העצמה נשית - מיטל להבי - נמרצת מתמיד אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 19/05/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > מיטל להבי - נמרצת מתמיד
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

מיטל להבי - נמרצת מתמיד

מאת: מערכת Iwomen
מיטל להבי - נמרצת מתמיד
מיטל להבי, גרושה ואם לאלדר (13) וקמי (12) היא חברת מועצת עיריית ת"א-יפו, מטעם סיעת מרצ וראש רשימת מרצ לבחירות הקרובות בעירייה.
מיטל החלה פעילותה הציבורית לפני למעלה מעשור, כפעילה חברתית וסביבתית, כיו"ר ועד שכונת כרם ישראל, והיא נמנית עם מייסדי ה"פורום הירוק לאיכות חיים בת"א-יפו" (קואליציה לקידום איכות החיים והסביבה בת"א-יפו בריכוזה של החברה להגנת הטבע) וה"חצר הנשית" (בית לנערות במצוקה ביפו). כמו-כן היתה חברה במועצת החברה להגנת הטבע.

כאזרחית מעורבת היא המריצה את שכניה לפעול לשיקום הגינה האזורית, להסטת אוטובוסים מרחובות מגורים שקטים ובעיקר לאכפתיות של קהילה הפועלת יחדיו בכדי להשפיע על סביבת חיינו. ההצלחה דחפה את מיטל להיכנס לפעילות פוליטית מאורגנת - במטרה להביא למסדרונות העירייה את "קול העם". מיטל גייסה את חבריה למאבק, העמיקה את פעילותה במרצ, ובסופו של דבר נבחרה בשנת 2003 למועצת העיר.

להבי מתהדרת במה שנעשה: היא הביאה להחלטה על הגדלת מספר גני הילדים בעיר, מנעה את הריסת שבט צופי דיזנגוף ב"רמז ארלוזרוב" ודרשה להסדיר את מערך החינוך בעיר. כמו כן, הביאה להקצאת תשתית לפעילות עמותת "מהפך" למען ילדי פלורנטין, ולהקטנת נטל הארנונה על מוסדות החינוך הא-פורמאלי. מה עוד? להבי דרשה לקיים דיונים במדיניות תנועה וחנייה בעיר, הובילה את ההתנגדויות להקמת חניון "ביאליק", לעצירת בניית מחלפים כדוגמת "מחלף הפיל" , "מחלף השלום מזרח" ואוטוסטראדות בתוך שכונות המגורים, כדוגמת "כביש שלבים" ו"כביש הלר".היא גם הביאה להחלטה תקדימית של העירייה על רכישת שטחים בשכונת פלורנטין, וחשפה את היקף מכירת עתודות הקרקע בעיר שהגיעו לכ-מיליארד ש"ח. נלחמה במגמת ההפרטה של שטחים ציבוריים למטרות כלכליות, כדוגמת "מתחם מנשיה" בנווה-צדק, ומתחם "קריית ספר" בלב העיר, ופועלת ללא ליאות למען הקצת תקציבים לשיקום ושימור שוק הכרמל.
סיעתה הביאה להחלפת לוחות החשמל ברוב מוסדות החינוך בכדי למנוע קרינה משנאים, דרגו לתוספת תקנים בכדי לאייש תפקידים של אחראי זיהום קרקע ואחראי קרינה. הם פנו למבקר המדינה והביאו להעברת הפיקוח על רידינג לעירייה – דבר שסייע למעבר מפחם לגז. קידמו מיפוי של מוקדי הרעש בעיר. כאשר נמצא התקציב העירוני כאנטי סביבתי וחברתי – הצביעה מיטל להבי נגדו והביאה להחלטת מר"צ על פרישה מהקואליציה.

ומה היא מתכננת?
הקמת "רכבת אוטובוסים" עכשיו על תוואי הרכבת הקלה, הוספת נתיבי תחבורה ציבורית ורה- ארגון של קווי האוטובוסים. תוספת תחבורה ציבורית בשבתות וחגים מהמרכז לשכונות יפו וצפון העיר, הקמת רשות מטרופולינית לתחבורה, מרכז מידע וכרטוס משולב.
יצירת מנגנוני הדברות וגישור בין הממסד לתושבים ולא כ"מס שפתיים", הסדרת בחירות לועדי שכונות ולתקצוב פעילות החברה האזרחית בעיר, המשך פעילות למען אוכלוסיית הערבים ביפו, הקהילה הגאה, מהגרי העבודה והפליטים ופעילות למתן עדיפות לפרויקטים תרבותיים וחברתיים הצומחים מהפסיפס האנושי והמקומי בעיר.
נוצר: 11/7/2008 3:59:00 PM
עודכן: 11/8/2008 3:17:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים