עסקים - תחרות יזם השנה של קרן שמש – 6 נשים בעשיריית המועמדים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > תחרות "יזם השנה" של "קרן שמש" – 6 נשים בעשיריית המועמדים!
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

תחרות "יזם השנה" של "קרן שמש" – 6 נשים בעשיריית המועמדים!

מאת: שוש להב
תחרות

"קרן שמש לעידוד יזמים צעירים" יוצא לדרך, בטקס האוסקר של גמר תחרות יזם השנה. בעשיריית המועמדים לפרס 6 ‏נשים יזמיות ויצירתיות במגוון תחומים, ובהן גם עו"ד בדואית. שאפו!השטיח האדום יפרש - טקס "האוסקר" של יזמי קרן שמש מגיע! באירוע חגיגי שיערך ביום שישי, ה- 7.6.2013 באולם הכנסים במרכז יצחק רבין, ייבחרו הזוכים בתחרות יזם השנה של קרן שמש לעידוד יזמים צעירים, המתקיימת זו השנה השביעית.

בתחרות התמודדו עשרות יזמים, מתוכם רק עשרה העפילו לשלב הגמר. הטקס יופק השנה על ידי יזמי הקרן, ואת ההנחיה יובילו רועי יולוס - היזם הישראלי שהגיע לגמר בתחרות היזמות העולמית YBI והמנטור שמלווה אותו - עמוס באר.

השנה נערכה התחרות לפי שלוש קטגוריות, המשקפות פנים שונים ומגוונים של קרן שמש.

העשירייה שהעפילה לגמר בקטגוריות השונות:

המסע האישי - בקטגוריה זו מצדיעה קרן שמש ליזמים שנדרשו לצלוח אתגרים קשים במיוחד ולהתמודד עם קשיים ייחודיים בנקודת המוצא, ויכלו להם. היזמים המועמדים הינם: תומר רוט וליאור ימין - חנות עיצוב המעניקה במה למעצבים ישראלים בתחילת דרכם; זאב הירש - הוראת אנגלית במערכת טלפונית ממוחשבת לחברה החרדית; מיכל קולט ארבל - פטמות בהתאמה אישית לנשים שחלו בסרטן השד.

ההצלחה העסקית - בקטגוריה זו נבחנים פרמטרים פיננסיים, חדירה לשוק ואופק צמיחה. המועמדים הם: עמוס כחלון - משטחי בלימה אקולוגיים; שני מיפאנו חסין - סטודיו לעיצוב וייצור נעליים; הילה שמיע - סטודיו לעיצוב מוצרים בינ"ל; אברהם דנש בחש - רשת אופטיקה.

יזמות חברתית - בקטגוריה זו מתמודדים עסקים המשלבים ראיה חברתית בחזון העסקי. היזמים המועמדים הם: בדר אלפראונה- עאמר - עו"ד בדואית המייצגת בעיות חברתיות במגזר; אפי הזנפרץ ונועה יעקבוביץ – אתר לעבודות שאוהבות אימהות; אלכס צ'מודנוב - חווה חקלאית אקולוגית קהילתית.

במסגרת מגבלות האורך בכתבה זו, ארחיב רק על שתי יזמיות מועמדות, אך ברכת יישר כח והצלחה נשלחת לכל המתמודדות והמתמודדים.

עו"ד בדר אלפראונה- עאמר:
בדר אלפראונה- עאמר היא עו"ד בדואית, המנהלת משרד לעריכת דין ברהט. בת 29, נשואה, מתמחה בייעוץ וייצוג בתחומים מגוונים, תוך דגש על בעיות החברה הבדואית בהתנהלותה מול הרשויות השונות. מקצוע עריכת הדין בחברה הבדואית בא כדרישה לצורך שהתעורר בעקבות מעבר החברה הבדואית ליישובי ‏קבע וכנדבך של תהליך המודרניזציה.
בדר, פעילה חברתית מגיל צעיר בתחומים הנוגעים למעמד האישה בחברה הבדואית, השכילה להבין כי יש מקום להקמת עסק שייתן מענה לצורך החדש, ופתחה את המשרד השלישי ברהט, והראשון המנוהל על ידי אישה. לדבריה: "לפני שהגעתי לקרן שמש, העסק היה רק בגדר חזון של עו"ד צעירה, שחלמה להקים משרד משלה בעיר מולדתה ושייתן מענה לתושבי המקום במציאות החדשה".‏
התרומה החברתית של העסק הינה תרומה גדולה לחברה הבדואית, בחיזוק מעמד ‏האישה הבדואית ובהעלאת המודעות לזכויות ‏ולחובות המשפטיים ולכללי מנהל תקין.

מיכל קולט ארבל:
מיכל קולט ארבל - הקימה את פינק פרפקט, פטמות בהתאמה אישית לנשים שחלו בסרטן השד. בת 35 נשואה + 1. כיום יש כ-4000 נשים חדשות שחולות בסרטן השד בשנה, כמחציתן יעברו ניתוח שחזור שד שבמהלכו יכרתו גם את הפטמה. האופציה הניתוחית לשחזור פטמה ניתנת לביצוע רק לאחר זמן רב ולפעמים לא ניתן לשחזר בכלל.
מיכל מייצרת לנשים האלו, בעבודת יד, פטמות תואמות למה שהיה להן ומה שמתאים לאורך חייהם החדש. מיכל מעניקה לשד הכרות מראה של שד אמיתי ומחזירה להן את הביטחון שאבד. לדבריה: "כאחת שעברה את התהליך בעצמה, אני כמובן גם משמשת להן כדוגמא להחלמה אפקטיבית ועוזרת להן לעבור את הימים שאצלנו מכנים 'היום שאחרי'. למעשה, אני עובדת היום על גדולי הפלסטיקאים בארץ. מגיעה לקליניקות שלהם או שהם שולחים אלי. עד היום לא היה מוצר כזה בארץ, לכן ההתרגשות בענף גדולה.
את הקשר עם "קרן שמש" מציינת מיכל לטובה, בזכות העידוד שקיבלה, החשיפה התקשורתית שזכתה לה והיכולת להגיע לנשים נוספות הנמצאות באותו מצב.

אודות קרן שמש:
קרן שמש לעידוד יזמים צעירים בישראל, הוקמה כארגון ללא כוונת רווח, במטרה לעודד יזמים צעירים ומוכשרים להקים עסקים חדשים בישראל. הארגון, הממומן כולו על בסיס פילנתרופי על ידי קרן אדמונד ג' ספרא, הינו חבר ברשת בינלאומית של ארגונים דומים בשם Youth Business International, שמרכזו בלונדון.
קרן שמש פונה ליזמים צעירים בני 35-20 בעלי יוזמות ורעיונות עסקיים ומציעה להם ליווי עסקי עד כשנתיים, וזאת בשלב קריטי להתפתחות העסק הצעיר. הליווי מתבצע באמצעות אנשי עסקים מתנדבים, התורמים מזמנם ומניסיונם העשיר למען יזמים בפרויקט. כיום מונה מועדון המנטורים של קרן שמש מעל ל-350 אנשי עסקים מתנדבים.

טקס גמר תחרות יזם השנה ובחירת הזוכים, יערך באולם הכנסים במרכז יצחק רבין, רחוב חיים לבנון 8 רמת אביב, תל אביב, ביום שישי, ה- 7.6.2013 בבוקר.

(*צילום: יח"צ
ומי בתמונות ?
עו"ד בדר אלפראונה-עאמר התצלום הפותח
נעה יעקובוביץ ואפי הזנפרץ – בתצלום העליון
הילה שמיע התצלום התחתון מימין
מיכל קולט ארבל התצלום התחתון משמאל)תחרות
תחרות
נוצר: 6/5/2013 6:49:00 AM
עודכן: 6/5/2013 3:01:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים