ספרות - אזמזה - הספר המקורי שרציתי לכתוב אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "אזמזה" - הספר המקורי שרציתי לכתוב
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"אזמזה" - הספר המקורי שרציתי לכתוב

מאת: שוש להב

ספר כתיבה אישי וייחודי, מאת אילנית שרף - ויגודסקי ויעל אריאלי-רביד, "אגם" הוצאה לאור.מהמפגש בין שתי הכותבות - אילנית ויעל - התגבש הרעיון ליצור ספר מקסים ומיוחד לילדים ונוער, שמטרתו לעודד את היצירתיות דרך כתיבה, או כפי שהשתיים אומרות:"הקורא חופשי לכתוב מה שבא, אזמזה משנה למה התכוונו?!"

'אזמזה' הוא ספר מתנה לבנים ולבנות. זהו ספר כתיבה אישי וייחודי, המחזיר אותנו לתקופה שבה כתיבה הייתה עניין של מחברת ועפרון ולא מקלדת ומסך מגע. כדי להוכיח שאפשר גם אחרת, הכניסו המחברות את עולם הקדמה לספר זה.

אזמזה לוקח את הקורא-כותב למסע מהנה ומרגש בתוך עולם האסוציאציות הפרטי שלו, באמצעות הפעלות וגירויים לכתיבה, אשר עטופים בעיצוב משעשע, קליל ועכשווי. את תהליך הקריאה-כתיבה מלוות הפעלות כתובות ומאוירות, המגרות את הקורא לכתוב בעצמו את הסיפור שלו. מחיקה של משפטים מתוך כתבה ישנה בעיתון, משאירה אחריה מילים בודדות, שמהן ניתן להרכיב שיר מקורי; ראיון עם דמות שתמיד רצינו לשאול אותה משהו; שירשיבוש, שהוא שיבוש של שיר מוכר; רשימת "מילים שלא אומר לעולם" ועוד ועוד.

כותבות הספר יצרו את א' הרגיש ו-ב' האדיש, שני יצורי קומיקס מקסימים. אלו שותפים למסע היצירה שחווה הקורא ומלווים אותו. לצידם משולבים איורים גרפיים מגוונים, השואבים השראתם מעיצובים הסובבים אותנו: ניירות מקומטים ושרבוטים, דף הבית של גוגל, צילום בקלוז אפ של חפצים יומיומיים ועוד.

אזמזה הוא תוצר של עבודה משותפת בת ארבע שנים של אילנית שרף-ויגודסקי ויעל אריאלי-רביד. אילנית כותבת יומן אישי מילדות, בעלת תואר שני בחינוך ואומנות רב תחומית, כתבה תזה בנושא יצירתיות וניהלה מרכזי חינוך לספרות ואמנות של משרד החינוך. יעל עובדת שנים רבות עם אוכלוסיות שונות של ילדים ונוער (נוער בסיכון, ילדים עם פיגור שכלי ואוטיזם וילדים ונוער נורמטיביים) בתחום האמנות וההבעה.

'אזמזה' - הספר המקורי שרציתי לכתוב, אגם הוצאה לאור - מתנה מיוחדת שילדים והוריהם ישמחו בה.נוצר: 11/1/2011 9:38:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים