העצמה נשית - כפות ידיים של מנהיגים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > כפות ידיים של מנהיגים
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

כפות ידיים של מנהיגים

מאת: אירית רוטרובין
כפות ידיים של מנהיגים
ציפי ליבני היא ילידת 8.7.1958, אביה מבכירי מפקדי האצ"ל וח"כ מטעם הליכוד, אימה לוחמת ומפקדת באצ"ל. בנעוריה הייתה חניכה בתנועת בית"ר, רכזת נבחרת הכדורסל, השתתפה בהפגנה נגד הנרי קיסינג'ר כנגד הנסיגה הישראלית מרמת הגולן וסיני. היא שרתה כקצינה בצה"ל ובמוסד, במקצועה היא עו"ד עצמאית, בשנת '96 החלה את הפעילות הפוליטית שלה בליכוד ומילאה מגוון תפקידים ממשלתיים.עד כאן לסקירה העובדתית.
ועכשיו לנתונים החקוקים בכפות ידיה.
במסע חיפושים מייגע אחרי תמונות כף ידה של ציפי ליבני הופיעה במקרה תמונתה של גולדה מאיר בזווית מיוחדת של כף ידה עם הסיגריה. זו מתארת יד המתאימה גם לציפי ליבני ולשתיהן כף יד דומה עם אגודל תואם!!!

מהנתונים עולה כי ציפי ליבנה ניחנה בחשיבה אינטלקטואלית גבוהה, כח רצון ואינטליגנציה גבוהה. היא דוגלת בגישות הנלמדות בדרכי נועם וסובלנות גבוהות ויש לה רגישות לוויכוחים ולאגו.

היא בעלת בטחון עצמי, יוזמה ורצון טוב, מציבה מטרה, משקיעה מאמץ ומתמידה כדי להגשימה. בכפות הידיים שלה קיים איזון בין מרכיביהן : האצבעות המתארות את המערכת השכלית וכף היד את תכונות האופי הבסיסיות אשר התפתחו באישיות.

הבסיס לפעילותה הינו שאפתנות לתפקיד בעלת אופי סמכותי מהיר החלטה. היא יצירתית ומעשית עם חשיבה מקורית, אך יחד עם זאת שמרנית במעשיה אוהבת קביעות שגרה ובטחון,
מאוד שיטתית בעבודתה ובהרגליה, אחראית ומסורה, וכאשר היא לוקחת על עצמה תפקיד - ניתן לסמוך עליה שתעשה את עבודתה על הצד הטוב ביותר.

בכל מסגרת היא מחפשת כבוד והערכה ומוכנה לשם כך להתמודד עם מצבים קשים, להיאבק ולהשקיע מאמצים לאורך זמן רב .

ללבני סקרנות בלתי נילאת הגורמת לה להתעניין בכל מה שקורה סביבה. ערנותה הרבה וחשיבתה חסרת המנוחה מביאה אותה לפריחה באווירה קופצנית מלאת פעילות.
עמידה תחת אתגרים מובילה אותה לעבודה הדורשת להיות תמיד צעד אחד לפני כולם.
ליבני זקוקה לשינויים ולגיוונים כמו אוויר לנשימה ומחפשת משרה עם אתגר.
יש לה יכולות קליטה ותפיסה מהירים, כושר שיפוט טוב עם קואורדינציה טובה המחברים אותה לנושא הייטק ומכשורים חדשניים אבל לה חשובה יותר עבודה עם אנשים ובמיוחד עבודה ציבורית עם עשייה למען.

הרצון והיכולת להגיע להישגים מתבטאים בגמישות, פתיחות מחשבתית, אדיבות ונדיבות, קיימת בה אמפטיה לאנשים, יכולת למידה, כישרון לאלתור, פתיחות לרעיונות ושינויים להמציא לחדש לגלות אולם לעיתים היא נתונה להשפעתם של אחרים ולשליטתם.

לבני מאוזנת היטב מבחינה רגשית ומכיוון שהיא מסוגלת לשלוט ברגשותיה גם כשהיא מול המון קהל היא נשארת אכפתית אולם מרוחקת .
הקשר שלה עם החברה הוא גורם מזין ומפרה כשקיומו של האחד תלוי בזה של השני. הקשר מתקיים תוך ענווה וצניעות ומתוך עבודה והתחשבות ברגשות הזולת. כמו זרע הנחבא באדמה כאשר הוא פועל מתחת לפני השטח.
התחושות העמוקות בנפשה גורמות לה לחוש את נוף ילדותה והחיבור המשפחתי מוביל אותנו לילדותה - שם הייתה למוקד תשומת הלב של האב שהיה חשוב לו שתגשים את חלומו, את האידיאלים עליהם גדל ושרק את חלקם הצליח להשלים.
כשהיא מתפתחת, יש לה תפקיד מרכזי. היא הזרקור לאחרים. כך ציפי מיישמת את הדרך שהתווה לה אביה.

ידייה משדרות גם אצילות מעודנת בדומה מאוד לידיים של מנחם בגין. בעלת מצפון טהור שחיה בתחושת שליחות עמוקה מילדות, היוצרת לחץ נפשי פנימי בלתי מודע עם הרגשת מחויבות נפשית לאידיאל שאותו הוא רוצה למצות ולהגשים ושאיתו הוא חיה בחיי היום יום.

אהבת הכתיבה שלה מצביעה על מצב נפשי שגורם לה להתרחק ולהינתק נפשית ממוקדים מחוללי ריגושים במערכת נפשית כזו שאותה מתארת הזרת. קיים חשש לאובדן השליטה במציאות ובידע שהאדם בקיא בו. יש לה נטייה להתנתק רגשית אפילו מאירועים שבהם היא נוטלת חלק.

ליבני מנסחת את נאומיה ברוח הנביאים כשבם מלאי התלהבות וחדורי אמונה. היא אינה מקבלת את ההנחה שאידיאלים לעיתים אינם ברי מימוש ובסופה של כוונה טובה, אורב פסק דין.
על כן אינה יכולה לשאת את התחושה שלא נעשה מספיק לשלמות. הביקורתיות יכולה להביא אותה עד כדי יכולת לגזור על עצמה ניתוק מחיי פעילות פוליטית בגלל הקושי להתמודד עם תחושת ההחמצה.

לציפי ליבני יש קושי למחול לעצמה. היא זקוקה לתפיחה על השכם. היא מחפשת אחדות ברובד הרוחני ויש לה יכולות להגיע לרוחניות.

בשבע השנים האחרונות ליבני עברה בעשייתה תהליך של פתיחות לרעיונות חדשים ושינויים
עם התלבטוית מורכבות, במהלכם התגלתה ויכולת הקשבה לאינטואיציה שלה.
חשוב לה מאוד השנה לפרוץ קדימה. פספוס ייתן לה אפשרות קידום רק בעוד מספר שנים.

הפעילות הפוליטית מביאה אותה לשינויים חזקים בחיים שיש בהם טוב ורע.
היא נחשפת לתקשורת פעילה מאוד אשר גורמת לה לחוסר מנוחה ורגישות ויש לה תחושה ש"כל החיים הם דרמות".
השלב השני בחייה בתקופה זאת הוא ישום הייעוד שלה – להיות פעילה, להישען על האינטואיציה האישית שלה בלבד ולהשתמש בחוש הדרמטי עם שאיפה למרכזיות.


ניתן לקבוע כי ציפי ליבני היא מנהיגה מלידה.


נוצר: 1/4/2009 8:04:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים