תיאטרון - הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי
  כתבות אחרונות
'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין 'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין

תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, "האחרים" - מאת הלל מיטלפונקט

דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי

מאת: שוש להב
הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי

ג'יין פונדה וסוזנה יורק מהסרט המיתולוגי, מתמוגגות מבנות דמותן על הבמה העברית.. תיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה מעלים הצגה מוסיקלית עפ"י הרומן הקלאסי מאת הוראס מק'קוי, בעיבוד עכשווי של שלומי מוסקוביץ ובבימוי מבריק של דדי ברון. ועוד לא הזכרנו את שלמה בראבא..אני זוכרת את הסרט "הם יורים גם בסוסים" כחוויית נעורים מטלטלת. הזמן טישטש את הזיכרונות אך ההצגה, בהפקה המשותפת של תיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה, הציפה אותי מחדש וחידדה את הניואנסים שכה נגעו בי אז. ביקורת חברתית צינית-סאטירי, ויותר אקטואלית מאי-פעם.

אני בטוחה שג'יין פונדה וסוזנה יורק, שמילאו בסרט שביים סינדי פולק בשנת 1969 את תפקידיהן של גלוריה ושל אליס (בהתאמה), היו מאד מוחמאות מביצועיהן של בנות דמותן על הבמה העברית: אנה דוברוביצקי (גלוריה), שחקנית נהדרת והפתעת ההצגה, שמזכירה באיכות המשחק שלה את יבגנייה דודינה, ולצידה מיכל ברנשטיין (אליס), בביצוע נפלא, מעין מרלין מונרו לעניים.

ההפקה כולה היא יצירה מרהיבה.
החל מהעיבוד העדכני של הרומן הקלאסי שכתב הוראס מק'קוי ב 1935 בידי שלומי מוסקוביץ, דרך הבימוי המבריק של דדי ברון, ועד מפגן המשחק-ריקוד-תנועה-שירה הסוחף של כל משתתפי ההצגה, ממש מולטי-טאלנטים.
שלמה בראבא מתעלה על עצמו דווקא בתפקידים דרמטיים, וההופעה שלו בהצגה זו היא וירטואוזית.

בשנת 1983 עובד הספר למחזה ע"י ריי הרמן והוצג באוסטרליה ובשנות ה-90 הועלה פעמים אחדות בבריטניה.
העלילה מתרחשת בשנות ה-30 בארה"ב, בתחרות ריקודים שהיא מעין סוג של "תוכנית הריאליטי" הראשונה בהיסטוריה, שבה אנשים מתחרים על רחבת הריקודים במטרה לזכות בפרס הנכסף של 5000 דולר, ונלחמים על מקום בתחרות, על אוכל ועל שינה.

באמריקה של שנות ה-30 השרויה במשבר כלכלי, אנשים מוכנים לעשות הכל כדי לנצח בתחרות צינית ואכזרית, מן מלחמת הישרדות במופע בידור וריקודים. מנחה תחרות ריקודים מרתונית באמריקה של שנות המשבר הכלכלי הגדול (שלמה בראבא), שבה שמונה זוגות נואשים רוקדים את עצמם לדעת, מתחמן את הקהל ואת משתתפי התחרות. ספרו הקלאסי של הוראס מק'קוי הוא משל נוקב על
מהות הקיום האנושי. המחזה חודר אל מאחורי הקלעים של עולם הבידור ומביא תוכנית "ריאליטי" חושפנית, שבה זוגות רעבים ללחם מתחרים זה בזה עד מוות, רק כדי להשביע את רעבונם של הצופים לבידור ולמציצנות, אכזריים ככל שיהיו.

מתחת ל"שואו" אותו מקבל הקהל, מעבר למפגני ריקוד מרשימים, בידור איכותי והומור מושחז, מסתתר עולם ציני ומנוכר, שבו החמלה האנושית מפנה מקום לשיקולים כלכליים. העלילה ממחישה היטב את הביטוי "אין חדש תחת השמש" - תצפו בתוכניות ריאליטי בנות ימינו, ותבינו עד כמה מה שנכתב ב 1935 רלבנטי ומעורר צמרמורת גם כיום.

"הם יורים גם בסוסים", כשעה ו-45 דקות של תענוג צרוף.

בהשתתפות צוות השחקנים של שני התיאטראות:
מנחה "רוקי - שלמה בראבא. רולו - יוסי טולדו. גלוריה - אנה דוברוביצקי. רוברט - אודי רוטשילד. אליס - מיכל ברנשטיין. ג'יימס - נאור זילברמן. הארי - רמי ברוך. שירלי - עדי ארד. מריו - יואב בר לב. רובי - טל בלנקשטיין. וי - נדב אסולין. מארי - מאיה מעוז קפטן. גולדי - אפרת ארנון. ג'וני - יעקב תמרי. אחות - מיטל כרמלי. גב' ליידן - תחיה דנון, ג'ניפר - מעיין אשכנזי, פטריק - דורון ישנסקי. מארג' - מאיה קופצ'יק. מארק - עמית לוי.

רקדניות: מעיין אשכנזי, מאיה קופציק. רקדנים: דורון ישנסקי, עמית לוי.

עיבוד: שלומי מוסקוביץ, בימוי: דדי ברון,
עיצוב תפאורה ותלבושות: דנה צרפתי, ניהול מוסיקלי: אבי בנימין, כוריאוגרפיה: אביחי חכם, אורון דהן, עיצוב תאורה: קרן גרנק, במאי משנה: אסף פרידמן, הדרכה קולית: חדווה מלר-ברזילי, עיצוב סאונד: ישי חממי, הדרכת כלי הקשה ותופים: אסף רוט, ע. למעצבת התפאורה והתלבושות: אנה זיו, ע. לכוריאוגרפים: מעיין אשכנזי, הדרכת גלגיליות: שחר אגם, מפיק: חיים סלע, פסנתרנים: אבי בנימין ונדב רובינשטיין.

(*צילומים: יוסי צבקר, דניאל קמינסקי)הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי
הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי
הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי
הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי
הם יורים גם בסוסים - הפקה מרהיבה של רומן רלבנטי
נוצר: 7/7/2013 8:57:00 AM
עודכן: 7/7/2013 9:19:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים