מוסיקה - צלילי האוקינוס אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 07/08/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מוסיקה > צלילי האוקינוס
  כתבות אחרונות
נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון

הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון

חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות

"הללויה", פסטיבל חזנות ומוזיקה יהודית בקיבוץ לביא

פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26 פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26

"לילות ירח בגולן" - עוצמה ורומנטיקה

"שישי שקיעה" - מופעים בגן לאומי ירקון

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

צלילי האוקינוס

מאת: שוש להב
צלילי האוקינוס
תיאטרון U מטיוואן, במופע מהפנט של וויבראציות הרמוניות, בפסטיבל האביב הבינלאומי בראשל"צ.על הבמה החשוכה מונחים תופים וכלי הקשה מוזרים. זרקורי אור חלשים נדלקים ומלווים דמויות העולות בתנועה איטית, מסתדרות ליד הכלים ומתכוננות לפעולה. התהליך כולו מתבצע בדממה עד הצליל הראשון, עמוק מהדהד וחודר בטן, ומרגע זה אנחנו "שבויים" בידי האמנים המתופפים ומתמסרים לחלוטין לצלילים השונים ממה שהכרנו עד כה.

"צלילי האוקיינוס" הינו מופע שהוא חוויה מרגיעה עד מהפנטת. יצירה על מים, המורכבת מוויבראציות היוצרות הרמוניה. זה סיפורם של מי החיים, המזינים את נשמותינו. טיפות בודדות המתאחדות יחד ויוצרות את הנחלים, שמהם נוצרים הנהרות, שבסופו של התהליך נשפכים אל האוקיינוס שבקירבו הם נעלמים, למקום שבו הבלתי ידוע והנסתר מתגלים.

במופע חמישה יסודות: התמוטטות, מים זורמים, נחשולים, הקשבה להלמות ליבו של האוקיינוס וצלילי האוקיינוס. הצלילים של התופים וכלי ההקשה השונים, מדמים את קולות זרימת המים, מהפעפוע הענוג ועד האשד הכביר, ואנחנו זורמים עם מימי הצלילים..

תיאטרון U הגיע לישראל מטייפה בירת טייואן, במיוחד למופע הפתיחה של פסטיבל האביב הבינלאומי, המתקיים זו השנה העשירית בראשל"צ, בהצלחה רבה. מיסדי התיאטרון הם רו-יו-ליו, ילידת טיוואן וצ'ין-צ'ון הואנג, יליד מלזיה שהוזמן להצטרף ל U. המנהל האמנותי הוא האמן ואשף התיפוף הואנג צ'י-צ'אן, שיחד יצרו מופע מרהיב בן 90 דקות.

עוצמתו של המופע טמונה במיומנות הטכנית והאתלטית של כל משתתפיו. מהירות, דיוק בביצוע, דינמיקה זורמת, משחקי התאורה, ההעמדה הדרמטית, השילוב בין התיפוף השירה והתנועה – כל אלה מרכיבים את השלם.

תיאטרון U הוא קבוצת ZEN של מתופפים ומתופפות, שמציינת 20 שנות הופעות.
לצליל U בסינית יש שתי משמעויות: האחת "מצויינות" והאחרת "אמני במה".
אמני תיאטרון U מאמינים שהחיבור בין שתיהן הוא מטרתם בחיים ועל הבמה, ואנו הצופים באולם, חשים היטב באיכויות ובמיוחדות של מופע הקצב והתנועה, המעניק חוויה רגשית ופיזית.נוצר: 4/10/2009 12:11:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים