העצמה נשית - טעם של ניצחון : ציפי לבני – Who are you אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > טעם של ניצחון : ציפי לבני – Who are you ?
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

טעם של ניצחון : ציפי לבני – Who are you ?

מאת: איריס לקנר
טעם של ניצחון : 
ציפי לבני – Who are you ?
יש זוכה בפרמייריז ב'קדימה' : ציפי לבני!

האישה המוצלחת והמנצחת העונה לשם ציפי לבני הצליחה לעשות ב – 13 שנות קריירה בפוליטיקה מה שוותיקים ממנה לא הצליחו גם בעשרות שנים.
האישה הראשונה שמכהנת בתפקיד ממלאת מקום ראש הממשלה, והאישה השנייה אחרי גולדה מאיר המכהנת כשרת חוץ.
עלייה מטאורית והצלחה בינלאומית לא מגיעות כך סתם לכל אדם.
יכולותיה, תבונתה, החלטותיה והכריזמה שלה הם רק חלק מהנתונים, כך מסתבר, שהביאו לזינוקה לאחד המקומות הטקטיים ביותר בפוליטיקה הישראלית.


היא בת 50, עורכת דין בהכשרתה ומקצועה, נשואה ויש לה שני בנים צעירים – יובל שסיים תיכון ועומרי המסיים שרות צבאי.

לבני היא ילידת 1958 , תל אביב.
כפי שמדווחים הפרסומים הרשמיים של האוטוביוגרפיה שלה, ציפי לבני היא ביתו של איתן לבני - ממפקדי האצ"ל, ולימים חבר כנסת מטעם מפלגת "הליכוד" ושל שרה לבני שהייתה לוחמת ומפקדת באצ"ל.
בנעוריה הייתה חברה בתנועת "בית"ר". במהלך הלימודים בתיכון עירוני א' בתל אביב שימשה כרכזת קבוצת הכדורסל אליצור תל אביב.
כשהייתה בת 16, השתתפה בהפגנות נגד הנרי קיסינג'ר וכנגד הנסיגה הישראלית מרמת הגולן ומסיני.
שירתה בצה"ל כמפקדת מחלקה בבית הספר לקצינות והשתחררה בדרגת סגן. לאחר שירותה הצבאי החלה ללמוד משפטים באוניברסיטת בר-אילן.
בין השנים 1980 ל - 1984 שירתה ב"מוסד", ונדרשה לעזוב את לימודיה לשם כך. בתקופה זו נישאה לנפתלי שפיצר. ב-1983 חזרה ללימודים וסיימה את לימודי המשפטים. לאחר מכן עסקה בעריכת דין כעשור כשהיא מתמחה במשפט מסחרי, משפט ציבורי ונדל"ן, לאחר שהקימה משרד עצמאי.

מבין פעילותיה הציבוריות בין השנים 1996 – 1999, כיהנה השרה בתפקיד מנכ"לית רשות החברות הממשלתיות ובתפקיד זה הייתה אחראית על הפרטת החברות והמונופולים הממשלתיים.

הקריירה הפוליטית
בשנת 1996 התמודדה בפריימריס של הליכוד (בסיסמה "ציפי לבני - שם שהוא מוסד") והוצבה במקום ה-36 ברשימת הליכוד לכנסת ה-14.
הליכוד זכה ב-32 מנדטים בלבד, ולבני לא נכנסה לכנסת.

לבני נבחרה לראשונה לכנסת בשנת 1999, מטעם סיעת הליכוד.
בכנסת ה- 15 כיהנה כחברה בוועדת חוקה, חוק ומשפט. במסגרת זו הייתה אחראית על חקיקת החוק למניעת הלבנת הון. כמו כן, הייתה השרה חברה בוועדה לקידום מעמד האישה.

בשנת 2001 מונתה לשרה בממשלה ה- 29 וכיהנה כשרה לשיתוף פעולה אזורי, שרה ללא תיק ושרת החקלאות.

בשנת 2003 מונתה לשרה לקליטת העלייה.

בשנת 2004 מונתה לכהן במקביל גם כשרת השיכון והבינוי. אחרי פרישת שינוי מהממשלה מונתה לבני לשרת המשפטים במקום ח"כ יוסף לפיד.

במסגרת תפקידה כשרת המשפטים החלה בקידום רפורמות בבתי המשפט. היא תמכה במועמדותה של פרופ' רות גביזון לשופטת בבית המשפט העליון, אך נתקלה בהתנגדותו של נשיא בית המשפט העליון פרופ' אהרן ברק, ובשל כך עיכבה את כינוס הוועדה לבחירת שופטים עד שתשיג רוב למינוי גביזון. בסופו של דבר, נכשלה במהלך זה, וגביזון לא מונתה. כמו כן, יזמה את העברת מתחם בית המשפט בתל אביב לדרום העיר (יוזמה שלא יצאה אל הפועל) ויזמה חקיקה שתמנע עיקול של כספי הפיצוי שיקבלו המפונים מגוש קטיף וצפון השומרון.

עם הקמתה של תנועת "קדימה" בסוף נובמבר 2005, פרשה מהליכוד והצטרפה לתנועה החדשה. לאחר ניצחונה של תנועת "קדימה" בבחירות הפכה לחברת כנסת בסיעת "קדימה" ומונתה לממלאת מקום ראש הממשלה ולשרת החוץ בממשלת ישראל.

בממשלתו של אולמרט (הממשלה ה-31) מונתה לבני לממלאת מקום ראש הממשלה ושרת החוץ. בזאת הייתה לאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד ממלאת מקום ראש הממשלה, ולאישה השנייה, אחרי גולדה מאיר, המכהנת כשרת החוץ. ב-30 בנובמבר 2006 מונתה באופן זמני גם לתפקיד שרת המשפטים לתקופה של כחודשיים, עד למינויו של דניאל פרידמן. כמו כן מונתה על ידי ראש הממשלה לעמוד בראש צוות המשא ומתן עם הפלסטינים. בסוף שנת 2007 נפגשה פעמים רבות עם ראשי המשלחת הפלסטינית ופעלה נמרצות לכינוס ועידת אנאפוליס.

בתחילת 2007 הופצו שלטי חוצות לתמיכה בציפי לבני לראשות הממשלה, על אף שלא נראו בחירות באופק. השלטים נתלו באופן אנונימי ונכתב עליהם שהם מטעם אזרחים תומכי ציפי לבני.

יומיים לאחר פרסום מסקנות הביניים של ועדת וינוגרד, ב-2 במאי 2007, הודיעה לבני במסיבת עיתונאים כי בפגישתה עם ראש הממשלה אמרה לו כי לנוכח הדו"ח "התפטרות היא הדבר הנכון מבחינתו". על אף עמדתה זו החליטה להישאר בממשלה (מה שהיה לתקדים פוליטי... לקרוא ל"בוס" להתפטר ועדיין להמשיך להחזיק במשרת שרת החוץ... העיתונות תקפה אותה מאוד על כך!), לבני נימקה את החלטתה שלא להתפטר ברצונה "לפקח על יישום המסקנות מתוך הממשלה".

עם התחלת התערערות מעמדו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והקריאות הגוברות להתפטרותו, התחזק מעמדה של לבני בקדימה והחלו להישמע קולות הן מתוך המפלגה והן מחוץ לה, הקוראים להתמודדותה על ראשות המפלגה במידה ותערכנה בחירות מקדימות או ארציות.

לקראת הפריימריז, זכתה לבני לתמיכתם של מספר חברי הכנסת מסיעת קדימה הגדול ביותר ביחס לשאר המתמודדים, כשהבולטים ביניהם הם שר האוצר רוני בר-און, יו"ר ועדת החוץ והביטחון צחי הנגבי והשר להגנת הסביבה גדעון עזרא.


עוד כמה עובדות מעניינות על ציפי :

* היא שולטת באנגלית וצרפתית.
* בשנת 2004 זכתה בפרס אבירת איכות השלטון.
* בנעוריה למדה לתופף והיא ממשיכה לעסוק בתחביב זה גם כיום.
* היא צמחונית מגיל 13. זה קרה בעקבות קריאתה את שלום עליכם מתאר שחיטת תרנגולות.
* סייעה בהעברת החוק בכנסת אשר אוסר על פיטום אווזים.
* תושבת תל אביב
* שמה המלא הוא : ציפורה ציפי מלכה לבני.
* הצעירה מבין שלושה אחים.
* לפני הצבא הספיקה לעבוד כמלצרית שלושה חודשים בבית ההארחה של נואיבה ובזמן לימודיה בבר אילן עבדה כמלצרית במלון 'דיפלומט' בת"א.
* מגזין "הפרקליט" בחר בה בשנת 2005 לאשת השנה.
* במאי 2007 נבחרה לבני על ידי ה"טיים" מגזין האמריקאי, לאחת ממאה האנשים המשפיעים ביותר בעולם, ואחת מעשרים המנהיגים והפוליטיקאים המשפיעים ביותר לשנה זו.
* יש לה חוג חברים מצומצם בעלי מקצועות חופשיים, ביניהם נמנים : ישראלה שטיר, יגאל גלאי, עו"ד דרור גל, מירב מיכאלי, מירה'לה גרנות-גל וענת גוב .
* הייתה מעשנת כבדה ונגמלה.
* בתחילת הקריירה היה לה מראה קצת יותר נערי. במהלך השנים, הג'ינג'י הפך לבלונד והייתה אף הסרת שומה מפניה.

חברים וקולגות מספרים עליה שהיא מנהיגה פוליטיקה מזן אחר, מדווחים על יושרה, יסודיות, עומק ומקצוענית שלא מביישת וותיקים ממנה. באותה הנשימה משבחים אותה כבעלת חוש הומור נפלא, חייכנית ואישה היודעת לרקוד וליהנות.

בעלה, נפתלי שפיצר – בעלים שותף של משרד הפרסום שיר-שפיצר, הוא איש סודה. ייאמר לזכות 'הגבר שלצידה' כי הוא "הרוח במפרשים" של השרה. תומך, מסייע, עוזר, מפרגן, מחזק... במילים אחרות, ערובה נפשית להצלחה של אשתו ושלהם כזוג, כמשפחה.


לבני - כמי שהתבטאה לא פעם שהיא רצה לממשלה ולכנסת כי רצתה להיות מנהיגה, להשפיע ולהוביל תהליכים - ועם חיזוק מעמדן של מוחות נשיים מבריקים ברחבי העולם כמו קונדוליסה רייס – עמיתתה בארה"ב, מרקל - הקנצלרית מגרמניה ודומותיהן, יש לנו רק דוגמא חיובית, מחזקת ובונה ליכולות הבלתי מעורערות שלנו להוביל ולהיות נוכחות בזמן הווה למען חיים טובים יותר בעתיד.

טעם של ניצחון : 
ציפי לבני – Who are you ?
נוצר: 9/18/2008 1:35:00 AM
עודכן: 9/18/2008 3:12:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים