עסקים - רוב הנשים העצמאיות שעובדות מהבית יכולות להשתכר פי שניים מבני זוגן אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > רוב הנשים העצמאיות שעובדות מהבית יכולות להשתכר פי שניים מבני זוגן
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

רוב הנשים העצמאיות שעובדות מהבית יכולות להשתכר פי שניים מבני זוגן

מאת: יונתן גריפית
רוב הנשים העצמאיות שעובדות מהבית יכולות להשתכר פי שניים מבני זוגן

אם את עצמאית שעובדת מהבית - וזה לא משנה אם את ספרית, קוסמטיקאית, מטפלת או יועצת - ישנם יתרונות אדירים במקצוע שלך המאפשרים לך, בניהול נכון, להוציא מעט ולהרוויח הרבה.הפוטנציאל הוא ברור. ברוב המקצועות מסוג זה את יכולה להרוויח בין 50-300 ₪ בכל טיפול (=שעת עבודה) ובדרך כלל יש לך לקוחות שחוזרים אחת לחודש אם לא יותר, כך שאילו היית יכולה לעבוד 9 שעות ביום במשך 20-25 ימים בחודש היית מכניסה לחשבונך 9000-67,500 ₪ בחודש...

כמובן שבדרך כלל זה לא קורה, לא בגלל שאת לא מוכשרת, אלא בעיקר בגלל ניהול ושיווק לא נכונים הנובעים,לעיתים, מתפיסת עולם מוטעית לפיה מפני שאני עובדת מהבית זה לא ממש עסק ולכן לא צריך לנהל את אותו כפי שמנהלים עסק.

הדבר הראשון שאת צריכה הוא לקבל החלטה שאת מתייחסת לעסק כאל עסק של ממש ולהשקיע בו ולטפח אותו ואת הלקוחות, לעבוד מסודר ולנסות דברים חדשים שטרם ניסית.

נתחיל מהדברים הטובים, ולעסק מהבית יש המון יתרונות:

כמעט ואין עלויות – בדרך כלל קליניקה ביתית קל להקים : יש כבר חדר, כך שאין שכר דירה. קונים את הכסא או השולחן או הספה הדרושים, קונים את החומרים ומתחילים. אין שכר דירה נוסף, אין הוצאות גדולות, והסיכון הוא מאוד קטן כך שאין סיבה אמיתית לא לנסות.

כמות לקוחות מוגבלת – יש רק 24 שעות ביממה ורק 30 יום בחודש ויש יתרון אדיר בכך שבדרך כלל הטיפול או הייעוץ נעשים אחד על אחד ולוקחים זמן קבוע. היתרון הוא שכמות הלקוחות מוגבלת לבין 100-200 לקוחות קבועים.

היכרות והבנת הלקוחות - היתרון הראשון בכך שקהל הלקוחות אינו גדול מדי, הוא שההיכרות עם קהל היעד וההבנה מה כל לקוח/ה רוצים או צריכים; מהווים יתרון משמעותי.
עסקים גדולים היו הורגים בשביל היכרות כזו של הלקוחות שלהם ומוציאים על סקרי שוק, יועצים ומומחים מיליוני שקלים !!

יעדים מוגדרים - יתרון אדיר נוסף הוא שנשים שעובדות מהבית יודעות כמה לקוחות הן יכולות לקבל ביום או שבוע, ויש להן יעד מוגדר של בדרך כלל פחות מ 200 לקוחות קבועים כך שאם יש להן עכשיו 30 או 150 , יש להן יעד שיווקי מוגדר ופשוט וברגע שמגיעים ליעד, כל הפוקוס עובר לשימור לקוחות שזה אפילו זול יותר וקל יותר אם עושים זאת נכון.

יחס אישי וקשר אישי – לנשים שעובדות מהבית קל מאוד לחזק את נאמנות הלקוחות שלהן בזכות העובדה שרוב השירותים שהן נותנות כוללים יחס אישי וקשר אישי (בתחום זה לנשים בכלל יש יתרון גדול כי הן חזקות יותר בכל הנוגע להקשבה, בתשומת לב לפרטים ובאמפטיה, לעומת גברים).
רוב העסקים הגדולים לא מסוגלים לתת יחס אישי ולכן, משקיעים מיליוני דולרים בשנה בפרסומות ומבצעים כדי לטפח את אותה נאמנות. תארו לכן מצב בו חברת HOT - במקום להוציא עשרות מיליוני דולרים על פרסום, היו שולחים אליכן הביתה אותה בחורה נחמדה שהייתה יושבת איתכם לחצי שעה לקפה פעם בחודש על מנת להכיר אתכן, לשאול מה אהבתן ומה לא ובמה הם יכולים להשתפר -היה לכן הרבה יותר קשה להתנתק מהם ולעבור ל YES נכון?! (דרך אגב, מספיק שהיו עושים זאת עם 5% מהלקוחות ואלה היו נותנים להם מידע יקר ערך והופכים לממליצים שלהם בכל שיחה בנושא.)

שיווק קל וזול – בגלל שברוב המקרים את פונה ללקוחות מסוג מסוים, ישנם מספר מעגלים פשוטים: שכנים או לקוחות באזור או לקוחות מדמוגרפיה מאוד מסוימת שקל להגיע אליה בפנייה ישירה בפליירים, כרטיסי ביקור, טלפון, מייל או SMS. הרבה יותר קל להביא 200 לקוחות מעשרות אלפים - לא חשוב מה אתן מוכרות.

קל לגרום ללקוחות לחזור – אם השירות אכן טוב ואם שומרים עם לקוחות על קשר ונותנים להם סיבות לכאורה "רציונאליות" לחזור, כגון הנחה, הטבה או סתם בגלל שהם "פשוט צריכים / מוכרחים את השירות הזה" אז בגלל הקשר האישי שנותן תחושה של חברות הם יחזרו.

לפעמים קל לחטוף לקוחות – זה גם יתרון וגם חסרון, משום שברגע שתעבדו נכון זה יתרון אדיר. בינינו, סביר להניח שבאזור או בתחום שלכן יש הרבה תחרות ואז נשאלת השאלה - מי מכן משקיעה יותר ורוצה להצליח יותר – זה הכול עניין של רצון.

החסרונות

תחרות ובידול – ברוב המקרים, אתן נותנות שירות שגם אחרים נותנים, כך שהבידול הוא רק בטיב השירות (בד"כ הלקוח לא באמת יודע להבדיל – לפחות לא בהתחלה) או המחיר (כולם מתכנסים לאותו מחיר, התחרות קשה בכל התחומים והמחירים בהתאם) או תשומת הלב והיחס האישי שאתן נותנות ללקוח. (לטעמי, זה המפתח לבידול ולנאמנות).

התמקדות בשירות עצמו – לפעמים, צריך להחליט אם מתמקדים בעבודה עצמה או בשיווק – לעובדות עצמאיות חיסרון אדיר נוסף - הצורך גם לתת את השירותים אותן היא נותנת וגם להתעסק אם כל ה "מסביב", קרי: חשבונות, ניהול, סדר, עדכונים ותזכורות.

דורש מכן לעסוק בשיווק ומכירות – בתור עצמאיות אתן לא רק נותנות שירות, אתן קודם כל נשות מכירות ושיווק שחייבות להשקיע בקידום ושיווק עצמי לפחות כמו בשירותים עצמם, וזאת גם לאחר שתגענה ליעדים שלכן ולמספר הלקוחות הקבועים שתרצנה. כאן הרבה עצמאיות נכשלות. הן מגיעות למקסימום ומפסיקות להשקיע בשיווק ובקידום עצמי, ולא מבינות למה הן מפסידות לקוחות.

ועכשיו לכמה טיפים ודברים קטנים ופשוטים שיגדילו לכן את ההכנסות באופן מיידי !

סביבה – בסופו של דבר, הסיבה שמרבית הנשים באות אליכן היא לצורך פסק זמן מהלחץ החיים, וראינו שמה שעובד אצל מכונים או ארגונים גדולים עובד אפילו יותר טוב אצל עצמאיות העובדות מהבית.

מכונת קפה – נשים רגילות להיפגש ולשוחח בבית קפה, ולכן מכונת קפה נותנת להן בתת מודע את אותה תחושה של חופש והנאה, וגורמת ללקוחות לחזור יותר. (היום מכונות קפה הן דרך זולה ופשוטה לשדרג מאוד את העסק שלכן).

טלוויזיה – להקרין - ללא סאונד או עם סאונד - תוכנית לייף סטייל, תוכנית בוקר נחמדה או את ערוץ האופנה. אלו יוצרות נושאים נוספים לשיחה, ומחזקות את הקשר בינך ובין הלקוחות.

מוסיקה – אחת הלקוחות שלנו החליטה לנהל רשימות של איזו לקוחה אוהבת איזו מוסיקה, והתחילה להקפיד לשים את המוסיקה האהובה על הלקוחה, בלי שתבקש – את ההתלהבות והחיוך היה ניתן לראות מיד.

שוקולדים – תארי לך שכל לקוחה תקבל ממך בסוף הטיפול פרלין של שוקולד בלגי או כוס קאווה – זו השקעה קטנה של כמה שקלים פר טיפול, אבל היא תיצור חיבור אוטומטי אצלה בראש, כי בכל פעם שהלקוחה שלך תאכל שוקולד בלגי או תשתה קאווה היא תיזכר בך ותשאל את עצמה מתי הפעם האחרונה שהייתה אצלך.

שמירה על קשר – אתן חייבות לשמור על קשר עם הלקוחות שלכן גם כשהן לא אצלכן בעסק/בית. איך ? את יכולה לשלוח הודעה או להתקשר מדי פעם במועדים המתאימים או אם לקוחה לא חזרה במשך חודשיים, למשל. ככל שתשמורנה יותר על קשר, הן תאהבנה אתכן יותר ותהינה נאמנות אליכן יותר.

תזכורות – רוב המטפלות, הקוסמטיקאיות והספריות התרגלו לכך שלקוחות מאחרים או שיש עיכוב בתורים ושזה "בסדר" שלקוחות שלא איחרו מחכות. הפילוסופיה שלנו היא, שאם מישהי תהנה מהאווירה בהמתנה היא פשוט תקדים. חשוב מאוד להזכיר ללקוחות אוטומטית או ידנית לגבי הפגישה איתכן ובכך להקטין את האיחורים והביטולים של הרגע האחרון – כך גם תרווחנה יותר וגם תיראנה מקצועניות יותר.

מעקבים – אנחנו ממליצים בחום לשלוח הודעה או להתקשר ללקוחה יום יומיים אחרי הטיפול או השירות רק כדי לראות שהיא מרוצה ולהגיד תודה – זה יבטיח לכן לקוחה מרוצה ונאמנה שתחזור ושתמליץ, וגם יספק לכן משוב במה אתן יכולות להשתפר.

לשווק "מחוץ לקופסא" – רוב הנשים מתרכזות בשירותים לנשים אחרות, כאשר הכוח האמיתי שלכן הוא דווקא מול גברים, שחלקם יכולים להיות מעוניינים בשירותים שלכן. מהניסיון שלנו, על מנת להצליח, צריך לפנות לקהלים שאחרים פונים אליהם פחות או שלא פונים אליהם כלל, עם שירותים שעשויים לעניין אותם.

לסיום, אתן טיפ פשוט שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו, ובינתיים מתקבלים נתונים של 100% הצלחה בנושא:

ציון אירועים - היום כולן נותנות תשומת לב ללקוחות שלהן ביום הולדת, בחגים או ביום נישואין (במייל, בSMS או בטלפון). הבעיה היא, שאותה לקוחה מקבלת הודעה או קופון מעשרות עסקים ביום הולדת שלה – למה שתבוא דווקא אלייך?

אנו ממליצים לך לרשום מתי היה הטיפול הראשון של אותה לקוחה אצלך, ומאותו רגע, לשלוח לה הודעה או קופון ב"יום השנה שלכן ביחד." מן הסתם זה תאריך ייחודי רק לכן, כך שהיא לא תקבל עשרות קופונים אחרים באותו יום, וזה יוצר אינטימיות, ומחזק את הנאמנות והקשר ביניכן. מאז שהתחלנו להציע את השירות הזה ללקוחות שלנו, זה הקופון או ההודעה שמביאים הכי הרבה תוצאות.
גם אם אין לכן מערכת אוטומטית כמו שלנו, אנחנו ממליצים בחום שתנהלו יומן ותרימו טלפון בתאריך הזה.

 

*** יונתן גריפית הוא מבעלי MasterClub.co.il - הקמת מועדון לקוחות לעסקים קטנים ובינוניים הפועל באינטרנט ומחוצה לו, ומאפשר לכן לשלוח הודעות אוטומטיות ללקוחות שלכן, לנהל יומן, להציע קופונים והנחות ללקוחות וללקוחות שממליצות עליכן – מביא לכן לקוחות חדשים, מחזק נאמנות של לקוחות קיימים, ומגדיל לכן את ההכנסות.

גולשת יקרה, לתשומת ליבך:

אם את עצמאית או בעלת עסק וגולשת פורטל הנשים המוביל, iWomen , רצינו להזמין אותך  לבנות מועדון לקוחות לעסק שלך .
כקוראת פורטל iWomen , הינך זכאית ל - 10% הנחה על Masterclub

* לפרטים נוספים ולקביעת פגישה: www.masterclub.co.il

 נוצר: 5/24/2011 9:11:00 AM
עודכן: 5/24/2011 12:12:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים