ספרות - ספר חדש ב'אופוס' : נשימה / מאת טים ווינטון אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 28/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > ספר חדש ב'אופוס' : "נשימה" / מאת טים ווינטון
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ספר חדש ב'אופוס' : "נשימה" / מאת טים ווינטון

מאת: פאני גולדבל
זוכה בפרס מיילס פרנקליין לספרות לשנת 2009.ברוס פייק, או "פייקלט", העביר את שנות ילדותו בעיירת פועלים שבה אפשר לשמוע בלילות את רעמו של הים. הוא השתוקק להיות שם, על החוף, בין חבטות הגלים, אבל משום-מה הוריו לא הרשו לו. רק לאחר שהתיידד עם לוני, נער הפרא המקומי, הוא העז סוף-סוף להמרות את פיהם.

שני הנערים השתכרו מעוצמתו הבוגדנית של הים ומכוח הסבולת של גופם הצעיר ושברו את כל הכללים והגבולות. הם התחברו למורים רוחניים מבוגרים, שהתמכרותם לסיכונים לקחה אותם למקומות שקשה להעלותם בדמיון. פייקלט נלכד ברשת של אהבה וחברות, נסחף בתחושות ארוטיות שאינו יכול לעמוד בפניהן וניצב מול אתגרים שישפיעו על חייו זמן רב לאחר תום גיל ההתבגרות.

"נשימה" הוא סיפור על זיכרונות נעורים, על כל המושך והכפייתי שבהם, ועל רגעי שיברון לב וטירוף.

גבר צעיר לומד מה פירוש הדבר להיות יוצא דופן, איך לדחוף את גופו ואת נפשו עד לקצה גבול היכולת בתחושה של פחד נוראי מעורב בחדווה, וכיצד להסתיר את הריקנות שנוצרה בו לאחר שהשאיר מאחוריו את העוצמה עוצרת הנשימה של האהבה והחיים.

על המחבר
טימותי ג'ון ווינטון הוא סופר אוסטרלי, מחברם של רומנים, סיפורים קצרים, ספרי עיון וספרי ילדים. היה מועמד פעמיים לפרס מאַן בוּקר על ספריו, ואף זכה בפרס הלאומי לספרות של אוסטרליה. כיום הוא אחד מהסופרים האוסטרלים הידועים ביותר וכותב לילדים ולמבוגרים.הוא הסופר היחידי שזכה 4 פעמים בפרס מיילס פרנקליין.


אדם חכם אמר פעם כי החיים נמדדים לא בכמות הנשימות שאתה לוקח כי אם בכמות הפעמים שנעתקה נשמתך... כך הרגשתי כאשר קראתי את הספר. מאותם הרגעים בהם נעתקת הנשימה למחוז רחוק ומעניין !
נוצר: 11/8/2009 7:17:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים