ספרות - ימי הכלולות של ג'ואנה מאת איילת בר-מאיר אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "ימי הכלולות של ג'ואנה" מאת איילת בר-מאיר
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"ימי הכלולות של ג'ואנה" מאת איילת בר-מאיר

מאת: שוש להב

ספר אודות מסע מטלטל וחושני בארץ הגליל, המציג דמויות נשיות חזקות ובלתי אפשריות, ומשתפות את המחברת ואת הקוראים במסע חייהן.בין נתיביה/ קירות של תכלת וקשתות/ ואיש באמונתו ואלפי תפילות/ מגביהות מעל./ כרמים וריח אדמה/ עשן עולה מעל צמרות זיתים/ בחצרות, לימון מצהיב/ ופלפלים מאדימים על גג/ ידיים חכמות מתחממות/ סביב כוס קפה שחור ומר/ (בשבילי בבקשה עם סוכר)/ על העצים - התאנים בהמתנה/ רוח עוברת, כזאת או אחרת,/ בין "מכתוב" לרשות הנתונה.
שיר שכתבה איילת בר-מאיר ומופיע בפתח הספר שלה "ימי הכלולות של ג'ואנה".

איילת בר-מאיר היא אישה שאוספת סיפורי חיים. ימי הכלולות של ג'ואנה הוא מסע מטלטל וחושני בארץ הגליל, המציג דמויות נשיות חזקות ובלתי אפשריות, שרבות מהן התגלו על ידי בר מאיר בשנות טיוליה בגליל, וחלקן היו נדיבות מספיק לשתף אותה במסע חייהן.

חייה של הסופרת נגלים עם כל עמוד בספר הנפלא הזה, וכך גם חייהן של תשע נשים שונות ומרתקות, מהמגוון האנושי יוצא הדופן שמאכלס את הגליל. כך ג'ואנה מכפר יאסיף, שמעולם לא זכתה להיות כלה, הפכה לאמנית בינלאומית המספרת את סיפורה. וכך גם קמר התימנייה, שהייתה הילדה ה-16 של הוריה והיחידה שנותרה בחיים, והיום היא שוזרת סלים יפיפיים במושב עמור. זהו סיפור חייה של איילת בר-מאיר, שהתמקדה בשנים האחרונות באיתור הנשים המרתקות, החזקות, והמסתוריות שבגליל, ולספר את סיפורן.

בר-מאיר היא מדריכת טיולים המתגוררת בגליל, פוסעת בין שביליו ומלקטת בעין חדה ובאוזן רגישה את סיפורי התשוקה, המאבק והאהבה של תושביו. איילת החליטה לפני שנים למצוא את הדרך הייחודית והמקורית שלה להדריך קבוצות והקדישה שנים למציאת נשים נעימות ותקשורתיות, בעלות חצרות יפות שעוסקות בעשייה יוצאת דופן ונושאות איתן סיפור חיים מעניין. את סיפורן היא מביאה בספר זה.

הדמויות בספר נוצרו בהשראת המציאות, אך הן פרי דמיונה של הסופרת.

"ימי הכלולות של ג'ואנה", סדרת הנמל, אגם הוצאה לאור, 206 עמודים.נוצר: 11/8/2011 1:04:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים