ספרות - תעלומה בשישה קולות - ספר חדש מאת מחבר רב המכר נער החידות ממומביי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 03/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > תעלומה בשישה קולות - ספר חדש מאת מחבר רב המכר "נער החידות ממומביי"
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

תעלומה בשישה קולות - ספר חדש מאת מחבר רב המכר "נער החידות ממומביי"

מאת: איריס לקנר
תעלומה בשישה קולות - ספר חדש מאת מחבר רב המכר
מחבר רב המכר הגדול "נער החידות ממומביי", ויקאס סווארופ, חוזר בספרו השני לתאר את המרקם העשיר והגועש של הודו רחבת הידיים, על כל יופייה ותחלואיה, שבה חיים זה לצד זה עשירים ועניים, מערביים ומסורתיים, מושחתים וישרי דרך.
במסיבה נוצצת בדלהי נרצח לפתע בעל הבית ויקי ראי, בנו הנהנתן ויפה התואר של פוליטיקאי עשיר ומושחת. לוויקי היו שונאים רבים, אך רק שישה נעצרים בחשד לרצח: שחקנית יפהפייה ומתוסכלת מבוליווד, גנב טלפונים צעיר וממולח, אמריקאי מטקסס שהגיע להודו כדי לחפש את הכלה שמצא באינטרנט, פקיד ממשל מזדקן שחושב שהוא גלגול של מהטמה גנדהי, בן שבט תמים שמחפש אוצר גנוב ויקר, ואפילו – אביו של הנרצח, הפוליטיקאי תאב הבצע.

ששת החשודים מספרים כל אחד את סיפורו, ועלילותיהם המסחררות ועוצרות הנשימה – שעוברות דרך רחובות דלהי הדחוסים, גדות הגנגס הקדוש, איי אנדמן הקסומים וקשמיר השסועה – נשזרות זו בזו עד לפתרון התעלומה המסקרנת: מי רצח את ויקי ראי, ולמה?

"תעלומה בשישה קולות" הוא מלאכת מחשבת של בניית מתח, וזאת בזכות החלוקה שלו לשישה חלקים: הרצח, החשודים, המניעים, הראיות, הפתרון, ולבסוף – הווידוי, שבו מסופר הסוף המפתיע והחכם של הספר שובה הלב הזה.


*** "נער החידות ממומביי" נמכר עד כה בישראל בלמעלה מ-100 אלף עותקים ****

כמה מילים על ויקאס סווארופ:
ויקאס סְווארוּפּ נולד ב-1963 בעיר אללהבּד למשפחה של עורכי דין ידועי שם. בתום לימודיו באוניברסיטת אללהבד, הצטרף סווארופ למשרד החוץ ההודי, ומאז שימש בתפקידים דיפלומטיים בטורקיה, בארצות הברית, באתיופיה ובבריטניה. בימים אלה הוא מוצב מטעם ממשלתו בפרטוריה שבדרום אפריקה.

בזמן ששהה בלונדון כנציג דיפלומטי, ביקש סווארופ לנסות את מזלו בכתיבה של ספרות יפה. במשך זמן מה שקד על כתיבת "נער החידות ממומביי", שהיה לרומן הביכורים שלו. במהלך הכתיבה איתר באינטרנט כתובת דואר אלקטרוני של סוכן ספרותי בלונדון, ושלח אליו את ארבעת הפרקים הראשונים של הספר. הסוכן הגיב בהתלהבות, וסווארופ הוחתם מיד על חוזה. לימים התברר ש"נער החידות ממומביי" היה הספר הראשון שיוצג על ידי אותו סוכן ספרותי, שהחל לפעול במקצועו באותם ימים ממש.

מיד לאחר שראה אור, זכה "נער החידות ממומביי" לביקורות משבחות ולאהדת קהל הקוראים בהודו ומחוצה לה כאחד. בתוך זמן קצר היה הספר לרב מכר בינלאומי, והוא נחשב לאחת ההפתעות הגדולות של הספרות ההודית בשנים האחרונות. הוא תורגם עד כה לשלושים ושתיים שפות, וזכה בפרסים שונים, ובהם הפרס הספרותי החשוב ביותר בדרום אפריקה, ה-Boeke Prize, לשנת 2006 (שזכו בו בין השאר מרק הדון ב-2004 על "המקרה המוזר של הכלב בשעת הלילה", יאן מרטל ב-2003 על "חיי פיי", ואיאן מקיואן ב-2002 על "כפרה"). בסוף 2008 עובד "נער החידות ממומביי" לקולנוע, וכבר הספיק לזכות בפרס הסרט הטוב בפסטיבלי, אוסטין וטורונטו, בארבעה פרסי גלובוס הזהב: התסריט, הסרט, הבמאי והפסקול, בשבעה פרסי באפטא (האוסקר הבריטי), ובשמונה פרסי אוסקר, ובהם הסרט הטוב, התסריט והבמאי.

בד בבד עם המשך שירותו הדיפלומטי, כתב סווארופ את ספרו השני, "תעלומה בשישה קולות".


מוצלח, צבעוני, סוחף ומומלץ !נוצר: 9/15/2009 8:17:00 AM
עודכן: 9/15/2009 8:01:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים