ספרות - זה מה שנשאר - אלבום צילומים מרהיב לרגל חגיגות ה-100 לעיר תל-אביב אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 30/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "זה מה שנשאר" - אלבום צילומים מרהיב לרגל חגיגות ה-100 לעיר תל-אביב
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"זה מה שנשאר" - אלבום צילומים מרהיב לרגל חגיגות ה-100 לעיר תל-אביב

מאת: מערכת Iwomen
לרגל חגיגות ה-100 לעיר תל-אביב, רואה אור "זה מה שנשאר" אלבום צילומים רגיש ומלא קסם מאת חוני המעגל – אמן רב-תחומי, מיצגן, במאי, צלם מחונן וקולנוען מעניין. "משורר של הפרטים הקטנים", כפי שמכנה אותו רעיה זומר-טל, מנהלת מוזיאון "ינקו דאדא".
באלבום מרהיב זה מוצגת תל-אביב דרך פרטים שוליים לכאורה, שבדרך כלל חומקים מעינינו – תזכורת הולכת ומתכלה ברחובות המתחדשים. מסע קסום אל עיר קצת אחרת.

כמו במכלול יצירתו של חוני המעגל, גם פה היופי מצוי, מתקיים ומתריס בקמוט, בשבור, במעוקם, בשולי ובזניח לכאורה: במכסה של ביוב, בברז חלוד, בתריס או במנעול שבורים, במרצפת שחוקה, דלת עץ מתקלפת וגוויתו של עץ שפעם לבלב. כל מה שנזרק, נשכח, הוזנח ונעלם מעיני העוברים ושבים בעיר תל-אביב-יפו, נלכד בעינו ובעדשת מצלמתו של חוני המעגל והופך ליצירת אמנות.

בדרך התבוננותו יוצאת הדופן, הופך חוני את היומיומי והמובן מאליו למשהו שאי אפשר שלא להבחין בו או להתעכב עליו: את העבר לעכשווי, את הדומם למלא חיות, את חסר החשיבות למרכזי ומעורר השראה.
חוני, המושפע משורה ארוכה של אמנים - ממונדריאן עד מרסל דושאן, ובעיקר מתנועת דאדא - רואה את עבודתו כהעתקת פיסות חיים ממקומן הטבעי, הוצאתן מהקשרן והצגתן כיצירת אמנות. הוא מפשיט את החפץ הקונקרטי ממשמעותו הפרוזאית ומחלץ ממנו את מרכיביו האמנותיים - צורה וצבע.

זה מה שנשאר הוא דיאלוג בין עבר לעתיד; שימור - ועם זאת יצירה מחדש. הספר משייט במרחב האסוציאטיבי של האמן, שעליו מרמזים כיתובי התמונות, שגם מרחיבים את ההקשר שהוא פותח סביב כל אובייקט.

לאורך הספר משובצים שישה מאמרים מאת: רעיה זומר-מנהלת מוזיאון ינקו דאדא, שולה וידריך-חוקרת תולדות תל-אביב, שי פרקש-מתעד ומשמר ציורי קיר, דן ארד-חוקר אריחים מצוירים, אלישבע ירדני-משמרת משטחים ארכיטקטוניים ורות משאט-מעוז-חוקרת עליית משפחות מתימן ב-1907.


חוני המעגל נקרא על שם חכם התלמוד התמים. הוא גדל ברחוב שלוש בנוה צדק ולמד בתלמוד תורה "שערי תורה".
את מצלמתו הראשונה קיבל, כשהיה ילד, מהדודים מאמריקה ומאז, ובמשך שנים רבות, הוא צועד ברחובות ת"א ומצלמה בידו.
הוא בוגר המכון לאמנות פלסטית בבת-ים והאקדמיה לאמנות בבצלאל ירושלים וכן השתלם בצילום בבית הספר לאמנויות יפות בפריז.
כיוצר רב-תחומי, הציג יצירות אמנות במוזיאונים, גלריות ובחללים אלטרנטיביים; השתתף בפסטיבלים בתחומי הקולנוע, הוידיאו והפרפורמנס ארט בארץ ובעולם; הקים את קבוצת האוונגארד "סמרטוט" המופיעה בארץ ובעולם; ייסד את גלריה "שלוש" ואת המקלט לאמנות עכשווית בת"א; פירסם שישה ספרים, מלבד ספר זה, כ-50 סרטי וידאו ארט וכן שבעה סרטים נוספים.


מס' עמודים: 212 מחיר: 119 ש"ח
הוצאת קוויםנוצר: 5/23/2009 6:51:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים