משקאות - ומה שותים בערב הסילבסטר שמפניה קריסטל 2002 אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > משקאות > ומה שותים בערב הסילבסטר? שמפניה קריסטל 2002
  כתבות אחרונות
יקב הפרימיום ''1848'' משיק דור 2 - אמרלד ריזלינג - 2013 יקב הפרימיום ''1848'' משיק דור 2 - אמרלד ריזלינג - 2013

יקב יקב "רמת נגב" - סיפור משפחתי חלוצי. לחיים!

יקב הפרימיום ''1848'' משיק יינות חדשים יקב הפרימיום ''1848'' משיק יינות חדשים

חדש מיקב "תניא" : קברנה סובניון, סדרת הלל 2010

סרמוני ל סרמוני ל"אניני תה"

"ערק מצדה" בטעם הלבנון

ראש השנה ביקב ססלוב ראש השנה ביקב ססלוב

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ומה שותים בערב הסילבסטר? שמפניה קריסטל 2002

מאת: מערכת Iwomen
חדש בישראל : שמפניית לואי רודרר, קריסטל .2002.

חברת "שקד" מייבאת את השמפנייה היקרה שבטעמה העשיר אולי תשכיח מאיתנו כמה צרות.לקריסטל צבע זהוב השזור בברק זהוב, ניחוחות פרחים לבנים, הדרים וגרגרי יער המשתלבים לטעמים עזים ואלגנטיים .

תעודת זהות לשמפנייה - Roederer Cristal 2002

הכרמים: שמפניית קריסטל מיוצרת רק בשנים הטובות ביותר מפינו נואר ושרדונה בעשרת הכרמים החשובים של בית רודרר.

הזנים: 55% פינו נואר, 45% שרדונה

הבציר: בציר ידני אל תוך סלי 15 ק"ג המשמשים לשימור הענבים עד להגעה ליקב

תהליך הייצור: הענבים מעשר החלקות החשובות של היקב עוברים תהליך מיון קפדני במיוחד. המיון נמשך גם לאחר התסיסה וטעימות יום יומיות מאפשרות לייננים להשלים את הבלנד המבטא בצורה הטובה ביותר את הטרואר ואת הכרמים בבציר. לאחר הבלנד מוסיפים הייננים את ה- Liquer de triage המניע את תהליך הבעבוע.
לאחריו ישנו יישון בין 5 ל-6 שנים במרתפי בית רודרר. היישון הארוך מאפשר לפרמנטציה להשלים את תהליך הפיכת השמרים והסוכרים לאלכוהול וכן לרכך את הבעבוע. כמו כן, במהלך היישון מתפתחים ניחוחות מאפיינים. לקראת סיום היישון הבקבוקים עוברים רמואג' (remuage), שבסופו הבקבוקים מונחים כלפי מטה והמשקעים בפתח הבקבוק. על מנת להוציא את המשקעים עוברים הבקבוקים תהליך disgorgement שבו פית הבקבוק מוכנסת לתמיסה בטמפרטורת הקפאה והמשקעים מוקפאים ויוצאים תחת לחץ עם פתיחת הבקבוק. בשלב זה מוסיפים הייננים את ה-liquer de dosage, שילוב של קנה סוכר ובלנד של יינות רזרב מבצירים קודמים. יינות אלו הינם יינות הנבחרים לאחר הבציר ומתיישנים במיכלי עץ מיוחדים לאורך כ-10 שנים. לאחר הדוסאג' מתיישנת השמפניה כשישה חודשים נוספים בבקבוק

היצרן: Louis Roederer Champagne
בית רודרר הינו אחד מבתי השמפניה המובילים בעולם לאורך הדורות.
האיכות והיוקרה של בית רודרר ושמפניה קריסטל בפרט הינם ללא מתחרים. בית רודרר הינו בבעלות המשפחה מהקמתו בשנת 1776 ועד לימים אלו ונהנה מעצמאות ושליטה אופטימאלית על הכרמים וסודות יצירת השמפניה.
כבר באמצע המאה ה-19 נמכרה שמפניה מבית רודרר ברחבי העולם והיצוא כלל מדינות כגון בריטניה, ארה"ב ואף רוסיה הצארית. ברוסיה הפכה השמפניה מבית רודרר לשמפניה של בית הצאר, כאשר במיוחד עבור הצאר אלכסנדר ה-II יוצר הבקבוק השטוח הייחודי והשמפניה המדהימה. בשנת 1909 הוכרז בית רודרר כספק השמפניה הרשמי של משפחת המלוכה הרוסית. בית רודרר ידע לצלוח גם את התמוטטות רוסיה הצארית וכן את תקופת היובש בארצות הברית ולהמשיך ולהתפתח. כיום מנהל את בית רודרר פרדריק ראוזד, נצר למשפחת רודרר. פרדריק הינו ייחודי בכך שהוא למד ייננות ומעורב באופן פעיל בתהליך ייצור היין בבית רודרר.
כרמי בית רודרר המונים כ-2000 דונם מחולקים בין כרמי הפרמייר קרו והגרנד קרו של שמפיין. על מנת להבטיח את עצמאות היקב, איכות היינות וכן את אופיים הייחודי ישנה הקפדה על שימוש בשני שליש ענבים מכרמי האחוזה לפחות. כרמי האחוזה נטועים כ-650 דונם ב-Cote de Blancs בו השרדונה מוביל ומעניק ליינות אלנגטיות ועידון. כ-600 נוספים ב-Montagne de Reims נטועים בעיקר פינו נואר המעניק עוצמה והגוף. לבסוף כ-750 דונם נטועים פינו נואר בעיקר באזור Valee de la Marne. צוות המונה כ-50 איש מטפל בחלקות הכרמים השונות לאורך השנה. בעת הבציר הידני (בעבר מסורת וכעת על פי חוקי האזור) הצוותים מגיעים למעל 600 איש.
שיטות הייצור בבית רודרר הינה מסורתית ומבוססת על דורות של ניסיון והתפתחות. הן בכרם והן ביקב ישנה הקפדה בלתי מתפשרת על איכות. החלקות השונות עוברות את תהליכי הויניפיקציה בנפרד על מנת להביא לידי ביטוי את הטרואר בצורה הטובה ביותר. לאורך התהליך ישנן טעימות יומיות על מנת לאפיין את הבלנדים השונים. הענבים לקריסטל, המיוצרת רק בשנים הטובות ביותר מגיעים מחלקות מובחרות ונבחרים בקפידה רבה. תקופת היישון הינה ארוכה במיוחד
החזון של בית רודרר ניכר בכל שמפניה. ההשקעה, תשומת הלב לפרטים והפרקציוניזם יוצרים שמפניה שבה טעמי הבעבוע עדינים במיוחד, שמפניה המאזנת פירותיות ורעננות. השמפניות מבית רודרר הינם אלגנטיות במיוחד ובעלות סיומת ארוכה ומענגת.


מחיר לצרכן (לא ליפול...) : 1950 ₪


ניתן להשיג בסניפי דרך היין.


HAPPY NEW YEARנוצר: 12/29/2008 1:56:00 PM
עודכן: 12/31/2008 2:13:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים