תזונה ודיאטה - עוברים את הצום בשלום ובבריאות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 05/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תזונה ודיאטה > עוברים את הצום בשלום ובבריאות
  כתבות אחרונות
לא מוותרים על הסופגניות והלביבות, אבל.. באנו קלוריות לגרש!! לא מוותרים על הסופגניות והלביבות, אבל.. באנו קלוריות לגרש!!

דגים טובים ללב, תשאלו את האסקימוסים... דגים טובים ללב, תשאלו את האסקימוסים...

פטריות! פטריות! ופטריות... פטריות! פטריות! ופטריות...

כנס ה-Superfoods הראשון בישראל יתקיים ב-21.11 בתיאטרון גבעתיים כנס ה-Superfoods הראשון בישראל יתקיים ב-21.11 בתיאטרון גבעתיים

שבעת המינים בהם התברכה הארץ שבעת המינים בהם התברכה הארץ

צום יום הכיפורים - כיצד נעבור אותו בשלום?? צום יום הכיפורים - כיצד נעבור אותו בשלום??

חגי תשרי - כמה בריאות מגיע לנו? חגי תשרי - כמה בריאות מגיע לנו?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

עוברים את הצום בשלום ובבריאות

מאת: סמדר טייטלר
"יום הכיפורים הינו זמן תשובה עבור רבים מאיתנו, כאומה וכיחידים. זמן לחשוב על מעשינו בשנה החולפת ולקבל החלטות לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה. לאלו מאתנו שצמים, זהו לא יום קל- חשבון הנפש, החולשה, העייפות ומזג האוויר החם מקשים על קיום המצווה.

הרגע שלפני- במהלך היום שלפני תחילת הצום, מומלץ ליטול כמוסות פרוביוטיקה. החיידקים הטובים יתרמו לאיזון במערכת העיכול וימנעו גם עצירות בלתי סדירות וכאבי בטן. מומלץ להעדיף פרוביוטיקה המכילה גם סיבים פרה- ביוטים אשר יגרמו לחיידקים להיות יעילים ועמידים לאורך זמן. את הארוחה המפסקת לא כדאי לדחות לדקות האחרונות לפני הצום "כדי להספיק כמה שיותר". מומלץ לאכול לאט ובנחת. אכילה מהירה גם עלולה להוריד מתחושת השובע ואף לגרום לתחושת כבדות לא רצויה.ארוחה מפסקת- מומלץ כי הארוחה המפסקת לא תהיה כבדה מדי, על מנת לא להכביד על מערכת העיכול (אם תאכלו ארוחה גדולה וכבדה זה לא יעזור לכם להיות פחות רעבים אלא אף להיפך). מומלץ כי הארוחה תהיה מזינה ותכלול את כל אבות המזון: פחמימות (פסטה, אורז, לחם מלא), חלבונים (בשר,עוף, דגים) ושומנים צמחיים. כדאי לוותר הפעם על הקינוח המתוק (גם ככה אכלנו ותאכלו עוד מספיק וה"פיצוי" הזה עלול לעלות לנו ביוקר במהלך הצום). יחד עם הארוחה, מומלץ גם ליטול מולטיויטמין אשר יספק את כל הרכיבים החיוניים, שאינם מתקבלים מהמזון.שתייה- גם כי הטמפרטורות לא ממהרות לצנוח וגם בשל חשיבותם לתהליכי עיכול וחילוף חומרים תקינים, מומלצת שתיית מים מרובה במהלך היום שלפני הצום. כדאי להימנע ממשקאות ממותקים אשר גם מגבירים את תחושת הצמא וגם מעוררים רעב. כך גם לגבי קפאין, מומלץ להסתפק בכוס אחת בסיום הארוחה אם מרגישים צורך ולא מעבר לזה- הקפאין המצוי בתה, קפה ושוקו מייבש ולכן מומלץ להימנע ממנו לפני צום.אחרי הצום- אחרי צום ושעות ארוכות בהן מערכת העיכול לא קיבלה מזון, כדאי להתחיל פעילות עיכול בצורה הדרגתית ולא מופרזת- למרות הרעב (ולעיתים אף תחושת הבחילה וכאב הראש), להתחיל בקטן. ראשית, חשוב להחזיר לגוף את הנוזלים אשר נמנעו ממנו במהלך הצום- שתייה מרובה תפיג מעט את העייפות ותעזור לנו ולמערכת העיכול להתאושש. ניתן לשלב גם משקה חם עם סנדביץ קטן או חתיכת עוגה. לאחר כחצי שעה עד שעה ניתן גם לאכול ארוחה גדולה יותר. מומלץ כי אותה ארוחה תכיל מרק חם המכיל בתוכו את כל הויטמינים והמינראלים ואינו מכביד על מערכת העיכול. ניתן לשלב גם כל מזון אחר ולסיים את הארוחה כשעתיים לפחות לפני השינה, על מנת לא להכביד על המערכת. מומלץ גם בארוחה זו ואף בימים שלאחריה לכלול כמוסות פרוביוטיקה אשר יעזרו להחזרת האיזון למערכת העיכול. לא רבים יודעים אך מרבית תאי מערכת החיסון מצויים דווקא במעי. שמירה על מערכת עיכול בריאה תוביל גם למערכת חיסונית בריאה ומוכנה לתקופת החורף ועונות המעבר.ושיהיה לכולנו צום קל וגמר חתימה טובה !


נוצר: 9/15/2010 7:13:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים