בריאות - אין עשן בלי אש אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 06/06/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > בריאות > אין עשן בלי אש
  כתבות אחרונות
Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר

אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים' אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים'

כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב

איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים

כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית

שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו

לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

אין עשן בלי אש

מאת: רפי סויד

כל אש, גם הקטנה ביותר מתלקחת לכדי שריפה גדולה. נקיטת שורה של צעדי זהירות יכולה לעצור את התפשטות האש בעת דלקה או למנוע דליקה לא מבוקרת בכלל.להלן טיפים שיסייעו למנוע שריפה בביתכם:

• הימנעו מלהשאיר את הכיריים במטבח דולקים ללא השגחה. כיריים דולקים יכולים בקלות להתלקח עם החומרים הצמודים אליהם, כגון וילונות, מפות ועוד. כמו כן, ניתן יש להרחיק את הילדים מהאש שכן הם יכולים. יש להשתמש בסירים יציבים.

• הרחיקו חומרים דליקים מהישג ידם של ילדים (גפרורים, מצתים ועוד) המידה והילדים נמצאים לצד חומרים אלה יש להיות בהשגחה מלאה. ילדים עלולים להדליק אש ולא לשים לב אם הם כיבו אותה או לא.

• הקפידו לכבות מוצרי חשמל שאין הכרח בהפעילם בצאתכם מהבית (מזגן, תנור) מזגן, תנור, קומקום יכול לקצר דבר שיכול לגרום לפרוץ שריפה. במידה ואין אף אחד בבית או שאין משהו ששם לזה לב אין מי שיכבה.

• הימנעו מעומס יתר של מכשירי של מכשירי חשמל על תקע חשמלי אחד העלול לגרום לשריפה עומס על חשמל יכול לגרום לחימות יתר שבשלב מאוחר יכול להידלק.

• ודאו כי מערכות החשמל והגז תקינות הקפידו להניח נרות דולקים במקום בטוח, אל תשאירו סיגריות בוערות ללא השגחה. התפשטות העשן עלולה להדליק ניירות או כל חומר דליק אחר שנמצא בקרבה. נרות דולקים צריך לשים במקום שלא נמצא בקרבת חומרים דליקים ואין להשאיר בשום שלב ללא השגחה של מבוגר. התפשטות של אש מנרות היא מהירה, ומאחר ואנו נמצאים בקיץ ההתפשטות מהירה אף יותר.

• מומלץ להתקין גלאי עשן עצמאיים בארון חשמל, מטבח ומרתף. מדובר במקומות בהם יש סיכון גבוהה לדליקה על כן אמצעי נקיטת אמצעי זהירות יכול למנוע אסון בשלבים מאוחרים יותר.

בשונה משריפות ענק בארה"ב ואסונות טבע אחרים, כאן יש לנו שליטה אז בואו ניקח את הביטחון שלנו לידיים.

שיהיה לכולנו חג מהנה ובטוח!


*** הכותב הוא מנכ"ל קבוצת "מוקד אמון"- חברה בתחום האבטחה ומיגון.

(* תמונה: אילוסטרציה)נוצר: 4/27/2013 3:19:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים