קולנוע - נחתם הסכם קופרודוקציה חדש בתחום הקולנוע בין ישראל ואיטליה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קולנוע > נחתם הסכם קופרודוקציה חדש בתחום הקולנוע בין ישראל ואיטליה
  כתבות אחרונות
מיוזיקל הקומדיה הגדול של הקיץ - מאמא מיה מיוזיקל הקומדיה הגדול של הקיץ - מאמא מיה

הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית

הסרט 'מודי' - דרמה נפלאה בכיכובה של סאלי הוקינס הסרט 'מודי' - דרמה נפלאה בכיכובה של סאלי הוקינס

סרטה הדוקומנטרי של מורן איפרגן - הקיר סרטה הדוקומנטרי של מורן איפרגן - הקיר

הסרט 'צורת המים' בבימויו של גיירמו דל טורו - זוכי האוסקר הסרט 'צורת המים' בבימויו של גיירמו דל טורו - זוכי האוסקר

הסרט 'מסתור' - דרמת מתח שיצר ערן ריקליס הסרט 'מסתור' - דרמת מתח שיצר ערן ריקליס

יצירת מופת - הסרט 'שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי' יצירת מופת - הסרט 'שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי'

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

נחתם הסכם קופרודוקציה חדש בתחום הקולנוע בין ישראל ואיטליה

מאת: איריס לקנר
נחתם הסכם קופרודוקציה חדש בתחום הקולנוע בין ישראל ואיטליה

בין השרה לבנת למקבילה האיטלקי סוכם על קידום שיתופי פעולה נוספים בתחום התרבות והאמנות, ועל הרחבת שיתופי פעולה בין יוצרים, מוסדות ואירועי אמנות ותרבות של שתי המדינות.השרה לבנת עדכנה את השר האיטלקי בהצלחת התצוגה במוזיאון ישראל של "הבשורה" של בוטיצ׳לי , שהובאה לארץ במסגרת שיתופי הפעולה התרבותיים בין המדינות. בהמשך לכך דנו השרים בהבאתן של יצירות פאר איטלקיות נוספות לישראל.

במסגרת ישיבת ממשלה משותפת של ישראל ואיטליה, שהתקיימה היום ברומא, סיכמו שרי התרבות של ישראל ואיטליה על הרחבת שיתופי הפעולה התרבותיים בין המדינות לרבות בתחומי הקולנוע, התיאטרון, המוסיקה, המחול, המוזיאונים, האמנות הפלסטית, הספרות, והעיצוב. השרים הצהירו על חיזוק הקשרים בין יוצרים ומוסדות וגופי תרבות בין המדינות, קיום אירועי תרבות משותפים ושיתוף פעולה בתחום הארכיאולוגיה ושימור אתרים היסטוריים בעלי אינטרס משותף לשתי המדינות, תוך תיאום נושא הרגולציה ביניהן ומניעת סחר לא חוקי בפרטי מורשת תרבות.

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, אמרה, כי פגישות העבודה של ממשלות ישראל ואיטליה הפכו למסורת, ותדירותן מוכיחה עד כמה היחסים הבילטרליים בין המדינות חזקים.
קשרי העבודה ההדוקים שיצרנו, מאפשרים לנו לפעול בשיתוף פעולה תרבותי ואמנותי ענף ופורה, לקדם יוזמות תרבותיות חדשות ולפתח אפיקי תרבות חדשים בין ישראל לאיטליה. מחובתנו לדאוג, כי שיתוף פעולה תרבותי זה יתרחב ויצמח גם בשנים הבאות.

במהלך הפגישה ניתנה סקירה על שיתופי הפעולה המגוונים בתחומי התרבות בין המדינות. לאחריה, נחתם הסכם קופרודוקציה חדש בתחום הקולנוע בין המדינות, בדומה להסכמים שקידם בשנים האחרונות המשרד בהובלת השרה לבנת עם שרי תרבות במדינות אחרות.

במסגרת ההסכם החדש צפויות איטליה וישראל לקדם הפקות קולנועיות משותפות, וכן השתתפות הדדית בפסטיבלי קולנוע המתקיימים בכל אחת מהמדינות.

כמו כן יפעלו הצדדים לקיום שבוע קולנוע בכל מדינה, יקדמו ביקורי מומחים ומובילי דעת קהל בתחום הקולנוע בין המדינות לרבות הזמנת משלחות של יוצרים ועוסקים בתחום. הודות להסכם מקווים הצדדים ליצור שיתופי פעולה בהפקת סרטים טלוויזיוניים ובין בתי ספר בתחום, סדנאות עבודה ולימוד משותפות בתחום הקולנוע ועוד.

כזכור, לפני כחודשיים הגיע בריי לביקורו הראשון בישראל במהלכו נפגש עם השרה לבנת. שני השרים חשפו יחד במוזיאון ישראל את תצוגת היצירה "הבשורה" של סנדרו בוטיצ'לי, שנשלחה במבצע מורכב מאיטליה לתצוגה במוזיאון ישראל בירושלים.

השרה לבנת עדכנה את השר בריי בפגישתם הנוכחית על הצלחתה של הבאת היצירה ואמרה, כי, היא הפכה לאחת משלוש האטרקציות המוצגות במוזיאון ישראל עבור מבקרים מישראל ותיירים מרחבי העולם. במהלך חודש בודד, הוסיפה השרה, למעלה מ - 50,000 איש נחשפו ליצירה זו. הרצאות מיוחדות ניתנו על ה"בשורה" והתקיימו עשרות פעילויות חינוכיות מגוונות בהשתתפות קהל רב, שכלל מבוגרים, תלמידי תיכון, סטודנטים, מומחי אמנות, מבקרים פרטיים וקבוצות מאורגנות סביב היצירה והאמן.

מדינת ישראל שמחה וגאה לארח יצירה כה חשובה, שהגיעה לראשונה לישראל, אמרה השרה לבנת והוסיפה, כי היא מקווה כי זוהי תחילתה של מסורת מבורכת בה יצירות פאר איטלקיות נוספות יגיעו לתצוגה בישראל, לרבות אחת מיצירות הרנסנס של הצייר קאראווג'ו. השר האיטלקי השיב, כי הוא מאמין שבעתיד יצירות מופת איטלקיות נוספות יובאו לישראל.

בפגישתם, ביקשה השרה לבנת את סיועו של השר בריי בשילובה של ישראל בפרויקט "אתינה פלאס", שהינו פרויקט העלאת פריטים לספרייה הדיגיטלית הכלל אירופאית "אירופיאנה" ויצירת קישור של המילונים המקומיים למארג גדול ומשותף, בכדי להפוך את המילון העברי והשפה העברית לכאלו הנתמכים ע"י הספרייה הדיגיטלית של אירופיאנה, בנוסף ל – 26 השפות האחרות הקיימות במילונים המכווננים במפת התרבות הדיגיטלית האירופית.

שילובה של ישראל בפרויקט זה יאפשר חשיפה רחבה לשפה העברית ובעת חיפוש פריטים, תתקבלנה תוצאות גם מפריטים ישראליים, שהועלו לספרייה הדיגיטלית בעברית בלבד.
יצוין, כי במהלך שנת 2013, העלתה ישראל לספרייה הדיגיטלית הכלל אירופית למעלה מ – 1.1 מיליון פריטים.

בסיום פגישתם, הזמינה השרה לבנת את מקבילה האיטלקי להיות אורחה בפסטיבל האופרה במצדה, שיציג את "לה טרוויאטה" לג'וזפה ורדי ביוני 2014.

(* צילומים: יח"צ)נוצר: 12/3/2013 7:53:00 AM
עודכן: 3/12/2013 7:54:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים