מוסיקה - חג המוסיקה הישראלית במיטבה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מוסיקה > "חג המוסיקה הישראלית" במיטבה
  כתבות אחרונות
נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון

הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון

חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות

"הללויה", פסטיבל חזנות ומוזיקה יהודית בקיבוץ לביא

פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26 פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26

"לילות ירח בגולן" - עוצמה ורומנטיקה

"שישי שקיעה" - מופעים בגן לאומי ירקון

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"חג המוסיקה הישראלית" במיטבה

מאת: שוש להב

מוסיקה משובחת ברחבי הארץ, 23-19 בספטמבר. מנהל אמנותי: דר' בעז בן-משה. הכניסה לכל האירועים - ללא תשלום!למחרת ראש השנה תשע"ג, יפתחו אירועי חג המוסיקה הישראלית - אירועי מוסיקה ברחבי הארץ, שמציינים הפעם 15 שנים לפעילות הייחודית הזו ואת השנה הראשונה בה מתווה את הקו המוסיקלי, המנהל האמנותי הנכנס של החג, ד"ר בעז בן-משה.

בחירותיו של בן-משה מציגות תוכנית מגוונת ורב דורית, המאפיינת את דרך חשיבתו וראייתו את המוסיקה הישראלית. בשנה שעברה החלו באירוע ה'חג' בהשמעת המוסיקה פרי עטו של 'מלחין השנה'. השנה נבחר המלחין מרדכי סתר, וכבר בקונצרט הפתיחה החגיגי תנגן התזמורת הסימפונית ירושלים, רשה"ש, את יצירתו "תיקון חצות" - רפסודיה על נושאים תימניים. יצירות נוספות של סתר יבוצעו במהלך ימי ה'חג' כולו, ובמשך השנה כולה על ידי תזמורות שונות.

את אירועי ה'חג' יפתחו אנסמבל 'מיתר', יחד עם הסולנים עמית דולברג וגבי שדה, שזו לו הופעתו השנייה הראשונה בחג המוסיקה הישראלית. הוא ישיר יצירות מאת המלחינים עודד זהבי "שירי משורר זקן" וינעם ליף, שהלחין טקסט של ישראל אלירז. לעת ערב יתקיים קונצרט פתיחה חגיגי ששמו "מעברים", עם התזמורת הסימפונית ירושלים.

הסולנים האחים דניאל ואלכסנדר גורפינקל (המשרתים בצה"ל במעמד של מוסיקאי מצטיין), ינגנו קונצ'רטו לשתי קלרניתות מאת יוסופוב. עוד בתוכנית, יצירה תזמורתית מאת ירון גוטפריד, בכורה עולמית ל"בזריחה" של מנחם צור וכאמור יצירתו של מרדכי סתר.

כותרות הקונצרטים ותוכנם מעידים על התפישה הפלורליסטית של בן-משה, פלטה צבעונית של העשייה המוסיקלית ההיסטורית והעכשווית בארץ. לדוגמא, ביום בו מתארח ה'חג' בחיפה, יוכלו המאזינים ליהנות מקונצרט ג'אזי בצהרים, לגלוש אחה"צ לקונצרט שמתבסס על שירת נשים ובמרכזו יצירה חדשה של המלחינה ציפי פליישר - האורטוריה "אברם" לאנסמבל נשים, 4 נגניות נבל ורביעיית כלי קשת.

הקינוח בערב ידגיש את מנעד הגילאים של היוצרים, קונצרט ובו יצירות של אבות המוסיקה בארץ: סתר - "קנטטה לשבּת", סימפוניה מס' 1 של בן-חיים ושיר רועים ועמק של לברי בצד "תפילה לשלום" של המלחינה הצעירה לוטם עזנר.

אחד המאפיינים של תוכנית ה'חג' הוא מתן דגש לשירה העברית, לטקסט, לשפה ובמהלך אירועי ה'חג' ניתן יהיה לשמוע מוסיקה לירית ישראלית בתוכנית שבמרכזה חמישה שירים של לאה גולדברג, שהלחינה סטלה לרנר ומבצעת שרון רוסטוף-זמיר. לבן-משה חשוב לתת ביטוי למגוון רחב ביותר של מבצעי המוסיקה בארץ, ללא התפשרות על איכות הביצוע. ועל כך תעיד הזמנתה של 'התזמורת למוסיקה ערבית' הפועלת בנצרת, לטול חלק אירועי ה'חג'. זו הפעם הראשונה שאירועי ה'חג' מגיעים לנצרת ולמגזר הערבי. התזמורת תופיע באולם הבית שלה.

המסע המוסיקלי בארץ ב 5 ימי קונצרטים, ייחתם בבאר-שבע, בסדרת אירועים מיוחדים: הקונצרט המסורתי של "מלחינים כותבים לצעירים", פרויקט ייחודי של איגוד הקומפוזיטורים בישראל, שמעלה על נס את הקשר בין תלמידים לנגינה למלחינים ישראלים. קונצרט הנעילה של אירועי ה'חג' יארח 2 שגרירים של מוסיקה ישראלית בעולם: גיורא פיידמן בקלרנית ויאיר דלל בעוד. עם סינפונייטה ב"ש הם יבצעו יצירות מאת גיל אלדמע, אריה לבנון, אביה קופלמן, יצירה של יאיר דלל ורפסודיה עממית לכלייזמר.

ד"ר בעז בן-משה מעיד על עצמו, שבבואו לבנות את תוכנית ה'חג', הוא חושב כמו מאזין אוהד מוסיקה ולא מתוך המיומנויות המקצועיות שעלולות להקשות על בחירת הרפרטואר. המוסיקה צריכה לעניין, לשעשע, לרגש, להפעיל את הדמיון, אין להתפשר על איכות היצירה והביצוע, הבחירה נעשית לא מתוך שיפוטיות של טעם מוסיקלי.

חג המוסיקה הישראלית הוא הזדמנות צפופה ואינטנסיבית לטייל בין העולמות המוסיקליים, המרכיבים את המארג האנושי הישראלי - מה שקרוי "כור ההיתוך הישראלי".

מנהל אמנותי: ד"ר בעז בן-משה
הפקה: פאול לנדאו - מכון למוסיקה ישראלית
הפקה בפועל: רוסליה חפץ הפקות וייצוג אמנים

הכניסה לכל האירועים - ללא תשלום!! יש להזמין מקומות מראש.

לקבוצות - רוסליה חפץ הפקות 03-6961593
חיפה: משרדי התזמורת הסימפונית חיפה 04-8330625
באר-שבע: תזמורת סינפונייטה באר-שבע 08-6266422
תל-אביב: רוסליה חפץ הפקות 03-6961593
ירושלים: קופת תיאטרון ירושלים 02-5605755

מידע נוסף באתר המכון למוסיקה ישראלית www.imi.org.il

תאריכי מופע -
יום רביעי ה-19 בספטמבר, תיאטרון ירושלים, מהשעה 16:00
יום חמישי ה-20 בספטמבר, מרכז רפפורט, חיפה, מהשעה 15:30
יום שישי ה-21 בספטמבר, מוזיאון ת"א, מהשעה 11:00
מוצ"ש, ה-22 בספטמבר, אולם מתנ"ס ברקוביץ-נצרת עלית בשעה 21:00
יום ראשון ה-23 בספטמבר, המשכן לאמנויות הבמה, ב"ש מהשעה 17:00


(* צילומים : יח"צ)

נוצר: 9/12/2012 3:44:00 AM
עודכן: 9/12/2012 3:49:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים