העצמה נשית - ז'ה טם, רונית אלקבץ - אירועים מיוחדים לזכרה, יתקיימו במוזיאון העיצוב חולון אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > "ז'ה טם, רונית אלקבץ" - אירועים מיוחדים לזכרה, יתקיימו במוזיאון העיצוב חולון
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

"ז'ה טם, רונית אלקבץ" - אירועים מיוחדים לזכרה, יתקיימו במוזיאון העיצוב חולון

מאת: שוש להב

מוזיאון העיצוב חולון, המציג את התערוכה המדוברת "ז'ה טם, רונית אלקבץ", מציין את תאריך פטירתה של אלקבץ בסדרת אירועים מיוחדים, המדגישים את רוחה, פועלה ומורשתה, כאשה וכיוצרת פורצת דרך. 21 -23 במרץ"אחת מ 15 תערוכות החובה בעולם לשנת 2018", כך נכתב במגזין ואניטי פייר, על התערוכה "ז'ה טם, רונית אלקבץ", המוצגת במוזיאון העיצוב חולון. "רוחה הבלתי מתפשרת של רונית ממשיכה להצית את הרגש ולסחוף את הדמיון גם במימד שהוא מעבר לזמן או גוף. למעשים ולסרטים יש חיים וישות שאינה קשורה לנוכחות הפיזית שלנו", אומר שלומי אלקבץ, המנהל האמנותי של התערוכה, שהוא גם אחיה של רונית.

 מאז שנפתחה תערוכת "זה טם, רונית אלקבץ" לפני כשלושה חודשים, הפגין הקהל בישראל את אהבתו וגעגועיו הגדולים לשחקנית, התסריטאית והבמאית המוערכת, ועד כה פקדו את התערוכה המרגשת עשרות אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ ומחו"ל.

מוזיאון העיצוב חולון מקיים סביב מועד פטירתה של רונית (י"א בניסן, על-פי התאריך העברי), סדרת אירועים מיוחדים המנציחים את מורשתה, רוחה ואישיותה של רונית אלקבץ.

ב-21.3.18 יתקיים במוזיאון טקס הענקת מלגות ומענקי קולנוע ע"ש רונית אלקבץ:

 ב-21.3.18 יתקיים במוזיאון טקס הענקת מלגות ומענקי קולנוע ע"ש רונית אלקבץ, במסגרת מיזם "בלי פחד", מייסודה של משפחת ישר אלקבץ ופסטיבל קולנוע דרום, ובשיתוף קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. מנחת הטקס: ריימונד אמסלם. מעניקי הפרסים: יעל אבקסיס, קרן מור, קרן ידעיה, גילה אלמגור, יבגניה דודינה, פרי כפרי ואבנר ישר.

המיזם מבקש לשמר את זכרה התרבותי של היוצרת רונית אלקבץ, לעודד ערכים של חירות, תשוקה, דמיון ששוברים את תקרת הזכוכית החברתית והאישית, תוך מסירות ודבקות אינסופית. המיזם נועד לאתר יצירה, יוצרות ויוצרים, אשר בעבודתם ניתן לזהות גוונים מדרכה האמנותית והערכית עליה לחמה רונית כאישה, כשחקנית וכיוצרת.

במסגרת הטקס יוענקו: מענק הפקה בסך 330,000 ש"ח לטובת סרט ביכורים של יוצר בתחילת דרכו, שנבחר על ידי ועדת איתור שבוחנת את היצירה על פי רוח המיזם והמלצות של אנשי מקצוע מנוסים ובעלי רקע בתחום הקולנוע (יו״ר נילי פלר, מייסלון חמוד, אבישי כהנא, אלעד קיידן), מענק הפקה בסך 100,000 ש"ח, מענק פיתוח לסרט עלילתי בסך 50,000 ש"ח, מענק פיתוח לסרט עלילתי בסך 30,000 ש"ח, מענק ליוצרת שאינו מותנה ביצירה ספציפית קיימת אלא בחלום עליה, 50,000 ש"ח מענק פיתוח לסרט דוקומנטרי ומענקי הפקה ומלגות לסטודנטים.

השותפים למיזם, למענק ולהפקת האירוע: מכללת ספיר, פסטיבל קולנוע דרום, ישר אדריכלים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי וחברת ההפצה הצרפתית Sophie Dulac Distribution.

ב-22.3 יתקיים סיורי VIP יחודי בהנחיית אוצרת התערוכה יערה קידר:                           

ב-22.3 יתקיים סיורי VIP יחודי בהנחיית אוצרת התערוכה יערה קידר, שיערך אחרי סגירת המוזיאון ויאפשר מבט מקרוב על התהליכים שמאחורי ההקמה ויצירת התערוכה ועל העבודה המחקרית והאוצרותית.

קידר תחשוף בפני המשתתפים את הסיפורים האישיים שמאחורי הסצנות והדגמים בתערוכה, תראה סקיצות ותמונות משלבים שונים של העבודה וכן תספר באופן מעמיק על התהליכים היצירתיים והלוגיסטיים שלוו את התערוכה: שילוח השמלה הצהובה לארץ והשמלות של כריסטיאן לקרואה מהסרט "ציון", בניית קולקציית ה"בלתי גמורה", הנסיעה למרוקו לשם הפקת יצירת הווידאו שצולמה במיוחד עבור התערוכה ופיסול הבובות ועיצוב שמלות המחווה על ידי ויקטור בלאיש.

מחיר: 70 שקלים למשתתף. מספר המקומות מצומצם ומוגבל, יש להירשם מראש באתר המוזיאון.

ב-23.3.18 יתקיים במוזיאון העיצוב חולון אירוע מיוחד:                                                    

ב-23.3.18 יתקיים במוזיאון העיצוב חולון אירוע מיוחד בשיתוף אתר הנשים "סלונה", הכולל הרצאה של אוצרת התערוכה יערה קידר ופאנל נשים בשיתוף סלונה.

הרצאה בנושא: נשים שעשו מהפכות בהיסטוריה דרך הלבוש שלהן, החל ממארי אנטואנט ועד מדונה, ופאנל בהנחיית רונית הבר, עורכת סלונה. הפאנל יעסוק בנושא לבוש ותפיסת נשיות, ובמסגרתו יעלו לדיון שאלות כמו: כיצד הלבוש מגדיר את זהותנו כנשים ואת תפיסת האחר אותנו? האם קיים קוד לבוש נשי לא כתוב, וכיצד הוא מושפע מתחום העיסוק או מהשיוך העדתי? מהי השפעתו על המבט הגברי על עיצוב דמותן של נשים?

בפאנל יתארחו: רונית הבר עורכת אתר סלונה, ענת לב אדלר ,יערה קידר, דורין אטיאס ומייסלון חמוד. משך הפאנל: כ-45 דקות. מחיר: 35 ₪.

מוזיאון העיצוב חולון

שד' גולדה מאיר 6 , חולון

www.dmh.org.il    

קופות המוזיאון: 073-2151500

 

(צילום: עדי קפלן, גיל חיון, גבריאל בהריליה)

 
נוצר: 3/19/2018 7:42:00 PM
עודכן: 3/19/2018 7:46:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים