תכשיטים ואביזרי אופנה - חנויות בוטיק בישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/11/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תכשיטים ואביזרי אופנה > חנויות בוטיק בישראל
  כתבות אחרונות
התיקים שלNEW ERA  מלווים בתחילת שנת הלימודים התיקים שלNEW ERA מלווים בתחילת שנת הלימודים

דורי צ'נגרי - אישה מרשימה ומעצבת תכשיטים מקורית דורי צ'נגרי - אישה מרשימה ומעצבת תכשיטים מקורית

דיוק אופטיקס מציג קולקציית ג'יג'י ברצלונה! דיוק אופטיקס מציג קולקציית ג'יג'י ברצלונה!

טום בראון כובש את עולם מסגרות המשקפיים טום בראון כובש את עולם מסגרות המשקפיים

מסגרות המשקפיים שעושות את כל ההבדל - DITA

חדש ברשת אירוקה - קולקציית קפסולה של ג'יג'י חדיד לווג חדש ברשת אירוקה - קולקציית קפסולה של ג'יג'י חדיד לווג

GARRETT LEIGHT - קולקציית הקיץ של המותג הקליפורני למשקפיי שמש GARRETT LEIGHT - קולקציית הקיץ של המותג הקליפורני למשקפיי שמש

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

חנויות בוטיק בישראל

מאת: טלי גולדי
חנויות בוטיק בישראל
מקור השם במושג בוטיק - חנות קטנה המתמחה בשיווק לקהל לקוחות מצומצם, בדרך כלל עשיר יחסית. המונח השתרש היטב בשפה העברית העכשווית ואנו מוצאים לצד חנויות הבוטיק גם מלונות בוטיק, יקבי בוטיק, טיולי בוטיק, ומשרדי בוטיק, כאשר המאפיין העיקרי והמשותף הוא בפניה לקהל יעד מצומצם, במוצרים ייחודיים ומותאמים, להבדיל מ"פס יצור המוני", ובמחירים בהתאם – כלומר גבוהים, ומיועדים לאלו שיכולים להרשות לעצמם לרכוש מוצרי בוטיק.המונח בוטיק לא דילג על משרדי עורכי הדין ומשרדים רבים רואים עצמם כמשרדי בוטיק – משרדים המתמחים בנישה מקצועית ספציפית, תוך הענקת יחס אישי שמשמעותו גם תפירת מוצר משפטי ייחודיי ללקוח, מותאם ספציפית למקרה, ועלות שירותיהם של משרדי הבוטיק –בהתאם.

תחת הקונספט "בוטיק" הוקם גם משרדה של עו"ד רות דיין-וולפנר אשר דורג כאחד המשרדים המובילים בתחום דיני משפחה, ע"י חברת "דן אנד ברדסטריט" העוסקת מזה שנים בדירוג משרדי עורכי דין. המשרד עוצב כך שישדר יוקרה, יחד עם תחושה ביתית ואוירה נעימה. החל מריהוט העץ הכבד, עבור דרך רצפת השיש המבהיקה וכלה בקירות המעוגלים – ובעיקר הדגש על הפרטים הקטנים – כל פינה ופינה מוקפדת ומעוצבת. בכל תיק מוקדשת מחשבה רבה, נבחרות מטרות ונבנית אסטרטגיה משפטית ספציפית שמטרתה השגת מטרות הלקוח. ההקפדה והמחויבות ללקוח באים לידי ביטוי גם באופן בו מוגשים מסמכים משפטיים, והכבוד למקצוע וללקוח ניכר בכל מסמך ומסמך. מעבר לפן המשפטי מקדיש המשרד רבות גם ליחס האישי. לכל לקוח צוות המטפל בו באופן אישי, מכיר אותו והולך עימו "יד ביד" בדרך הארוכה והלא קלה של הליך הגירושין. תקופת הגירושין הינה אחת התקופות הקשות בחייו של אדם, ומצבו הרגשי נלקח בחשבון. למשרד מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה המאפשר ללקוחות ליצור קשר גם בשעות לא מקובלות, וכן אפשרות לקבל מסמכים משפטיים באמצעות קבלת קוד אישי באתר האינטרנט של המשרד. ליווי הלקוח ע"י אותו צוות משפטי הינו לאורך כל הערכאות המשפטיות הקשורות בהליך הגירושין החל בבית המשפט לענייני משפחה, בית הדין הרבני, לשכת ההוצאה לפועל, הליכים פליליים בתחום דיני המשפחה, בית המשפט המחוזי ועד לבית המשפט העליון ובית הדין הרבני הגדול.

דניאלה להבי מסבירה את תרבות הבוטיק בארץ: "פעם, כשרק התחלתי למכור תיקים, בוטיק הייתה חנות שכונתית, כשבעלת החנות היא זו שבוחרת את המוצרים שימכרו בה, היא זו שמכירה את הלקוחות ומוכרת להן.

תפיסת הבוטיק הייתה של חנות קטנה עם יחס אישי.
עם הזמן ועם עלייתה של תרבות הקניונים והרשתות החנויות הללו והפכו לישנות ומיושנות, והמילה בוטיק הפכה לשם נרדף למשהו מיושן ומאובק, בד"כ לנשים מבוגרות.

בסוף שנות ה- 90 קיבל המושג בוטיק משמעות מחודשת. התחיל טרנד בעולם של מלונות בוטיק, מלונות קטנים ומעוצבים בקפידה שהציעו אלטרנטיבה, לא פחות יוקרתית, לרשתות הגדולות. המושג חדר לתחומי חיים שונים (כמו למשל לעולם היין, יקבי בוטיק המייצרים יינות בוטיק), והגיע לישראל בגרסה המחודשת שלו. המושג בוטיק היום מעורר אסוציאציה של משהו שהוא מאוד ייחודי, מעוצב ומיוצר בקפידה ובכמויות קטנות, אין ממנו מסה והוא לא פונה להמונים. מוצרי בוטיק הם מוצרים שפונים לקהל מתוחכם, בד"כ אמיד, שמחפש את הדברים שאין בכל מקום ומוכן לעשות את המאמץ כדי להשיג אותם. ההנאה הזו מתחושת הייחודיות היא חלק בלתי נפרד מתפיסת הבוטיק.

תרבות הבוטיק הזו, החדשה, הגיעה לכל תחומי החיים, והיום ניתן למצוא בארץ ספא בוטיק, בתי קפה בוטיק, שוקולד בוטיק, מאפיות בוטיק, מלונות בוטיק וכו. אמנם לא כולם עומדים בהבטחתם, אבל המילה בוטיק כבר מגדירה משהו מהערכים הבסיסיים של מותג שמבקש לבדל את עצמו מאחרים, שמבקש להעביר מסר של מגע אישי, של ייחודיות, של עיצוב.

מוסיפה להבי: " אני חושבת שהיום חשוב לשים לב לניואנסים קטנים שמבדילים בין מוצר או מותג שהוא בוטיק אמיתי לכאלו שכבר לא בוטיק. מוצר שהוא כבר לא בוטיק הוא מוצר שניתן להשיג בכל קניון, משהו שמיוצר בכמויות גדולות, ושהוא זול ביחס למוצרים מאותו סוג. מוצר בוטיק הוא מוצר שיודע להבדיל את עצמו מאחרים, להביע איזשהו מסר עיצובי מובחן. זה מוצר שחווית השימוש בו היא יוצאת דופן, היא לא מתבטאת רק באופן השימוש בו, אלא בערך המוסף שלו, ובחוויית הקניה כמובן".

מיכל נגרין אומרת לנו כי "אנחנו כצרכנים תמיד מחפשים את השונה והמיוחד, את מה שאין למישהו אחר ולכן מוצרי הבוטיק תופסים מקום חשוב בהתנהגות הצרכנית שלנו.
תרבות הבוטיק יוצרת מגמה של קנייה אישית יותר, חיבור למוצר ולמה שעומד מאחוריו.
מוצרי הבוטיק נותנים פוקוס ליוצרים ומעצבים מקוריים, ומייחדים אותם מחברות המייצרות במאסות ולאו דווקא מקפידות על קו עיצובי המשויך להן".
עוד מוסיפה נגרין "עם השנים הקפדתי לשמור על הבוטיקיות של המוצרים. אני משתמשת באלמנטים וחומרי גלם רבים ומגוונים, בצבעוניות עשירה וכך יוצרת מוצרים ייחודיים ומוצרים בתפוצה מוגבלת .בימים אלו אני מרחיבה את מגוון המוצרים המיוצרים ב"לימיטד אדישן", שאני יוצרת מוצרים עם סיפור, אלמנטים המשתלבים אחד בשני ויוצרים התרחשות ועלילה בכל מוצר".

נוצר: 7/29/2008 6:52:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים