Iwomen בקהילה - ארגון לימוד FSU אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > Iwomen בקהילה > ארגון לימוד FSU
  כתבות אחרונות
חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר

צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת "Toys R' Us"

שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים

טקסים של הַבְדָּלָה בין זיכרון לעצמאות

עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית

עשיית חסד ב עשיית חסד ב"חסדי נעמי"

אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ"ו במאז"ה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ארגון לימוד FSU

מאת: שוש להב
ארגון לימוד FSU

מסגרת חינוכית-תרבותית ייחודית לצעירים יהודים דוברי רוסית ברחבי העולם - ארגון לימודFSU  הינו מלכ"ר שנוסד ע"י חיים צ'סלר וסנדרה קאהן ופועל ב- 8 מדינות.  ארגון לימודFSU  הוא מלכ"ר שנוסד לפני כ-9 שנים על ידי חיים צ'סלר - גזבר הסוכנות היהודית לשעבר וסנדרה קאהן - פילנתרופית מניו יורק, במטרה להוות מסגרת חינוכית-תרבותית ייחודית לצעירים יהודים דוברי רוסית ברחבי העולם. הפרויקט פועל ב-8 מדינות: רוסיה, אוקראינה, בלרוס, מולדובה, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וישראל, ומאז הקמתו נטלו חלק בכנסים ובפסטיבלים השונים של הפרויקט כ-25,000 משתתפים. בין השותפים המרכזיים ניתן למנות את הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין, ועידת התביעות, הג'וינט העולמי.

לאחרונה קיים הארגון מספר אירועים שכדאי לדעת עליהם ולהכירם:

* ליא קניג חגגה יום הולדת 85 בסנט פטרסבורג ברוסיה:
ליא קניג, הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי וכלת פרס ישראל, חגגה את יום הולדתה ה-85 באווירה יוצאת דופן עם 350 משתתפי כנס לימוד FSU שנערך בעיר סנט פטרסבורג ברוסיה. קניג הוזמנה לכנס ע"י מארגני הכנס, כדי להרצות בפני המשתתפים (רובם ככולם יהודים מרחבי רוסיה), על חיי התיאטרון ולחלוק עמם מניסיון חייה.

כנס לימוד FSU ברוסיה הוא אחד מאירועי התרבות היהודיים הבולטים כיום בקהילות דוברות רוסית בעולם, המשמש כפסטיבל של לימוד יהודי. בכנס התקיימו כ-80 הרצאות וכיתות בנושאים שונים, הכוללים סדנאות, דיונים סביב שולחן עגול, מופעי מוסיקה ומגוון רחב של אירועי תרבות ברוסית, אנגלית ועברית. 

* הושק הסרט התיעודי על העיירה רובנו, המתוארת בספרו של עמוס עוז "סיפור על אהבה וחושך": 
ארגון לימוד FSU קיים ביום ד' 11.12.2014 בבית ציוני אמריקה שבת"א, הקרנה מיוחדת של סרט תיעודי חדש של אלי מנדלבאום, המתעד את ביקורה של פרופ' פניה עוז זלצברגר, בעיירה רובנו שבאוקראינה, שבה גדלה סבתה, אמו של הסופר עמוס עוז, שעל חייה כתב עוז את ספרו 'סיפור על אהבה וחושך'. 
האירוע נערך בנוכחות הסופר עמוס עוז ובני משפחתו, יו"ר ארגון לימוד FSU -מת'יו ברונפמן, מייסד הארגון - חיים צ'סלר, והמשנה לנשיא הקרן לידידות - ג'ף קיי. ההקרנה מהווה את אירוע הפתיחה לפסטיבל לימוד  FSUכנרת, בסימן רחל המשוררת, אשר נפתח ביום חמישי 12.12, בקיבוץ גינוסר.

הסופר עמוס עוז אמר באירוע: "הסרט הזה ריגש ביותר אותי ואת משפחתי וחימם את לבנו עד מאוד. זוהי פיסת היסטוריה חיה, ואני מודה לכם על היוזמה הברוכה. מאה וחמישים עמודי הספר 'סיפור על אהבה וחושך', מוקדשים לעיירה רובנו, והסופרים האמיתיים של הספר הן שלוש האחיות שלי, אמי פניה, והדודות שלי סוניה ואיה. אני רק הייתי הצינור."

* פסטיבל לימוד  FSU כנרת, בסימן רחל המשוררת, נפתח בחמישי 11.12 בקיבוץ גינוסר
כ-800 משתתפים ישראלים דוברי רוסית, רובם צעירים בגילאי 40-20 וילדיהם, התכנסו החל מיום בסופ"ש (13-11 בדצמבר) בקיבוץ גינוסר, במסגרת פסטיבל לימוד  FSUכנרת, אשר נערך ע"י ארגון לימוד FSU בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית עמק הירדן, ובסיוע הקרן לידידות, משרד הקליטה, קרן קיימת לישראל ושותפים נוספים.  
הפסטיבל התקיים בסימן רחל המשוררת אשר נולדה בעיר סרטוב שברוסיה, אך פעלה ויצרה באזור הכינרת. באירוע הפתיחה החגיגי שנערך ביום חמישי, 11 בדצמבר, בערב, הועלה לראשונה מחזמר מקורי המבוסס על שירי רחל שהופק על-ידי ביה"ס למשחק "בית צבי". בפסטיבל הופיעה המוסיקאית והזמרת מארינה מקסימיליאן.
בין המשתתפים באירוע: שר החקלאות יאיר שמיר, השרה לעלייה ולקליטה סופה לנדבר, הסופר עמוס עוז, שופט ביה"מ העליון אליקים רובינשטיין, יו"ר ועדת היגוי בינלאומית של לימוד FSU איש העסקים מת'יו ברונפמן, יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, יו"ר המועצה האזורית עמק הירדן יוסי ורדי, ח"כ אלעזר שטרן, סגן נשיא לעלייה וקליטה של הקרן לידידות אלי כהן, ד"ר אבשלום קור ועוד.

הפסטיבל, שאורגן כולן על-ידי מתנדבים, כלל בין היתר סדנאות, סיורים, תערוכות, מופעי תרבות והרצאות בנושאי אומנות, ספרות, ציונות, היסטוריה יהודית ומגוון רחב של פעילויות הן למבוגרים והן לילדים - כולם בעלי תוכן יהודי וישראלי. במסגרת הפסטיבל שולבה גם תוכנית מיוחדת למשפחות עם ילדים להכרת ישראל על היבטיה השונים. 

"העלייה ממדינות חבר העמים היא הנכס האסטרטגי המרכזי של החברה הישראלית בעשורים האחרונים. אני שמח להיות שותף הן למאמץ של הבאת העולים ארצה והן לחיזוק מעמדם וזיקתם לחברה הישראלית ולערכיה", מסר הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות המשמש גם כדיקאן של לימוד FSU.

לאתר הארגון:  www.limmudfsu.org

 

 (*צילומים: אולגה נעה לביא, רומן ינושבסקי, באדיבות לימוד FSU)  

 

 ארגון לימוד FSU
ארגון לימוד FSU
נוצר: 12/14/2014 4:26:00 AM
עודכן: 12/14/2014 4:31:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים