Iwomen בקהילה - אהובה שפי – עם הפנים לקהילה, עם הלב לנשים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 02/12/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > Iwomen בקהילה > אהובה שפי – עם הפנים לקהילה, עם הלב לנשים
  כתבות אחרונות
חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר

צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת "Toys R' Us"

שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים

טקסים של הַבְדָּלָה בין זיכרון לעצמאות

עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית

עשיית חסד ב עשיית חסד ב"חסדי נעמי"

אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ"ו במאז"ה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

אהובה שפי – עם הפנים לקהילה, עם הלב לנשים

מאת: איריס לקנר
אהובה שפי – עם הפנים לקהילה, עם הלב לנשים

בתפקידה בויצ"ו רמת גן, אחראית אהובה על חוגי הבית, עושה את עבודתה באהבה רבה ובנאמנות כבר שנים רבות, מכירה בכוחן של נשים לעמוד זו לצד זו ולהוות עמוד תווך משמעותי האחת בחיי השנייה ויש לה סיפור חיים המגבה את העקרונות על פיהם היא חיה.אהובה צעירה ברוח ובנשמה, גאה מאוד במשפחתה. יש לה ארבעה ילדים, 8 נכדים והרבה מאוד הישגים לזקוף לזכות עצמה.
לאהובה שפי השכלה נרחבת והיא מגדירה עצמה כאוטודידקטית שלמדה בעיקר מ'האוניברסיטה של החיים'. היא, כמובן, פנתה להשתלמויות פורמאליות רבות ושונות במהלך הקריירה הארוכה שלה ובאיזשהו אופן, זרמה אל המקומות אליהם החיים הובילו אותה וידעה להפיק מהם את המיטב.

חלומות על במה
לפני שהתחתנה, למדה משחק אצל ניסן נתיב והופיעה כשחקנית מתנדבת עם אסירים בבתי סוהר.
עבדה עם שייקה אופיר כבמאי בכלא רמלה ובכלא מעשיהו ואף זכתה לכתבה של שני עמודים ב"לאשה".

עם החתונה והופעת הילדים בחייה, פנתה למשהו יותר מסודר. בתחילת הדרך עבדה בבי"ס לקואופרציה ואחר כך בבית המשפט לקואופרציה במשך 19 שנה.
"ואז ילדתי את הבן "הקטן" שלי ויצאתי לחופשת לידה – מה שהיווה, נכון לאותם הימים, את נקודת המפנה הראשונה שלי. בתחילה ארגנתי תערוכות ציורים בכל הארץ, אהבתי את זה מאוד והבנתי שאני לא חוזרת לביהמ"ש. בשנים האחרונות למדתי ציור וציורים רבים מפרי עבודתי מעטרים את קירות ביתי ואת סניף ויצו ר"ג".

ויצו : מתי ואיך התחלת?
"אני חברה בחוג בית כבר מגיל 29. הגננת של הילדים שלי הציעה לי להצטרף.
כאמא לשלושה ילדים קטנים, הכיף היה שפעם בשבועיים, ידעתי שמגיע ערב אחד שהוא הזמן שלי - נטו."

מהו סוד הקסם של חוגי הבית ? מה זה נותן ?
"חברות נשים טהורה. לא תלויות בזוגיות, לא בילדים, ואז כאשר מישהי עוברת משבר בחייה – קיימת קבוצת תמיכה טבעית."

ומה עוד?
"תראי, יש כאן שילוב מנצח של קטע חברתי משולב עם תוכן.
פתאום נחשפים לכל מיני נושאים שלא יודעים עליהם כלום. הופכים לנשות שיחה מתוך הלמידה על נושאים שונים. פשוט מפתחים את הפן הנשי והמסוקרן בכל עת. ו... לא לשכוח שבזכות היותן של נשות החוגים חברות רשמיות בויצ"ו, הן גם תומכות בארגון נשים שעושה רבות למען הקהילה."

וכיצד השתלבת שם בעבודה ?
"לאחר 10 שנים כחברה בחוג ויצ"ו, הציעו לי עבודה בסניף רמת גן, הדורשת קשר עם אנשים, ניהול אירועים... בדיוק בשבילי! והשאר הסטוריה... אני פה כבר 28 שנה."

תמיד באותו התפקיד?
"מהתחלה הייתי אחראית על חוגי הבית. בתחילה זה היה מחולק על פי גילאים : צעירות ודור ההמשך לחוד והוותיקות בנפרד. היום הכל ביחד ואני אחראית על 30 (!) חוגי בית."

30 חוגי בית הוא לא מספר של מה בכך, משום שבימים אלו, סניף ויצ"ו רמת גן הוא אחד משלושת הסניפים הגדולים בארץ והמוביל בגדול במספר חוגי הבית!

יש הרבה ארגוני נשים ו/או התנדבות, אז למה דווקא ויצ"ו ?
"הייחוד של הארגון הנפלא הזה הוא במתנדבות למען הקהילה.
דווקא מתוך העשייה, אני מבינה כמה אני נותנת וגם מקבלת. דעי לך שחוגי הבית שהוא אחת החוזקות שלנו, מהווה את המאגר האנושי לפעילות בסניף. אם זה קידום נשים, דרך יוזמות של קורסים וסדנאות כמו : גישור, הפקת אירועים ועוד רבים. זהו מקום שאישה יכולה רק ליהנות ולהתפתח ממנו.
בחוגי הבית - בהן אני מבקרת רבות ובאופן קבוע כרכזת החוגים - מקבלים מידע על כל הפעילויות של ויצ"ו והן רבות. מלבד הנתינה והקידום, אנו מקיימות גם אירועי העצמה, אירועי תרבות, יוזמות טיולים בארץ ותמיד שמחות להביא עוד משהו חדש ומרענן לכוחותינו".

דיברת על עשייה למען הקהילה. מה קורה בויצ"ו בפועל ?
"וואוו... כל כך הרבה דברים שאיני יודעת מאיפה להתחיל.
אם זה בבחינת חוגי הבית, הרי שבגלל המספר הרב אנו מקבלות מחיר מיוחד מהמרצים שלא כבחוגים פרטיים.
חברת הכנסת, זהבה גלאון, הצהירה לא מכבר שבזכות ויצ"ו, הצליחו להעביר שני חוקים בכנסת האחרונה. ככל שיש יותר חברות, הכח של הסניף, ובהתאמה של הארגון – רק עולה.
כל חברה בויצ"ו משלמת דמי חברות של 50 ₪ לתקופה של 4 שנים.
לפעמים החברות מקנה הנחות שונות אך העיקר הוא הכוח שגדל עם כל חברה חדשה. לויצ"ו - כארגון - חשוב להגדיל את מספר החברות שיש מאחוריו.
מעבר לכך, כל חוג תורם פעם בשנה 100 ₪ / לחברה והכסף הזה משמש לפעילות הרבה של הסניף בקהילה, כגון : בר/בת מצווה שאנו עורכות פעם בשנה בשיתוף העירייה ל – 50 ילדים של אמהות חד הוריות. הילדים האלו מקבלים מויצ"ו יום שלם של חגיגה ומתנות רבות כמו תיקים, שעונים ועוד.
המרכז למניעת אלימות פועל אצלנו כבר 15 שנה. העובדים הסוציאליים הם של העירייה ואנו מממנים את אחזקת הבניין. המתנדבות שלנו - שקיבלו הכשרה בנושא, יושבות באופן קבוע בתורנות במשטרה. הן תומכות בנשים המוכות המגיעות למשטרה, מיידעות שקיים מרכז שכזה המטפל בנשים ואף בסדנאות לבעלים האלימים ובעת הצורך, גם סדנאות לילדים החיים בצל האלימות. כך שבמצטבר אותן מתנדבות עושות עבודת קודש. כיום המשטרה מכירה בר' גליי בתרומה של המתנדבות שלנו.
יש בסניף גם לשכה משפטית הנותנת ייעוץ בנושאי דיני אישות ודיני עבודה.
קיימים, לצערי, כל כך הרבה מקרים הזקוקים לעזרה והעובדה שיש עם מי להתייעץ בהיעדר תקציב, היא הישג כביר. עורכי הדין עובדים בהתנדבות וגם האחראית על הלשכה היא חברה מתנדבת, שמוכנה לשוחח עם הנשים הנזקקות בטלפון הפרטי שלה בכל שעה, יחד עם מתנדבות נוספות שיושבות בתורנות שבועית בלשכה".

מה מיוחד בסניף ויצו של ר"ג ?
"ראשית, המרכז למניעת אלימות הפועל במקום. שנית, היותו הסניף הגדול ביותר מבחינת מס' חוגי הבית. הלשכה המשפטית, 3 מועדוניות טיפוליות, 3 ביגודיות ברחבי העיר, 5 מועדוני הגיל הבכיר ועוד. והעובדה שהנשים הפועלות כאן הן "בראש גדול" על מנת לעזור ולתמוך כמה שיותר."

האם היית מגדירה את עצמך כפמיניסטית ?
"כן. לא סתם פמיניסטית, אלא, סופר פמיניסטית. כיום אני אלמנה ועם כל הקושי, אני מכירה היטב בערך של עצמי ובידיעה של כל מה שאני יכולה "לעשות לביתי". אני לא צריכה מישהו כדי שיפרנס אותי או "יוציא אותי לבילוי". כפי שבחיים שום דבר לא צריך להיות מובן מאליו, כך אני מהווה דוגמה אישית לילדיי ולסביבתי. אם אישה רוצה שמשהו טוב יקרה לה, שתקום ותעשה מעשה. האפשרויות הן רבות, צריך רק לדעת ולתפוס יוזמה. במובן הזה, אגב, ויצ"ו כארגון נותנת מעוף להרבה נשים להיפתח לעולם ולחיים טובים יותר".

מה גורם לך לחייך ?
"הכל גורם לי לחייך. אני אדם שרואה רק את הטוב, אני אדם מאושר, אוהבת אנשים ותמיד אמצא במישהו את הדברים לזכותו. אני נהנית מהחיים כי אני מגיעה לעבודה עם שיר בלב וזה עניין שלא נשחק גם אחרי הרבה שנים."

מהו המוטו שלך?
"האדם יוצר את מציאות חייו!"

מה לדעתך ההישגים הגדולים ביותר של ויצ"ו ?
"הכוח וההשפעה בתחום מעמד הנשים, הסיוע לקשישים, החברויות שנוצרות, ה"ביחד" וללא ספק, חוגי הבית מבחינתי הם הישג עצום!"

"אני קוראת לנשים צעירות ומבוגרות להצטרף לחוגי הבית של ויצ"ו רמת גן וליהנות ב י ח ד ".נוצר: 2/21/2013 8:30:00 AM
עודכן: 2/21/2013 8:35:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים