העצמה נשית - הכנס הארצי השני עיר ידידותית לנשים באשדוד אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

מאת: איריס לקנר
הכנס הארצי השני

כנס "עיר ידידותית לנשים" הארצי השני יערך בתאריך ה 14/2/12 בבית יד-לבנים באשדוד ויעמוד בסימן אירועי החודשים האחרונים אשר העלו בפני הציבור בישראל את השאלה מה הוא מקומן של הנשים בחברה הישראלית על כל מגזריה.הכנס, שיתקיים בשיתוף שדולת הנשים, מרכז השלטון המקומי, הרשות לקידום מעמד האישה ובחסותה האקדמית של אוניברסיטת בר- אילן, יעסוק באופן מיצובן הנדרש של נשים במרחב הארצי והמוניציפאלי תוך דגש על מקומן של ערי ישראל כמקום ציבורי בטוח ופתוח עבור נשים.

בין משתתפי הכנס: סגנית השר גילה גמליאל, ח"כ ציפי חוטובלי, ח"כ נינו אבסדזה, ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ , ח"כ רחל אדטו ,ח"כ נורית תירוש, ח"כ זהבה גלאון , ח"כ מירי רגב , ח"כ פאניה קירשנבאום, פרופ' יוסי יונה, ראש המשרד לקידום מעמד האישה ורד סוויד, יו"ר השלטון המקומי שלמה בוחבוט, אורחי כבוד מהארץ והעולם, ראשי ערים, אנשי תקשורת ואקדמיה, ראשי ארגונים לקידום מעמד האישה, יועצות לקידום מעמד האישה ושומעים חופשיים. את הכנס תנחה : אילנה שושן.

ראש עיריית אשדוד הד"ר יחיאל לסרי: " כחלק מחזון העירייה, אשדוד מובילה מזה כמה שנים את הליך שילוב הראיה המגדרית בהיבטי העיר השונים הכוללים: חינוך, תכנון עירוני, תשתיות ושירות הציבור למען הפיכתה "לעיר ידידותית לנשים". זאת, מתוך תפיסה המכירה בכוחן האדיר של נשים והשפעתן הרבה בכל תחומי החיים בעיר בהם: תעסוקה, חברה, כלכלה וחינוך."

אתי אטיאס, יועצת ראש העיר אשדוד לקידום מעמד האישה ומובילת הכנס אמרה: "כנס עיר ידידותית לנשים חיוני ונדרש מתמיד לאור אירועי הדרת הנשים המציפים את הארץ. המרחב העירוני חייב להפוך ולהיות מרחב בטוח ופתוח המאפשר לנשים להתקדם, להתפתח ולתפוס את המקום לו הן ראויות בחבר מתוקנת ".

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נשים מהוות מעל 51% מאזרחיות המדינה ומחקרים הלשכה מראים כי עם השנים מספרם של הנשים רק ילך ויעלה בעקבות ממוצע אורך החיים הגבוהה יותר של נשים.

חרף נתונים אלו, נשים סובלות עדין מהדרה בתחומי החיים השונים, עוני ופגיעות רבה יותר לאלימות. ארצות אירופה אמצו כבר לפני שנים את הראיה המגדרית (ג'נדר מייסטרימינג) המניחה כי אי שוויון מגדרי הינה בעיה כלכלית חמורה עבור המשק כולו ועל כן חובה להתייחס אליה בתכנון מדניות ציבורית ובהקצאת משאבים תוך עיצוב, ישום ובקרה של מדיניות חברתית וכלכלית.נוצר: 2/7/2012 6:23:00 PM
עודכן: 2/7/2012 8:58:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים