עיצוב פנים - עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עיצוב פנים > עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר
  כתבות אחרונות
פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית

רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער

מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים

לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון

רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל

עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים

חגיגת שבועות ברשת דנדש חגיגת שבועות ברשת דנדש

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר

מאת: איריס לקנר
עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר

משחר ההיסטוריה נחשב הזהב כסמל למלוכה ואצולה. הם התקשטו בתכשיטי זהב מפוארים, פסלי זהב היללו את גיבורי המלחמה ויצירות אומנות מוסגרו במסגרות זהב טהור בבתי המלוכה. כיום מחירי הזהב מתמירים והזהב שומר על מעמדו הנחשק. מכל הסיבות הללו מעצבים מובילים מכל העולם הכריזו על הזהב כטרנד הבולט בעיצוב הבית בשנים הבאות !הזהב הוא צבע עוצמתי המשדר יוקרה, אלגנטיות ואף ניתן לחוש שיש בו מידה של קדושה, שיתר הצבעים לא ניחנו בה. ציירים ואומנים לאורך ההיסטוריה ניסו לשכלל את הצבע הזהוב כך שיתקבל הברק המרהיב של המתכת עצמה. בתקופת הבארוק הצרפתי והרנסנס, הזהב היה חלק עיקרי באומנות שכן תפקידו היה לפאר את הכנסייה, את המלוכה או את הטבע. האומן גוסטב קלימט מזוהה מאד עם הזהב שמשולב בכל יצירותיו המפורסמות ומשמש כסמל לעושר וכבמה יוקרתית למושא היצירה. גם בקיסרות המזרח נחשב הזהב לצבע המלוכה ושימש את עובדי המלוכה והנסיכים לסמלים ודרגות. כיום השמות הגדולים בעולם העיצוב מקדישים מקום של כבוד לצבע הזהב. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ליצור את האפקט הזהוב על קשת רחבה של חומרים ולפיכך אנו רואים שהזהב מפלס את דרכו מארמונות המלוכה לבית של כולנו.

"לזהב יש יכולת להשתלב בכל סגנון עיצובי וליצור הרמוניה עם כל הגוונים בעיצוב הבית. נגיעות של זהב יכולות לשדרג את מראה החלל ממש כמו שתכשיט משדרג הופעה אופנתית. כיום אנו רואים שיש חזרה לזהב. אם בעבר חששו להתנסות עם הצבע הדומיננטי הזה, הרי שכיום אנו רואים איך מעצבים ובתי עיצוב מכל העולם חוקרים את ההרמוניה של הזהב בעיצובים שונים. יש סגנונות בהם נראה את הזהב מתקבל בטבעיות. סגנונות כמו הבארוק והרוקוקו אלו סגנונות מהם צמח הזהב ולכן יהיה זה אך טבעי שיישאר לו מקום של כבוד כאשר משלבים עיצוב זה. גם בסגנון המודרני אנו רואים עבודה רבה עם זהב, בעיקר בפרשנות מחודשת לארמונות ובתי המלוכה של אירופה. לוקחים אלמנטים של אז ומכניסים בהם את האדפטציה העכשווית לפריט או לעיצוב של חלל. בסגנונות כפריים או בסגנון הרטרו לשנות החמישים והשישים אנו פחות רואים עבודה עם זהב כי מדובר בשפה שונה לחלוטין. סגנון הרטרו יצא נגד היוקרה ודיבר על עיצוב עממי ודמוקרטי לכולם ולכן הזהב הוא נטע זר בסגנון זה. הסגנון הכפרי מיסודו, גם הוא, מנוגד ליוקרה שהזהב מייצג, שהרי מדובר בסגנון שהתפתח במחוזות הכפריים באירופה ומבוסס על חומרים מקומיים כמו עץ, כותנה ואלמנטים מהטבע כמו פריחה וצמחייה. כיום הסגנון הכפרי מקבל נגיעות של זהב כי בגוונים ובמראה הכללי הם מתאימים יחד." אומרים מעצבי האחים לוי - יבואני קרמיקה.

בשונה מטרנדים רבים, הזהב הוא נצחי ולכן אין חשש להכניס את הטרנד הביתה כל עוד עושים זאת במינון נכון.על כן מילת המפתח היא איזון. נגיעות של זהב בחלל כמו כריות נוי, מסגרות של תמונות, אריחי דקור ועוד הם דרך מופלאה להכניס יוקרה ואת הטרנד האלגנטי ביותר לחלל אך יש דרך נוספת לעשות זאת והיא על ידי אובייקט עיצובי אחד דומיננטי מוזהב. זו יכולה להיות אמבטיה גדולה ומוזהבת או שנדליר זהב מעל פינת האוכל. בכל דרך שלא תבחרו, חשוב שהמראה שמתקבל בבית ובחלל בפרט יהיה הרמוני, שיהיה לנו נעים לשבת ושלא נחוש תחושה מנוכרת. יותר מידי זהב נותן תחושה הפוכה, קרי: מראה זול וקיטשי של חלל עמוס ולא נעים. אם כן, פשפשו בארון של הסבתא, חפשו פריטים מוזהבים שכבר יש לכם ואתם אוהבים אותם, שלבו אותם בחלל ושימרו על שפת עיצוב אחידה.

"מעצבים ואדריכלים ממליצים לעבוד עם הזהב במידה, אך בשנים האחרונות, כאשר הטרנד הזהוב כבש את עולם העיצוב אנו רואים שיש כאלו שהחליטו ללכת על הצבע הייחודי הזה כמוטיב עיקרי בעיצוב הבית. הבית הראשון שעוצב בזהב הוא, ככל הנראה, ברומא העתיקה ופירוש שמו מלטינית הוא :"בית הזהב". הבית תוכנן עם גינות ונוף מפוסל כאידאל האסטטיקה והאדריכלות. החדרים הפנימיים היו מעוטרים בזהב טהור, שנהב ועוד חומרים יקרים מאד לאותה התקופה. בתי הזהב של ימינו גם הם הומאז' לבית הזהב של רומא העתיקה וגם הם מנסים להגדיר מחדש את אידאל היופי והחן של הארכיטקטורה והעיצוב המודרני." מוסיפה עידית זכירה, מעצבת פנים.עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר
עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר
עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר
עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר
עיצוב פנים מוזהב - הכירי את צבעי הקיסר
נוצר: 1/30/2011 9:08:00 AM
עודכן: 1/31/2011 2:03:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים