העצמה נשית - ציפי גורדין מתמודדת לראשות העיר פתח תקוה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 19/05/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > ציפי גורדין מתמודדת לראשות העיר פתח תקוה
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

ציפי גורדין מתמודדת לראשות העיר פתח תקוה

מאת: מערכת Iwomen
ציפי גורדין מתמודדת לראשות העיר פתח תקוה
בבחירות המוניציפאליות הנוכחיות העומדות להתקיים בשבוע הבא עלינו לטובה, מתמודדות השנה לראשות ערים ומועצות מקומיות 23 נשים. מספר לא גדול אך מרשים, לכשעצמו. גורדין מנסה לעשות זאת בפ"ת.מדוע החלטת לרוץ ,באופן עצמאי, לראשות סיעת "פתח לתקוה" ?
"כי רק נשים כמוני יכולות לעשות את השינוי המיוחל בעיר וכי פוליטיקה זו לא מילת גנאי אם היא מזן אחר... ישרה ואמיתית.זאת ועוד : לאור היותי פעילת ציבור מזה למעלה מעשור וכי נחשפתי עוד מבית אבי לעשייה הציבורית. אבי היה מבין רופאי השיניים הראשונים בעיר פ"ת ועוד משחר נעוריי, הוא היה פעיל ציבור והקים מרפאות סוציאליות לרווחת התושבים.
אני קשובה, חשה את דופק העיר בה נולדתי והיא תבנית נוף מולדתי - בה גידלתי את ילדיי (בת רופאה ובן ארכיאולוג) תוך מעורבות בועדי הורים. מעבר להיותי מורה לאנגלית ומחנכת, אני מכירה את העיר על צרכי התושבים מקרוב בהיותי עו"ד העוסקת בדיני ראשויות ומינהל ציבורי. כמו כן, יש לי את הנחישות והיכולת להנהיג את עירנו לעידן טוב יותר,למהפך נדרש בה כאשר התושב יהיה במרכז והינו לקוח מועדף.
בכוונתי לפעול לצמצום הסיאוב הבירוקרטי תוך הקפדה על מינהל תקין."

מדוע חשוב שאשה תעמוד בראשות או סגנות ראש העירייה?
"הדמוקרטיה מגלמת בחובה את העיקרון בו העדפות האזרחים אמורות לבוא לידי ביטוי בתהליכים פוליטיים. על פי כלל זה, יש את הזכות לבחור ובכלל זה השתתפות נשים בהליך בחירות. לטעמי, יש ליצור השוואה מתקנת לגבי נשים מתמודדות, ראויות וביכולתינו למרות שהמין אינו אמור להשפיע על המעמד הפוליטי ואולם הציפייה היא שיותר נשים תצטרפנה לפוליטיקה, בשל גישתן לתרום בה מכישוריהן ולא לשלוט כי חשוב לשלב יותר נשים במוסדות רשמיים בישראל משמע בראשויות מקומיות.
אני כאשה רואה את עצמי פועלת למען רווחתם של תושבי העיר במסגרת התמודדותי לראשות העיר וכאשה הגישה וסיגנון הניהול שלי יהיו יותר שיתופיים, תוך ראית התושב במרכז וטובת העניין. מבחינתי זאת המחויבות האישית שלי לתושבים - דבר שאביא עימי כאשר אכנס לתפקיד ואשתדל שלא להיכנע לשיקולים זרים, כפי שאני עושה כיום בפעילות שלי למען הזולת בפני הראשות מבוקר עד אישון ליל ולא בוחלת בהתמודדות אל מול קושי כדי להביא לפיתרון הסוגיות."

מה המצע של הסיעה החדשה שאת עומדת בראשה?
"רפורמה עירונית בחינוך, רפורמה ברווחה-לרבות החייאת וועדות הרווחה ,תוך טיפול ברווחתם של חד הוריות, אנשים במצב סוציו אקונומי נמוך,(נזקקים ,חסרי בית ואחרים)כמו כן, הקמת מרפאות שיניים סוציאליות לבריאות השן מגיל צעיר ,גם כדי ליצור מודעות ,הן כדי לעזור לקשי יום והן כדי לשפר את איכות חייהם של תושבי העיר (ציינתי את מרכז הגישור העירוני).
שיפור השירות לתושב, יצירת מקומות תעסוקה תוך שילוב נשות ואנשי עסקים מהתעשיה והמסחר הענפים בעיר פ"ת ,לרבות אקדמיה לרפואה ,ביוטכנולוגיה וביוכימיה (מספר רב של בתי חולים,ואזור תעשיה ענף),זאת ייעשה תוך מינוף השכונות כמו: קרית מטלון, שעריה, יוספטל ואחר.
הנחלת תרבות אחרת לעיר פ"ת, הקמת מועדוני נוער ובתי קפה לנוער, תוך שמירה על בטחונם האישי בעיר ,יצירת מקומות בילוי שעות הפנאי לנוער ,כדי לשמור על בטחונם שלא ירעו בשדות זרים.
אני רוצה לצבוע את העיר בפולקלור בינלאומי. מנסיוני בניהול להקות מחול עירוניות והוצאתם לפסטיבלים בחו"ל ,אדאג להביא את הפולקלור לפ"ת ,מכל העולם. חשובה לי מאוד השמירה על בטחונם של ילדינו באמצעות סיירת בטיחות עירונית (סב"ע)המשלבת את פרויקט המחויבות האישית וגימלאי העיר, זאת כמובן בשיתוף עם משטרת ישראל.
אנו תומכים גם בשידרוג חזות העיר תוך שימור הישן בשילוב עם חדש, בראש וראשונה להקפיד לשמור על ריאות ירוקות ולא ליתן לפגוע בעצים שמורים , מקל וחומר למנוע עתודות מקרקעין לבניה, על חשבון ריאות ירוקות."נוצר: 11/7/2008 4:12:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים