ספרות - הלוחש לחיות - שיחות עם ידידי בעלי החיים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "הלוחש לחיות" - שיחות עם ידידי בעלי החיים
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"הלוחש לחיות" - שיחות עם ידידי בעלי החיים

מאת: שוש להב

ספר מלבב וחכם מאת ד"ר יגאל הורוביץ - הווטרינר של הספארי בר"ג - שילמד אותנו דבר מה על בני האדם... חדש בהוצאת אסטרולוג."נועם התבונן באצבעי. היא הייתה עטופה בתחבושת. 'ממה נפצעת?' הוא שאל... חיוך של מבוכה התפשט על פני. 'כולם שואלים אותי את השאלה הזו ואני מתבייש לספר שלפני שבוע, ננשכתי על-ידי כבש בזמן שבדקתי את פיו. היה הרבה יותר הרואי לספר שנפצעתי מאריה או מטיגריס, לא?'. נועם הנהן קלות בראשו, ואמר: 'זו בדיוק הנקודה החשובה שאותה רציתי להדגיש. אצלנו הנושא הזה עובר מדור לדור, הוא טבוע בגנים שלנו. אתה כנראה לא תיפצע מטיגריס ולא מאריה, ולא מאף חיה שאתה פוחד ממנה. בחיים נפגעים בעיקר מאלה אשר לא פוחדים מהם!"

נועם הוא ברדלס בעל תובנות חדות וביקורת חריפה כלפי בני-האדם ואותה הוא משמיע לידידו הווטרינר - כך בספר "הלוחש לחיות". "הלוחש לחיות", הוא ספר הביכורים של ד"ר יגאל הורוביץ, המטפל כבר עשרים שנה בחיות בר, כווטרינר הספארי ברמת גן ומנהל בית החולים לחיות בר. הורוביץ, נשוי לשגית, דוברת הספארי ואב לשלוש בנות.

דמות המספר בספר, וטרינר בגן חיות, מקבל מידידו הטווס נוצת קסם זהובה, המעניקה לו את היכולת לתקשר עם בעלי החיים ובכוחה לפתוח את לב החיות אליו. בעזרת נוצה זו הוא חושף לעינינו עולם מופלא של תובנות, שחיי החיות מעניקים לנו.

יגאל הורוביץ, החי כל חייו עם החיות ואת החיות, מביא לספר זה את ניסיונו העשיר בטיפול בבעלי חיים ובהתבוננותו בהם. הספר שזור בפרטים זואולוגיים מרתקים, מידע על בעלי החיים, תכונותיהם ויכולותיהם, ומהדהדים בו מקרים ומצבים שונים שאירעו למחבר במהלך שנות עבודתו: טיפול בחיית בר שהגיעה מהטבע (הזאבה, בפרק "אלבום הריחות של דיונה"), פרידה מבעל חיים שעבר מהספארי לגן חיות אחר (הדובונים הקטנים של הדובה לילי, בפרק "שנת החורף הגדולה") ועוד.

לכל פרק מצורף, בסופו, רקע זואולוגי על החיות המופיעות בו.

הספר מגשר ומחבר בין עולם החיות לעולם בני האדם. עולמם של בעלי החיים משמש כמטאפורה למצבים, לתחושות ולרגשות שבני האדם חווים: תחושות של אהבה, פחד, פרידה מעולם מוכר, התמודדות עם הזקנה ויכולת שליטה בהפעלת כוח.

"הלוחש לחיות" - ספר קריא מאד, על בעלי חיים ובני דמותם בקרב בני האדם, מרגש ובעל חוכמת חיים.נוצר: 9/28/2011 11:17:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים