קולנוע - 4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 22/11/2019
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קולנוע > 4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS
  כתבות אחרונות
הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית

הסרט 'מודי' - דרמה נפלאה בכיכובה של סאלי הוקינס הסרט 'מודי' - דרמה נפלאה בכיכובה של סאלי הוקינס

סרטה הדוקומנטרי של מורן איפרגן - הקיר סרטה הדוקומנטרי של מורן איפרגן - הקיר

הסרט 'צורת המים' בבימויו של גיירמו דל טורו - זוכי האוסקר הסרט 'צורת המים' בבימויו של גיירמו דל טורו - זוכי האוסקר

הסרט 'מסתור' - דרמת מתח שיצר ערן ריקליס הסרט 'מסתור' - דרמת מתח שיצר ערן ריקליס

יצירת מופת - הסרט 'שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי' יצירת מופת - הסרט 'שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי'

המיילדת - סרט מרגש עם שתיים מבכירות הקולנוע הצרפתי: קת'רין דנב וקת'רין פרו המיילדת - סרט מרגש עם שתיים מבכירות הקולנוע הצרפתי: קת'רין דנב וקת'רין פרו

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS

מאת: איריס לקנר
4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS

בילי (זוכה פרס האוסקר, מייקל דאגלס), פאדי (זוכה פרס האוסקר, רוברט דה נירו), ארצ'י (זוכה פרס האוסקר, מורגן פרימן) וסאם (זוכה פרס האוסקר, קווין קליין) הם חברים הכי טובים עוד מילדותם.כשבילי, הרווק הנצחי של החבורה, סוף סוף מציע נישואין לחברתו בת השלושים ומשהו שלו, הארבעה יוצאים ללאס וגאס במטרה להפסיק להתנהג בהתאם לגילם ולהחיות את ימי התהילה שלהם.
ואז מה שקורה בוגאס, זה שהארבעה מבינים במהירות שהעשורים שינו את עיר החטאים והם מחדשים את החברות שלהם בדרכים שאף פעם לא דמיינו....עם הרבה ניצוצות וזיקוקים... תחי החברות וויוה לאס וגאס!

מהתסריט למסך
פרימן. דה נירו. דאגלס. קליין.
בפעם הראשונה בקריירות האגדיות שלהם, חבורת זוכי האוסקר הזאת מתקבצת יחד בקומדיה משעשעת ושנונה עם מבט מרגש ואחר על חברות.
"הם יכלו לשלוח לי את ספר הטלפונים והייתי מסכים לתפקיד", אומר בבדיחות הדעת מורגן פרימן. "רואים שהסרט צולם עם האייקונים של חיי... בחירות נהדרות. זו הייתה הבנה מעניינת שבמשך השנים היינו חולפים אחד על פני השני בחיים אבל מעולם לא יצאנו לנו לעבוד ביחד".
"במובן מסוים", מוסיף רוברט דה נירו, "זה לא כמו לעבוד עם מישהו זר. לכולנו היו קשרים מסוימים לאורך השנים, היינו מודעים לעבודות זה של זה, וזה עוזר במובנים מסוימים, מובנים שאני לא יכול אפילו להסביר עכשיו".
מייקל דגלאס מספר : "כשמצוותים את ארבעתנו יחד ואומרים לנו להתחיל לאלתר, זה מאוד מצחיק. לכל אחד יש את הסגנון שלו. הייתי סקרן לדעת איך זה יסתדר. ובסוף זה היה קבוצה נהדרת של סגנונות מעורבים שמחמיאים אחד לשני בצורה מושלמת".
קווין קליין מעריך את ההזדמנות לעבוד לצד הכוכבים האחרים: "לעבוד עם השחקנים שהערצת במשך שנים היה דבר מרגש. ככל שהשחקן שלצידו אתה עובד הוא טוב יותר, כך גם אתה תהיה טוב יותר". קליין גם קפץ על ההזדמנות להיות מעורב בתסריט שחוקר מהי חברות.
"אהבתי את האופן שבו התסריט מתמודד עם החברות שלהם, לא רק ההטבות שבדבר אלא גם הדרישות לתחזק את החברות. הם תומכים אחד בשני ללא תנאים אבל גם מזכירים זה לזה אם הם הלכו רחוק מדי. זה משהו שדורש אומץ אמיתי".
"אני מאמין שהסיפור הזה יכול להצחיק ולגעת בכל אחד", מציין המפיק לורנס מארק, "ודן פוגלמן הוא כתב יוצא דופן עם כישרון להצחיק ולגעת בו זמנית בקול אחד. כל אחת מהדמויות שדן יצר יוצאות למסע שלפעמים הוא נוקב יותר מאשר קומי – והרבה מהקומדיה מגיעה מהמסע שהוא אמיתי ושאפשר להזדהות איתו".

פוגלמן התחיל לכתוב את התסריט ל"סוף סוף וגאס" לפני כשש שנים.

"תמיד אהבתי קומדיות של חבורות והתחלתי לחשוב... מה אם טיול רווקים יתחבר לסיפור על ארבעה חברי ילדות שיהפוך לסם שיעורר בהם מחדש את הניצוצות? משם זה התחיל.
זה התחיל להתחבר כשכתבתי את הסצנה המוקדמת בסרט שבה בילי, סאם וארצ'י מדברים בטלפון ביחד", נזכר פוגלמן. "אני חושב שיש מערכות יחסים בין קבוצות של חברים שאף פעם לא משתנות. בתור גבר צעיר, אנחנו מוצאים את החבורה שלנו ואת התפקיד שלנו בכל חבורה. אפילו כשאנחנו מזדקנים ומגדלים משפחות, כשאנחנו חוזרים לחבורה שלנו אנחנו נוטים לחזור להרגלים הישנים שלנו, להתנהגויות ולתפקידים. לכן חשבתי שזה יהיה מצחיק לחקור את זה, לראות מה קורה כשחבורה של גברים מזדקנים נפגשים וחוזרים לתפקידים שהיו להם בחבורה כשהם היו צעירים".

מהר מאוד הצטרף הבמאי, ג'ון טרטלטאוב, לפרויקט. "אתה יכול לעשות סרט מצחיק שלא מדבר על כלום. אתה יכול לעשות דרמה שאין בה כיף, נשמה וקומדיה", אומר טרטלטאוב". "אף אחד מזה לא שווה בלי השני. אם לסרט אין את שניהם אני מאוכזב. רק אם הדמויות בסרט הן אמיתיות, הצרות שלהן אמיתיות והכאב שלהן אמיתי, רק אז הבדיחות יעבדו וזה ירגיש אמיתי. זה דורש את שני המרכיבים. הייתי צריך להתמודד עם הרעיון של לשחק את הגיל שלך", אומר טרטלטאוב. "האמת היא שיש זמן שבו אתה מזדקן והתנהגויות מסוימות נראות פתטיות כשאתה ממשיך לאחוז בהן. מצד שני, יש דברים שאסור לנו לוותר עליהם ויש התנהגויות ושמחות שנשארות לנצח. המפתח האמיתי לבגרות הנכונה הוא לדעת את ההבדל... וזה החלק הקשה".

הרבה פעמים אני נוהגת לכנות סרטים המביאים חבורה מכובדת של כוכבים כ"סרטי מוקש" כי זה בדיוק מה שהם. מגיעים בגלל השמות, נשארים בגלל ששילמנו וההנאה ... בספק.
לא במקרה הזה!

בסרט שלנו, "סוף סוף וגאס", חבורת זוכי האוסקר שלנו מביאה למסך הגדול שלל רגעי הנאה משולבים רגשנות ומחשבה על החיים מנקודת מבט קצת אחרת.
זהו סרט מלבב המלטף את הנשמה בזכות המראה שהוא מרים על יחסי אבות ובנים ובעיקר על יחסי חברות בעולמנו המשתנה בקצב מסחרר, הגם שיחסי חברות בין גברים הם שונים מאלו בין נשים וזה תמיד מעניין לראות עד כמה.
ברור שיש גם אישה באמצע הסיפור ואפילו יותר מאחת... אך את זה נשאיר לכם, הצופים ולכן, הצופות, לגלות.

בהחלט אחד מהסרטים שכדאי מאוד לגשת ולראות ולצאת עם חיוך גדול וסיפוק מארבעה אייקונים שסוף, סוף קיבלו את ההזדמנות לעבוד יחדיו ב... וגאס.

ארה"ב / 2013 / 104 דקות

בימוי: ג'ון טרטלטאוב

תסריט: דן פוגלמן

קאסט : רוברט דה נירו, מייקל דאגלס, מורגן פרימן, קווין קליין, מרי סטינבורגן

הסרט יוצא לבתי הקולנוע בארץ היום, ה -31.10.2013.


מעוניינות/ים לזכות בכרטיסים לסרט? ענו נכונה על כל השאלות ואולי הכרטיסים יגיעו לידיכן/ם...

1. רוברט דה נירו נחשב כאחד מיוצריו של אירוע קולנועי חשוב בארה"ב. מהו ?
2. כמה פעמים היה מועמד דה נירו לפרס האוסקר וכמה פעמים זכה בו על איזה תפקיד/ים?
3. כמה פעמים זכה מייקל דאגלס בפרס האוסקר ועל מה ?
4. באיזה סרט הופיע מורגן פרימן לצידה של ג'סיקה טנדי?
5. באיזה סרט עבד מורגן פרימן עם קלינט איסטווד ?
6. על איזה סרט זכה קווין קליין בפרס האוסקר ובאיזו שנה ?
7. לאיזה שחקן הייתה נשואה מרי סטינבורגן?

את התשובות יש לשלוח למייל המערכת עד יום ראשון, ה – 03.11, בבוקר בצירוף שם מלא, מס' נייד וכתובת.

צפייה מהנה ו... בהצלחה !4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS
4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS
4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS
4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS
4 חתני אוסקר בסרט וגאס אחד... LAST VEGAS
נוצר: 10/31/2013 5:50:00 PM
עודכן: 10/31/2013 5:54:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים