העצמה נשית - עמותת כן סימנה יעד ל 2013: 30 ראשות רשויות מקומיות ו- 1000 חברות מועצה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > עמותת כ"ן סימנה יעד ל 2013: 30 ראשות רשויות מקומיות ו- 1000 חברות מועצה
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

עמותת כ"ן סימנה יעד ל 2013: 30 ראשות רשויות מקומיות ו- 1000 חברות מועצה

מאת: איריס לקנר
עמותת כ

עמותת כ"ן - כוח נשים הפועלת לקידום מנהיגות נשים בישראל, ממשיכה להערך לבחירות המוניציפאליות ב- 2013, במטרה להשיג את יעד העמותה להעלות באופן ניכר את שיעור הנשים הלוקחות חלק בפוליטיקה המוניציפלית. באירוע השתתפו כ-50 חברות מועצה מכל הארץ.ח"כ אורית זוארץ, בעברה סגנית ראש מועצת קדימה, דיברה באירוע ואמרה כי "נשים צריכות ללמוד את חוקי המשחק והשפה הפוליטיים על מנת להיכנס ולשרוד בזירה שנכון להיום היא גברית מאד. קודם כל הן צריכות ללמוד לא לקחת ללב, ולא להישבר מעימותים ואכזבות שהם לב ליבה של העשייה הפוליטית. גברים יודעים לריב, ואח"כ להתחבק בדרך למזנון. לנשים יותר קשה, והם רואות ביריבות ובקונפליקט פגיעה אישית – זה לא צריך להיות ככה."

סיגל מורן, ראש המועצה האיזורית בני שמעון (היחידה בארץ) אמרה כי "לאורך כל ההתמודדות שלי לראשות המועצה לא התייחסתי לזה שאני אישה, ולא לסוגיות מגדריות. רק ליכולות ולאיכויות שלי כאשת מקצוע ונבחרת ציבור. אבל יום אחרי הבחירות, השאלה הראשונה שנשאלתי על ידי כל הכתבים, הייתה 'איך ההרגשה לנצח בוגר של סיירת מטכ"ל' (המתמודד השני). זה הדהים אותי. היום כשאני מוקפת במנהלות, אני יודעת להגיד שיש יתרון משמעותי לניהול נשי, ולו ביכולת לשים את האגו בצד".

יפעת זמיר, מנכ"לית עמותת כוח נשים הציגה את תכנית הפעילות של העמותה ואמרה כי "היום אנו מעלות הילוך בהכנה לבחירות המוניציפליות של 2013. את הייצוג הלא ראוי שיש כיום לנשים בפוליטיקה המקומית (13%) חייבים לתקן. מבחינתנו היעד הוא: 30 ראשות מועצה, ו1000 חברות מועצה. עמותת כ"ן עוסקת בימים אלה בחשיפת האופציה הפוליטית לנשים פעילות בישוב, עידוד והכשרה לתפקיד. לא יתכן שמעל ל- 50 אחוז מהאוכלוסייה נעדרת משולחנות קבלת ההחלטות המעצבות את חיינו היומיומיים בישוב ובקהילה".

המשתתפות באירוע נהנו מארוחת ערב חגיגית במסעדת הצדף, אשר תרמה את האירוע.

בימים אלה מקיימת עמותת כ"ן מפגשים בכל הארץ שמטרתם לעודד נשים להתמודד בבחירות המקומיות ולהכשירן, וליצור קבוצות לובינג של פעילות מקומיות שיתמכו בנשים מתמודדות, ויעקבו אחרי ייצוג שוויוני לנשים ברשימות המתמודדות לבחירות הקרבות.

למי שטרם מכירה, עמותת כ"ן, עוסקת בקידום נשים למוקדי קבלת החלטות בזירה הפוליטית והציבורית בישראל, באמצעות תכניות ליווי והכשרה, חקיקה, כנסים ותמיכה בנשים מתמודדות. בימים אלה העמותה מפעילה את הקורס "רוצה להיות חברת כנסת", ומובילה הצעת חוק לתיקון חוק 'מימון המפלגות' , לפיה ינתן תמריץ כלכלי למפלגה ששיעור הנשים בה יעלה על 35%.נוצר: 4/13/2011 7:31:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים