ספרות - חדש על מדף ספרי המודעות: אדונית לגורלה – פילינג לאגו, נעורים לתודעה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > חדש על מדף ספרי המודעות: "אדונית לגורלה – פילינג לאגו, נעורים לתודעה"
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

חדש על מדף ספרי המודעות: "אדונית לגורלה – פילינג לאגו, נעורים לתודעה"

מאת: דקלה ברונשטיין
חדש על מדף ספרי המודעות:
הספר, פרי עטה של יעל ישראלי, פורש בפני כל אישה מערבית תוכנית מסע לגילוי ה"אני האותנטי" שלה ולשחרור עצמי מדפוסים מעכבים. בסוף המסע, לצד החירות הפנימית ומימוש הפוטנציאל האישי, מקבלים גם בונוס: שיפור דרמטי במראה ועצירת הגיל הביולוגי.
הספר מבוסס על מחקר מעמיק בן שש שנים שערכה המחברת, שכלל התעמקות בפילוסופיה, פסיכולוגיה, אמונות דתיות, תרבויות עתיקות וההיסטוריה של העידן המודרני, כמו גם תהליך טיפולי שעברה בעצמה

ישראלי: "השיטה שלי מטפלת בניפוץ 'תקרת הזכוכית' הנשית הפנימית, שהתפתחה באלפי שנות אבולוציה. ככל שיותר נשים יצטרפו למהפכה התודעתית, כך ייטב לכולנו, גברים ונשים כאחד"

אל המדף המתרחב של ספרי המודעות וההדרכה לשיפור עצמי, מ"מי הזיז את הגבינה שלי" ועד "הסוד", מצטרף בימים אלה ספר חדש, ישראלי מקורי, המיועד לנשים. הספר, "אדונית לגורלה – פילינג לאגו, נעורים לתודעה", פרי עטה של יעל ישראלי, מציע לכל אישה מערבית באשר היא תוכנית מסע לגילוי ולשחרור עצמי על-פי שיטה שפיתחה המחברת עצמה ומפורטת לאורך 336 עמודים הכרוכים כאלבום.

על-פי השיטה, "אורייתא" – תורה בארמית, ניתן לסווג את נשות העולם המערבי לשבעה אבות טיפוס שונים, שכל אחד מהם מתאפיין בדפוסים אישיותיים מסוימים.
מלבד פרי אחד, דובדבן, כל אבטיפוס מיוצג היטב במהותו על-ידי פרח מסוים - סיגלית, יסמין, נרקיס, איריס, ורד ולוטוס, וכל אישה יכולה לזהות את עצמה באחד מהם.

על-פי השיטה והספר, כל אישה מצויה במצב רגשי דיסהרמוני, כתוצאה מקיומו של דפוס מעכב, מולד. הדפוס המעכב מורכב מאמונות מגבילות ומפחדים המשעבדים את התודעה ומנהלים אותה, תוך שהם מפקיעים מן האישה את חירותה ולמעשה את האדנות לחייה. כדי להגיע לשלמות עצמית ולאושר יש לאתר את הדפוס המעכב ולתקנו.

מתוך הזדהות עם תפיסת העולם שקושרת בין הגוף לנפש, הספר מצביע לא רק על ההשפעות ההרסניות של הדפוס המעכב על היכולת לחיות חיים מלאים ומספקים, אלא גם על הבריאות והמראה. יתרה מזו: לפי הספר, אישה שתצליח להשתחרר מן הדפוס המגביל תוכל לעכב את תהליכי ההזדקנות ולקרוא תיגר על גילה הכרונולוגי. כדוגמה חיה לכך יכולה לשמש ישראלי עצמה, 66, שנראית צעירה בהרבה מגילה האמיתי. "ברגע שאנחנו משילים את המסיכות מפנינו ומיישרים קמטים מהנפש", אומרת ישראלי, "התודעה נעשית צעירה יותר ויש לכך השפעה שמגיעה עד לדי-אן-איי".

כל "פרח" זוכה בספר להתייחסות של פרק נפרד, הכולל אבחון והסבר על חלקם של ההורים בהתהוות הדפוס הבעייתי וה"שיעורים" שהחיים מזמנים לה כדי שתשתחרר ממנו, ולצידם שרטוט התהליכים שעליה לעבור כדי שזה אכן יקרה. לנשים המתקשות להגיע לשחרור הנכסף רק באמצעות עבודה עצמית או לנשים המעוניינות לקצר את התהליך מציע הספר להיעזר בשמנים מיוחדים, שנרקחו במיוחד לכל "פרח" על-ידי מומחה לשמנים ולשינוי תדרים אנרגטיים.

אדנים יציבות ורחבות
"אדונית לגורלה" נשען על אדנים יציבות ורחבות. ישראלי, בוגרת החוג למקרא וספרות באוניברסיטה העברית וחוקרת נלהבת של התרבות המערבית, מבססת את תורתה על מחקר מעמיק שערכה במשך שש שנים, שכלל התעמקות בפילוסופיה, פסיכולוגיה, אמונות דתיות, תרבויות עתיקות וההיסטוריה של העידן המודרני ולצידה נבירה עצמית במסגרת תהליך טיפולי אישי. הציטוטים הרבים שבהם משופע הטקסט – החל מהתנ"ך ועד שיריו של גתה - וההתייחסויות לנשים מרכזיות בתרבות המערבית כמו סימון דה בובואר או מרילין מונרו, הופכים את הקריאה בספר עב הכרס למעניינת וקולחת. העימוד המרווח והאיורים הנלווים רק מעצימים את ההנאה.

"לא המצאתי יש מאין", מעידה ישראלי. "הידע קיים בעולם. התורה שלי מתבססת על תורות שונות, שהולידו אקסיומה. על חוזקו של הבניין שבניתי תעיד העובדה, שכל השאלות שהוא מעורר מקבלות מענה".

ישראלי מסבירה כי גם הגבר המערבי סובל מדפוס אישי מעכב, אלא שבחירתה לחקור ולהעמיק בסבך הנפש הנשית נובעת לא רק מהיותה אישה אלא גם משום שנשים היו משחר ההיסטוריה ישויות נשלטות, כפי שמיטיב לבטא הציווי האלוהי ב"בראשית": "בעצב תלדי בנים ואל אישך תשוקתך והוא ימשול בך". "במשך אלפי שנות אבולוציה נשית התגבש והתקבע תת מודע קולקטיבי נשי שקורבנות ונחיתות הם חלק ממרכיביו", מסבירה ישראלי. "שיטת 'אורייתא' מטפלת בניפוץ 'תקרת הזכוכית' הפנימית, ומשחררת את האישה מן המגבלות הנכפות עליה מבפנים. אני מאמינה שככל שיותר נשים יצטרפו למהפכה התודעתית השקטה של 'אורייתא', כך ייטב לכולנו, גברים ונשים כאחד".


אבות הטיפוס הנשיים של "אורייתא", במשפט אחד:

דובדבן – שאיפה להרמוניה עם הסביבה גם במחיר ביטול עצמי.
סיגלית – בונה את זהותה מתוך קונפירמיזם לסביבתה.
יסמין – תדר נפשי חזק, תדר נשי מדוכא.
איריס – סגירות ונמנעות רגשית.
נרקיס – תסכול הנובע מן הפער בין הרצוי למצוי.
ורד – קושי ליצור שינוי מתוך אחיזה עקשנית בקבוע.
לוטוס – האישה האותנטית, האישה השלמה.


מחיר (כולל דמי משלוח): 220 שקל.

לרכישת הספר: http://www.oraitta.comחדש על מדף ספרי המודעות:
נוצר: 3/21/2009 12:02:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים