן-עמי

מאת: שוש להב

רומן אוטוביוגרפי מסקרן ואמיץ, שעוקב אחר שנים גורליות בחייו של הסופר בתל אביב, הכוללות אהבות מסעירות ופרידות כואבות, עימותים מקצועיים ומשברים נפשיים ו"חור בבטן". הוצאת "אחוזת בית".הוא מסתובב עם "חור בבטן", לא ממש יודע לשים את האצבע על מה הכי מציק לו, מה באמת חסר לו, ומה ימלא ויחלים את הבור. לקראת סוף הרומן האוטוביוגרפי של יובל בן-עמי, אנו מתחילים להבין. נקווה שכך גם הגיבור שלנו.

גבר צעיר שנשוי לאמריקאית זהובת שיער, מוצא את עצמו בתחילת שנות השלושים לחייו, כשהוא חש חוסר סיפוק, רָעָב גדול, מעין "חור בבטן". נדמה שזוהי התחלה של עוד סיפור על משבר בזוגיות, אך למעשה זוהי התחלה של סיפור יוצא דופן וחשוּף בכנוּתו הנדירה, על גבר שיוצא למסע גילוי עצמי מכאיב אך הכרחי.

זהו מסע נועז ומעורר מחשבות, שבבסיסו טמון סוד גדול שהולך ונחשף לאורך הדרך. אותו גבר צעיר, יובל בן-עמי, עוזב בית מוגן ונוח לכאורה בצפון תל אביב, עובר לגור ביפו ומתוודע אל חבורה של אנשים מרתקים, אל שירה וספרות ואל עולמות שמשנים את חייו. אבל הרגע המפתיע והחשוב מכולם, מתרחש דווקא למרגלות גורדי השחקים השקופים של בנגקוק.

והערה בהקשר לרגע בו מתגלה הסוד הגדול - כשהסופר יוצר לאורך הספר רמת ציפיות גבוהה לקראת הגילוי - אז אחרי דרך כ"כ ארוכה שהלכנו איתו לאורך הרומן, הטעימה שקיבלנו ברגע האמת, השאירה אותי צמאה ליותר. חבל.

"הקומדיה התל-אביבית" הוא רומן אוטוביוגרפי מסקרן ואמיץ, שעוקב אחר כשלוש שנים גורליות בחייו של בן-עמי בתל אביב, תקופה שבה הוא חווה אהבות מסעירות ופרידות כואבות, מפגשים מיניים ליליים והרפתקאות מצחיקות, עימותים מקצועיים ומשברים נפשיים קשים.

בכל השנים האלה הוא המשיך לשמור בתוכו את סודו, את אותו "חור בבטן", למרות רצונו, גם כשיצא למשימות בארץ ובעולם במסגרת עבודתו כעיתונאי עצמאי. בהשראת דנטה, מחבר "הקומדיה האלוהית", בן-עמי יורד אל השאול ועובר בשעריו השונים בחיפושו אחר גאולה.

מבעד לשורותיו שכתובות בפשטות, נגלית גיבורה נוספת במסעו האישי של בן-עמי - העיר תל אביב. זוהי עיר ששלוליות גשם בחורף מרחיבות אותה כמו שברי מראה, "מעמיקות אותה ומגבירות את האור האפור שנח עליה עד שהוא הופך לפיוט". זוהי עיר שמתקיימת בבתי קפה בוהמייניים ובמרחב הווירטואלי, עיר שגיבוריה הם משוררים וסופרים צעירים שרעבים לחוֹם, למגע ולהכרה. זוהי עיר של משחקי זהויות מתעתעים, של יצרים עזים ושברוני לב ושל קנאת סופרים, שלא תמיד מרבה חוכמה.

"הקומדיה התל-אביבית" הוא ספרו השישי של העיתונאי והמוזיקאי יובל בן-עמי.

יובל בן-עמי נולד בירושלים בשנת 1976. בנעוריו יצאה משפחתו לשליחות בת שלוש שנים בארצות הברית. בראשית שנות העשרים לחייו נדד באירופה כמוזיקאי, ובמשך כחמש שנים התפרנס משירה ונגינה בגיטרה ברחובות, בפאבים ובמסעדות. בתום מסעו חזר לארצות הברית והחל לעבוד כעיתונאי. בשנת 2005, לאחר שלוש שנות שהייה בארצות הברית, הוא חזר לישראל והתיישב בתל אביב.

במהלך העשור האחרון חיבר בן-עמי כתבות, מאמרים וביקורות עבור עיתונים, מגזינים וכתבי עת רבים, בהם "הארץ", "גלובס", "מסע אחר", "ידיעות אחרונות" ו"טיים אאוט". הוא הוציא חמישה ספרים: "המיתולוגיה הפינית" (מפה, 2003), "סוזנה אל תבכי" (חרגול, 2005), "ארץ הפלאות" (עם עובד, 2007), "יום בעיר" (מפה, 2008) ו"ניפגש באמצע הדרך" (זמורה ביתן, 2008). שירתו הופיעה בכתבי העת "מעין", "עמדה", "הכיוון מזרח" ואחרים. הוא מחבר הבלוג "Everywhere" בשפה האנגלית ונמנה על מייסדיו של אתר הבלוגים הישראלי 972+.

בן-עמי מוסיף היום להופיע כמוזיקאי והוא שותף לקבוצת המחאה היצירתית "גרילה תרבות".נוצר: 3/22/2012 10:47:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים