עסקים - הגת האמבולנס הדרוזית הראשונה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 06/08/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > הגת האמבולנס הדרוזית הראשונה
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

הגת האמבולנס הדרוזית הראשונה

מאת: מערכת Iwomen
הגת האמבולנס הדרוזית הראשונה
בכפר ראמה, כבר לא מופתעים מזינאת (באסם) פארס, נהגת האמבולנס הדרוזית הראשונה והיחידה במד"א ובישראל, שיילדה לראשונה אשה הרה.זינאת (באסם) פארס ילידת כפר ראמה הסמוך לכרמיאל בת 39, נשואה ואם לתאומות בנות 12, היא החובשת ונהגת האמבולנס הדרוזית הראשונה והיחידה במד"א ובישראל. זינאת מתגוררת כיום עם משפחתה בעיר ערד ועובדת כחובשת נהגת אמבולנס בתחנת מד"א המקומית.

זינאת יילדה לראשונה אשה הרה מהפזורה הבדואית. האשה שאחזו אותה צירי לידה הובאה ברכב פרטי לתחנת מד"א ערד. זינאת שעמדה לסיים את משמרתה ניגשה לרכב הפרטי והעבירה את היולדת לאמבולנס. בדרך לבית החולים התגברו הצירים, הצוות עצר בצד בצומת שוקת וזינאת החלה ליילד אותה, כעבור זמן קצר נולדה לה בת. "עשיתי את כל מה שלימדו אותי במד"א" סיפרה זינאת "היולדת גילתה רק לאחר שהתינוקת יצאה לאוויר העולם שהיא חששה מאוד מהלידה המתקרבת מפני שהיא הייתה אמורה לעבור ניתוח קיסרי בביה"ח. אבל כבר מההתחלה היא הרגישה שהיא בידיים בטוחות ושאני מקצועית ומיומנת, למרות שזו הייתה קבלת הלידה הראשונה שלי".

זינאת היא פורצת גבולות בל המדובר מדובר במעמד הנשים הדרוזיות, ומהווה דוגמא אישית לשינוי החברתי המתחולל בשנים האחרונות בחברה הדרוזית. כבר בגיל 16 היא עזבה את הכפר ועברה להתגורר עם אחיה בניו-יורק לצורך לימודים בארצות הברית. לאחר שסיימה את לימודי התואר הראשון בקולג' במינהל עסקים היא התקבלה לעבודה במחלקת השיווק של חברת ליוויס ספקית הג'ינס וניהלה צוות גדול של עובדים. לאחר 12 שנים היא החליטה לחזור לישראל, נישאה וכעבור כשנה נולדו לה תאומות.

אביה ואחיה תמכו ועודדו אותה לעבור את ההכשרה במד"א כחובשת ונהגת אמבולנס והם דוחפים אותה לקידום אישי. זינאת תכבוש שוב את ספסל הלימודים בינואר 2009 במסגרת קורס חובשים בכירים במד"א ולאחר מכן בקורס מדריכים. לדבריה, אביה נטע בכל ילדיו, את התפיסה שעליהם להיות עצמאיים, לדאוג לעצמם והעניק להם את התחושה שאין גבול ליכולת שלהם.

זינאת לא חשה בנוח עם הגדרת פורצת הגבולות. היא מסכימה שיש שינוי מסוים בחברה הדרוזית, אשר כיום מקבלת ביתר קלות נשים עצמאיות כמותה. עם זאת, היא לא רואה עצמה כמנהיגה חברתית, אלא כמי שפועלת במקצועה כחובשת להציל נפשות וכנותנת שירות חיוני לאזרחים וזאת בתמיכת משפחתה המורחבת.

לדבריה, המאבקים של האשה הדרוזית בחברה הגברית שסביבה, דומים לאלה של האשה היהודייה, "האשה נדרשת להשקיע פי 4 ו-5 מאמץ מן הגבר כדי להצליח. אבל אני מאמינה בנשים וביכולות שלהן להוביל ולהשפיע", היא אמרה והוסיפה "חיים זוגיים ועבודה במשמרות הם לא דברים נפרדים. היום אפשר לשלב ביניהם הרבה יותר מאשר בעבר".

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין, ציין כי מד"א ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל וחבר בארגון הצל"א הוא דוגמה לא רק לדו-קיום אלא ל"רב קיום", בין עדות ודתות ושיתוף הפעולה בא לידי ביטוי, הלכה למעשה, כשהמטרה המשותפת לכולם היא - הצלת חיים.נוצר: 12/14/2008 9:20:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים