עסקים - פאוזה - בית הפקה זוגית לדוגמא אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > פאוזה - בית הפקה זוגית לדוגמא
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

פאוזה - בית הפקה זוגית לדוגמא

מאת: נאוה וינגרטן
פאוזה - בית הפקה זוגית לדוגמא

רונית ויגאל אוחנה הקימו בכפר חרוב שבגולן מתחם ובו תיאטרון ואולפן הפקות לוידאו קליפים ולסרטי תדמית, הדרכה ודוקומנטריים. מענה לכל צורך: אמנותי, תרבותי וחברתי.פאוזה מתורגמת במילון להפוגה, הפסקה. כשתזדמנו לכפר חרוב, על שפת המצוק המשקיף לכנרת, תבינו את המילה גם ללא עזרת המילון. רונית ויגאל אוחנה חשו זאת לפני כשש שנים, כאשר בעת ביקור בישוב התאהבו בשקט, בשלווה ובאפשרות להתכנס לתוך עצמם, בדרך שתאפשר להם להם לפרוץ אמנותית במשנה מרץ.

הכרות קצרה עם בני הזוג הותירה עלי רושם. צריך אומץ רב לעשות את השינוי המהותי, לעבור מהמרכז הסואן לשקט האינסופי של הגולן, שלא לדבר על ההימור המקצועי, במיוחד אם אתה מתחום האמנות - שחקן, בימאי, מפיק.
הרי אז זו כמעט התאבדות מקצועית. בני הזוג אוחנה, לקחו את הסיכון וצלחו אותו בגדול.

בכפר חרוב הקימו את פאוזה, בית הפקה לתוכן. כאן, הרעיון לובש צורה.
פאוזה היא החברה שהקימו ב-2004, והיא הביטוי המעשי של הלוגו: החופש ליצור. החברה עוסקת באספקטים שונים של אמנויות הבמה, המוסיקה והקולנוע. החל מהפקות בתחום הוידאו המקצועי, דרך בימוי הצגות תיאטרון, מופעים, משחק, כתיבה והפקה, ועד מתן שירותי אולפן-הקלטות אודיו ברמה בינלאומית.

רונית אוחנה אישה צעירה מוכשרת ומיוחדת, אם לשני ילדים, למדה בימוי תאטרון בסמינר הקיבוצים ומאז עוסקת בתיאטרון. כשמרכז חייה היה במרכז הארץ, ביימה הצגות למבוגרים ולבתי ספר תיכוניים. בין ההצגות שביימה: "הרופא וגרושתו" ,"ביבר הזכוכית", "מעשיות ומעשים", "היפהפה האדיש", "שירת הלוייתן". כיום היא מנחה ומביימת את קבוצות התיאטרון הקהילתי בדרום רמת הגולן ובקצרין, מנהלת את "תיאטרון פאוזה" ומנחה סדנאות תיאטרון ברחבי הארץ.

מאז עברה לצפון, בנוסף להפקות מקצועיות כמו ההצגה המרגשת ומעוררת המחשבה "אהבה קשה" (אם לא ראיתם עדיין, רוצו!), הקימה סדנאות תיאטרון חובבים למבוגרים. הקבוצה מונה גרעין קבוע של עשרה אנשים מאזור דרום הגולן. רונית חשה כי עבודה עם קבוצה שכזו מאפשרת מרחב עבודה אחר. בתיאטרון היא מוצאת את השפה הייחודית שלה, והחיים בצפון, הרחק מההמון הסואן, במרחב הפיזי והנפשי, פותחים בה דלתות חדשות. כאן היא עובדת עם שתי קבוצות תיאטרון - בקצרין ובמתנ"ס. בנוסף, היא מביימת מופעים גדולים, חגי עשור לישובי הסביבה, חגיגות בר מצווה בקיבוצים ועוד.

בשיחה עימה, חשפה רונית את אחד הערכים בהם היא מאמינה. "לפני הכל – המשפחה!" התיאטרון עבורה הוא כלי, אהבה, חומר לעבוד בו ולהתפתח מבחינה אישית, אך יש לעשות הפרדה בין החיים לתאטרון. לדבריה, ארגז הכלים של התיאטרון הוא כלי חיוני לחיים. זהו מקום לאדם להכיר את עצמו ולהרחיב יכולות. לא רק לשחקנים. רונית רואה את עצמה קודם כל כאישה ואם במשפחה. היום כבר יודעת לעשות את ההפרדה בין רונית בעבודה לבין מי שהיא בחיים, ובוחרת תמיד במשפחה במקום הראשון. כל השאר מתווסף.

דבריה מעניינים במיוחד לאור העובדה שבעלה אף הוא מהתחום. יגאל אוחנה הוא שחקן תיאטרון מוכשר וידוע בפני עצמו, בוגר סדנת השחקנים של אמיר אוריין, עם לימודי משחק אצל הלל נאמן ("האכסניה לתיאטרון") ולימודי משחק אצל אילן רייכל (מורה לתיאטרון ב- RADA LONDON). בין היתר שיחק בהצגות "פרפר בתוך אגרוף", "אלי כהן", "חנה סנש", "אנטיגונה", "ביבר הזכוכית", "מעשיות ומעשים", "ירח מלא בחודש מארס", ועוד. שחקן תיאטרון פלייבק, במאי וכותב.

יגאל ורונית נפגשו במסגרת העבודה המקצועית ומאז איחדו כוחות.
היא מביימת והוא משחק. שניהם מעדיפים את ההצגות ה"כבדות" יותר, עם יצירות של גדולי הספרות מהעבר, ועם יצירות המעמידות בפנינו שאלות נוקבות. מפגשים בין אמונה להיעדר אמונה, בין העולם הדתי לעולם החילוני, בין מותר לאסור ובין הלב לשכל, הם נושאים שלא מפחידים אותם. ההגדרות המוסריות, צווי הלב והיכולת לפעול בעולם מתוך בחירה חופשית, הם נושאים הבאים לידי ביטוי אמיתי ומעורר מחשבה בהצגות.

בשיחה עם בני הזוג בלטה העובדה כי לשניהם אותו "ראש". במהלך שיחה הם משלימים זה את זו וזו את זה, בנושא התיאטרון ובנושא החשוב ששמו משפחה.

תהיתי איך זה לעבוד ביחד- לא רק שרונית מביימת את יגאל, לא אחת היא זו שיוצרת את האינטימיות בינו לשחקנית צעירה אחרת על הבמה. מתברר שההפרדה אצל שניהם היא טכנית. היא כבימאית - חיה עם האינטימיות שנוצרת על הבמה והוא, מכוון את האינטימיות לדמות שלפניו, ולא לשחקנית המסויימת. ניכר שהקשר ביניהם מדהים ופורה.

לאחרונה נבחרה פאוזה אולפני הקלטה לבצע פרוייקט בינלאומי ענק עבור חברה אמריקאית המפתחת אפליקציות לאייפון העולמית.

כיום ניתן לקבל בפאוזה סל מוצרי תרבות רחב יריעה לכל צורך אמנותי, תרבותי וחברתי.
פאוזה אופני הקלטה: אולפן נייד לבתי ספר, ספריית פלייבקים ודיסק פלייבק לימי זיכרון.
פאוזה וידאו ארט: תיעוד מופעים כולל עריכה מצלמה עד שלוש מצלמות, הפקת סרטים למופעי במה- קליפים וסרטי תדמית לבתי ספר כולל צילום ועריכה. תיאטרון פאוזה: מבחר הצגות לילדים ונוער, מופע אימפרוביזציה מקצועי וסדנאות (צחוק, כתיבה יוצרת) לחדרי מורים. לזוגות וארועים משפחתיים, פאוזה וידאו ארט תכין ותקרין עבורכם ביום הארוע סרט שלא תשכחו. הרומן החד פעמי שלכם הופך לסרט מצחיק או מרגש בכיכובכם. ניתן גם להקליט באולפן שיר בהפתעה או להיות חלק מוידאו קליפ אמנותי.

פאוזה, כפר חרוב, טל': 04-6732858

(* צילומים: יהודה וינגרטן)פאוזה - בית הפקה זוגית לדוגמא
פאוזה - בית הפקה זוגית לדוגמא
נוצר: 2/12/2012 7:36:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים