תזונה ודיאטה - האם בן הזוג מעודד אותך לאכילת יתר אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 06/08/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תזונה ודיאטה > האם בן הזוג מעודד אותך לאכילת יתר?
  כתבות אחרונות
לא מוותרים על הסופגניות והלביבות, אבל.. באנו קלוריות לגרש!! לא מוותרים על הסופגניות והלביבות, אבל.. באנו קלוריות לגרש!!

דגים טובים ללב, תשאלו את האסקימוסים... דגים טובים ללב, תשאלו את האסקימוסים...

פטריות! פטריות! ופטריות... פטריות! פטריות! ופטריות...

כנס ה-Superfoods הראשון בישראל יתקיים ב-21.11 בתיאטרון גבעתיים כנס ה-Superfoods הראשון בישראל יתקיים ב-21.11 בתיאטרון גבעתיים

שבעת המינים בהם התברכה הארץ שבעת המינים בהם התברכה הארץ

צום יום הכיפורים - כיצד נעבור אותו בשלום?? צום יום הכיפורים - כיצד נעבור אותו בשלום??

חגי תשרי - כמה בריאות מגיע לנו? חגי תשרי - כמה בריאות מגיע לנו?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

האם בן הזוג מעודד אותך לאכילת יתר?

מאת: מערכת Iwomen

בני זוג תחרותיים עלולים במודע או שלא במודע לעודד זה את זה לחרוג מתוכנית הדיאטה ולהצטרף לחגיגת אכילה.דיאטה היא תהליך מורכב וקשה שמחייב שינוי מקיף באורחות החיים ובהרגלים תזונתיים שנבנו במשך שנים. לעיתים, הסכנה לעמידה בתוכנית הדיאטה היא דווקא מבית.

בן או בת זוג בעלי מאפיינים תחרותיים עלולים לעיתים בצורה שאינה מודעת לסכל את המאמץ ביישום הרגלי תזונה נכונים. בן הזוג עלול להיות זה שמדרבן לקחת רק עוד ביס קטן, לטעום מהעוגה החדשה, מבקש לא לפגוע במי שטרח כל כך הרבה ואומר עוד אמירות שמשמעותן סטייה מתוכנית הדיאטה.

בישול והכנה של מאכלים וקינוחים עתירי שומנים ופחמימות "כדי שהם יהיו טעימים" עלולים להיות דרך מוסווית נוספת שפוגעת בניסיונות לרדת במשקל.

הפגיעה בתוכנית הדיאטה אינה לרוב פרי של תכנון מכוון ומרושע, אלא חלק מהתנהגות טבעית. מי שאינו שלם עם מראה גופו ומתוסכל מניסיונות כושלים שעבר לרדת במשקל, עלול לחוש מאוים אם האדם שקרוב אליו ביותר מראה לפתע ששינוי הרגלי תזונה אפשרי ומביא תוצאות. זה מפחית משמעותית את מספר התירוצים להמשך בסגנון החיים הנוכחי. אחרים חוששים שגזרה צרה וספורטיבית תהפוך את בן הזוג לאטרקטיבי ותיצור תחרות לא רצויה ומעדיפים אותו כשהוא מוסתר מתחת לשכבות הגנה.

דיאטה עלולה להיות מקור למתחים בין בני זוג גם בכיוון ההפוך. בני זוג עלולים לפתח מודל שלילי שאחד מהם נהיה פטרון או ה"שוטר" של השני ובא אליו בביקורת על חריגות מהכללים. השני מגיב לעיתים בכך שהוא מאמץ גישה ילדותית של תירוצים, שקרים, אכילה בסתר ועוד.
אני ממליצה לבני זוג שאחד מכם או שניכם רוצים להיכנס לדיאטה לערוך ביניכם אמנה בעל פה או בכתב ולסכם מה אתם מצפים זה מזה ועד כמה אתם רוצים ומזמינים "כניסה לתוך הצלחת" שלכם. יש כאלה שבהחלט זקוקים ויקדמו בברכה עין חיצונית שמפקחת עליהם.

כשיש ילדים בתמונה, הרגישות חייבת להיות רבה יותר. המחיר של תחושת אי הצלחה בדיאטה והיווצרות מתח מיותר עם ההורים עלול להיות כבד ביותר. לכן חשוב להתייחס לילדים כאל שותפים מלאים בהחלטה המשפחתית על אורח החיים החדש, להכליל אותם כמובן בתוך האמנה ולאפשר להם להגדיר את ציפיותיהם.

הדיאטה הטובה ביותר היא זו שנמצאת ברקע ולא מרגישים בה ושהיא אינה הופכת לנושא מרכזי לעיסוק בבית. הרגלי תזונה נכונים הם לא עניין זמני למספר שבועות או חודשים, אלא דרך חיים חדשה, ולכן חשוב לתכנן וליישם אותם כראוי.

 

*** רחל גרנות היא יועצת ומנחת סדנאות לתזונה נכונהנוצר: 2/12/2012 7:53:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים