עיצוב פנים - תכנון גינה נכון אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 11/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עיצוב פנים > תכנון גינה נכון
  כתבות אחרונות
פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית

רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער

מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים

לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון

רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל

עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים

חגיגת שבועות ברשת דנדש חגיגת שבועות ברשת דנדש

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

תכנון גינה נכון

מאת: חנה ליפשיץ
תכנון גינה נכון

"גינה לי, גינה לי, גינה לי חביבה", כתב לוין קיפניס אך לא ידע כי על מנת ליצור גינה חביבה ויפה יש צורך בתהליך הנקרא תכנון גינה . אם בעבר שתלנו דשא וכמה פרחים בגינתנו, כיום ישנה חשיבות מרובה לתהליך של התכנון שמהווה מפתח לתחזוק הגינה.שאלות בטרם נתכנן את הגינה המיועדת: מהי גינת החלומות עבורכם ? מהן הציפיות שלכם מן הגינה העתידית ? מהם הצרכים מהגינה?

אילו אלמנטים עתידים לקחת חלק בגינה ?

למשל: אזור שירות מחסן ופינת כביסה, מטבחון- מנגל ופינת אוכל, פאטיו פינת שעשועים לילדים, אזור אירוח, פינת ישיבה פינה התרגעות שקטה ופסטורלית ערסל, נדנדה, מבט לנוף פרטיות, גינת ירק לגידול תבלינים וירקות, עצי פרי , פרחי קטיף המיועדים לסידורי פרחים ועוד...

כשהגדרנו לפרטי פרטים את גינת החלומות, נכתוב את שלל האובייקטים שאנחנו חייבים לקחת בחשבון. נגדיר תקציב העומד לרשותכם לטובת תכנון, ביצוע ואחזקת הגינה. מפתיע לגלות שלא נותר תקציב לתכנון פיתוח והקמת הגינה, מה שלרוב מוביל לבניית בית מדהים עם פשרות בגינה. תכנון גינה, פיתוח הקמה וביצוע יכול לנוע בין – 50.000- 5.000-₪ ואפילו יותר ולכן יש לקבוע אומדן ראשוני שיאפשר לנו לדעת לקראת מה אנחנו הולכים .

אל לנו להפחית מחשיבותה של הגינה , שכן היא מהווה בדרך כלל את המפגש הראשון עם הבית ומייצגת את מי שגר בו. הגינה היא מקור למנוחה, זמן רגיעה, אירוח ובילוי עם הילדים והמשפחה .

בשביל לתכנן גינה כראוי יש צורך בתכנית שטח-מגרש, בדומה לתכנון דירה או בית. לפני שניגשים לתכנון הגינה חשוב להגדיר חלוקה פונקציונאלית של הגינה שתכיל את כל הצרכים הנדרשים, כל זאת בהתאם לגודל השטח שנותר לתכנון הגינה ביחס לבית. ככל שיש יותר מקום השמים הם הגבול , בשטח גן מוגבל הפוטנציאל הוא גדול ומאתגר יותר. שימוש באומנות הפנג שוואי יוכל לאפשר לכם לנתח את סביבת המגורים ולהתחשב במגבלות המקום וגורמי הטבע. בהתחשב בנתונים ניתן ליצור סביבת גן אידיאלית . לאחר חלוקת הגן צריך לבחור אופי וסגנון . נתחשב באקלים ובאזור הגיאוגרפי של סביבת המגורים בכדי לקבוע את אופי וסוג הצמחייה . בחירה נכונה של צמחים, במקום הנכון, תאפשר לגינה התפתחות טבעית המשתלבת בסביבת המגורים . בחירת סגנון לרוב מאפיינת את רוח האדם והאפשרויות והשילובים הם כמעט אינסופיים . קו מנחה התחלתי יכול להיות בניסיון להבין אם הולכים על גינה יוקרתית או טבעית? גינה טרופית, אורגנית, יובשנית, גן יפני, אנגלי, בוסתן, גן אקולוגי, גן חסכני במים ועוד .

לאחר איסוף נתונים והגדרת אופי וסגנון הגן -ניתן להגדיר במדויק את עלות ההשקעה בתכנון והקמתה של הגינה. תכנון מפורט של צמחייה ועלויות השקיה ייעשו אחרי התחשבות מדוקדקת בכל האמצעים לחיסכון במים. השקיה אוטומטית (חסכונית יותר מידנית) , מערכות טפטוף לחיסכון במים ועוד. כל האלמנטים נלקחים בחשבון: חיפויי קרקע, ריצוף, שילובי פסיפס דומם, אבנים מעוצבות, אלמנט מים ועליות תקציב להשלמה תכנון ועיצוב הגינה, בחירת ריהוט לגן, ערסל,נדנדה, כדים מיכלים, אביזרי נוי לגינה.

תכנון גינה הינו המרכיב החשוב ביותר בבניית הבית. הגינה מחברת אותנו אל הסביבה הטבעית בחיינו. טיפוח ושימור הגינה מעניקה חיים מאוזנים ובריאים ומי שגר בבית מוקף גינה מכיר את התחושה הנפלאה. לכן, חשוב לשמר ולטפח את הגינה ביעילות ובחסכון לאורך זמן. היא יכולה להיות חלקת האלוהים הקטנה בה מבלים ביחד עם המשפחה הילדים והחברים. לרוב בשלבי תכנון הבית לא זוכרים שבסופו של דבר המפגש הראשון שלנו עם הבית הוא הגינה .חשוב לזכור, ככל שתשקיעו יותר בתהליך תכנון הגינה, כך תתקלו בפחות בעיות וטעויות במהלך טיפול ואחזקת הגינה ותחסכו כסף רב בטווח הארוך והתוצאה תהיה מתגמלת ומשביעת רצון .נוצר: 12/19/2010 1:16:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים