העצמה נשית - ידיים של מנהיגים - מי את שרה פיילין אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 19/09/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > ידיים של מנהיגים - מי את שרה פיילין ?
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

ידיים של מנהיגים - מי את שרה פיילין ?

מאת: אירית רוטרובין
ידיים של מנהיגים - מי את שרה פיילין ?
שרה לואיז הית' פיילין בת ה – 44 היא מושלת מדינת אלסקה שבארצות הברית, האדם הצעיר ביותר בתפקיד והאשה הראשונה המכהנת במשרה זו.מעבר לכך, מסמלת פיילין פריצת דרך לנשים בקריירה : ב-29 באוגוסט 2008 הכריז הסנאטור ג'ון מקיין, מועמד המפלגה הרפובליקנית לתפקיד נשיא ארצות הברית, על פיילין כמועמדת שלו לתפקיד סגנית הנשיא, לקראת הבחירות לנשיאות ארצות הברית 2008‏‏ [1]. פיילין היא האישה השניה בהיסטוריה של ארצות הברית המועמדת מטעם אחת משתי המפלגות הגדולות לתפקיד סגנית הנשיא (הראשונה הייתה ג'רלדין פררו בשנת 1984) והראשונה מטעם המפלגה הרפובליקנית.
שרה היא השלישית מבין ארבעת אחיה אמא מזכירת בית ספר ואביה מורה.
בילדותה עסקה בכדורסל סל ודייג, סיימה תואר ראשון בתקשורת ועיתונות והחלה את הקריירה שלה ככתבת ספורט.
כיום פועלת בתפקידה לפיתוח וניצול משאבי אנרגיה של מדינת אלסקה וכן עמדה בראש הוועדה לשימור משאבי נפט - שם חשפה מעשי שחיתות רבים. חברה בכנסייה האנווגליסטית המאמינה במדינת ישראל.

מתוך עניין באישיותה המורכבת והמעניינת,גלשתי לאתר מדינת אלסקה ולהפתעתי מצאתי שם תמונות רבות שלה עם ידיים גלויות ופתוחות . תפיסת זוויות טובה וברורה איפשרה לי ללמוד על פרמטר מרכזי באבחון אישיותה ודרכי פעולותיה.

שרה פיילין היא אישיות הנשענת על חשיבה מעשית - הגיונית ובעלת יכולת קליטה מהירה. היא משתמשת באינטואיציה ודמיון פורה על מנת להשלים את כל הפרטים החסרים ומצליחה להגיע למסקנות מידיות .

אשת חוכמה, ביקורתית דקדקנית וקפדנית בהופעתה, מסורה למשפחתה, שמרנית בדרך חשיבתה ומעשיה הקשורים למסורת חנוך או דת היא לוקחת משימה ומבצעת. יש לה קושי בלבטא רגשות ויש לה חרדות והיא נשענת על צרכים בסיסיים של החיים. פיילין היא צנועה, משדרת מעודנות נפשית, מצפון נקי, יושר אמיתי ופנימי השואף להשכלה גבוהה .

שרה ניחנה בראיה רחבה, כשנושאים רבים מעניינים אותה, אך היא מאמינה רק בדברים שניתן להוכיח אותם שחור על גבי לבן. חשוב לה להבין את האחרים ולעסוק בעשייה למען הזולת .
אולם, היא מרגישה שלא תמיד מבינים אותה. נראה כי היא פיתחה מנגנון הגנתי המחייב את האדם להיות חזק כשהוא לבד והיא מבקשת משענת בתוך עצמה. קיים בתוכה דו שיח פנימי.
היא אינה זקוקה לגורם מבחוץ להיוועץ בו ולכן היא פועלת כמו בולדוזר.

התוצאה היא עצירת אנרגיה, חשיבה עמוקה מאוד ולא ספונטאנית, דייקנית ומסודרת ,אינטליגנטית שכלתנית ופרקטית ביחסים אישיים .

לשרה פיילין – אין פנטזיות!
היא מחוברת תמיד למחשבה מעשית מאוד ונתונה למשמעת עצמית חזקה ובטוחה. היא אינה מכניסה רגשות או רצונות בלתי מציאותיים ומעדיפה לעשות דברים בדרך שלה. יש לה אמפטיה לאנשים והיא לא מתלהבת בקלות .

המקצוע שבחרה מוביל אותה להרגיש שזהו הייעוד היחידי שלה.

חשוב לה לקדם רעיונות ופרויקטים תפקיד או מקצוע שבו היא מחויבת לתפקידה כמסגרת חברתית, היא המנוע של כל משימה שתוטל עליה ויש לה קושי לראות את הפרטים הקטנים . היא בונה הכול בקווים כללים. כף ידה מעידה על אינטואיטיביות יצירתיות ואנרגטיות. היכן שיש לה יכולת לשלוט - שם היא מרגישה טוב. אוהבת להתבלט על הבמה, יש בה קסם אישי ויופי ,דינאמיות ורומנטיות.

מאחורי שרה עמדה אימא אשר עמדה לשרותה בגידול ילדיה בתחושה של שליחות קדושה. הילדה גדלה באווירה של ציפייה לייעוד רם .

בשורש סיפור ילדותה, אביה היה הדמות לחיקוי. ובאמצעותו התגבשה הילדה המתבגרת לאישיות חברתית.
היא חששה שלא תעמוד בציפיות של אביה ולמדה שאופן חשיבתה מוטעה, תמיד היה החשש שאם תציג את עצמה כפי שהיא, תקבל ביקורת חריפה.
הורים בד"כ משתדלים לעשות את המיטב אבל אין ספק ששני ההורים שעסקו בחינוך ,השפיעו על שרה הילדה בהתפתחותה ובבחירות שהשכילה לעשות.

אומנם היא דמות תקשורתית דינאמית הקושרת יחסים חברתיים ויש מסביבה אנשים רבים, אבל ,נשארת בתוך בונקר נפשי שבו היא המלכה המנהלת והמבצעת הבלעדית הזקוקה לחופש בעבודתה לפי הסטנדרטים שלה .


*** אירית רוטרובין עוסקת בניתוח ואבחון אישיות בשיטת פסיכו- דיאגנוסטיקה.נוצר: 10/8/2008 3:50:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים