קלאסיקה ואופרה - ריגולטו חותם את העונה באופרה הישראלית אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 11/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קלאסיקה ואופרה > "ריגולטו" חותם את העונה באופרה הישראלית
  כתבות אחרונות
'דון קרלו' מאת ג'וזפה ורדי, באופרה הישראלית, מנצח דניאל אורן 'דון קרלו' מאת ג'וזפה ורדי, באופרה הישראלית, מנצח דניאל אורן

האופרה הישראלית מעלה את האופרה הישראלית מעלה את "חלום ליל קיץ", בינואר 2018

האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות

האופרה האופרה "מאדאם בטרפליי" מאת פוצ'יני, הפקה חדשה בישראל

"נורמה" מאת בליני, בהפקה חדשה באופרה המלכותית

Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל

MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"ריגולטו" חותם את העונה באופרה הישראלית

מאת: שוש להב

האופרה הידועה מאת ג'וזפה ורדי, בבימויו של דיוויד פאונטני, בניצוחם (לסירוגין) של דניאל קלגרי ודניאל כהן, 30.6-14.7.2012.טרם נרגענו מ'כרמן במצדה' וכבר נערכים לקראת "ריגולטו" מאת ג'וזפה ורדי - מהאופרות האהובות ביותר ברפרטואר האופראי בכל הזמנים - סיום מכובד, איתו תחתום האופרה הישראלית עונה גדושה, מוצלחת ועמוסה.

האופרה בניצוחם לסירוגין של דניאל קלגרי ודניאל כהן, ובבימויו של דייויד פאונטני, תוצג בתאריכים 30.6.12-14.7.12 באופרה הישראלית - המשכן לאמנויות הבמה בתל - אביב. כן משתתפים בריגולטו: תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית-ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של ישי שטקלר וסולנים ישראלים ובינלאומיים.

ב"ריגולטו" משרטט ורדי את גורלו של ליצן החצר המעונה, שמנסה לנקום במעבידו הדוכס חסר הלב שפיתה באכזריות את ג'ילדה בתו התמימה. האופרה מבוססת על "המלך משתעשע", מחזהו השנוי במחלוקת של ויקטור הוגו. את הליברית כתב פרנצ'סקו מריה פיאווה והיא הועלתה בוונציה בשנת 1851, לאחר מאבקים ממושכים של ורדי בצנזורים ולאחר שקיבל חלק מדרישותיהם. מאז הפכה האופרה להצלחה אדירה ברחבי העולם.

הבמאי האנגלי הידוע דיויד פאונטני התפרסם לראשונה בעולם האופרה, כאשר ביים את האופרה "קטיה קבנובה" מאת ינאצ'ק בפסטיבל ווקספורד בשנת 1972. הוא היה במאי הבית של האופרה הסקוטית, שם ביים בין השאר מחזור מיצירות ינאצ'ק בשיתוף עם האופרה הוולשית הלאומית. באופרה האנגלית הלאומית ביים למעלה מ-20 אופרות, עת כיהן כבמאי הבית של הלהקה. בשנת 1993 קיבל תואר אבירות ממלכת אנגליה. פאונטני ביים באופרה הישראלית את האופרות "לוצ'יה די למרמור", "סימון בוקנגרה", "ריגולטו", "השועלה הערמומית הקטנה" ו"היהודיה".

המנצח האיטלקי דניאל קלגרי היה המנצח הראשי של פסטיבל ווקספורד והמנצח הראשי של התזמורת הפלמית המלכותית באנטוורפן. הרפרטואר האופראי שלו כולל מספר בכורות עולמיות כולל "אליסה" (ג'מפאולו טסטוני), "אדיפוס" (פייר ברתולמה) וכן את הרפרטואר האיטלקי המרכזי כולל "טורנדוט", "טוסקה" (פוצ'יני), "ריגולטו", "שני הפוסק ארים", "פלסטף", אאידה (ורדי), כך עושות כולן (מוצרט) ועוד אופרות רבות. הוא הקליט אופרות רבות מאת ורדי כולל "לה טרוויאטה", "הטרובדור", אוברטו וכמו כן הקליט יצירות סימפוניות רבות. הוא מנצח בקביעות בלה סקאלה במילנו, המטרופוליטן אופרה בניו יורק, האופרה הממלכתית של וינה ובתי האופרה של מינכן, פריס, בריסל, טורונטו, וושינגטון, ברלין, דרזדן, ברצלונה, טוקיו, ציריך, פירנצה, ונציה ועוד רבים אחרים. כמו כן הוא מנצח על תזמורות סימפוניות מובילות בבלגיה, הולנד, צרפת, איטליה, גרמניה ומדינות נוספות. זו הופעתו הראשונה באופרה הישראלית.

שישה סולני אופרה מובילים מגיעים לראשונה ארצה, לשיר בהפקת "ריגולטו" באופרה הישראלית לצד סולני האופרה הישראלית המובילים: זמר הבריטון הספרדי קרלוס אלמגוור וזמר הטנור האיטלקי סטפנו אנטונוצ'י יחלקו ביניהם את התפקיד הראשי של ריגולטו. שניהם שרים את רוב תפקידי הבריטון הראשיים של ורדי בכל בתי האופרה המובילים בעולם, כולל הלה-סקאלה, בית האופרה בוינה, הקובנט גרדן ועוד.

זמר הטנור האיטלקי מסימיליאנו פיסאפיה הנחשב לאחד מבכירי הטנורים בעולם והטנור הצרפתי ז'אן פרנסואה בוראס, יחלקו ביניהם את תפקיד הדוכס השר כמובן בין השאר את האריה המפורסמת מכולן "לה דונה א-מובילה". זמרת הסופרן הסלובקית אדריאנה קוצ'רובה, מהכוכבות העולות בעולם האופרה כיום, תשיר את התפקיד של ג'ילדה, אותו תחלוק עם זמרת הסופרן הישראלית הילה בג'יו (שזה עתה שרה את הילד ב"ילד חולם" בויסבאדן, זכתה לשבחים על תפקיד אאורידיצ'ה ב"אורפיאו ואאורידיצ'ה" ופרסקיטה ב"כרמן" למרגלות המצדה).

ליזה קדלניק האוקריאנית מגיעה ארצה לשיר את מדלנה. עוד מופיעים בהפקה בכירי סולני האופרה הישראלית כולל ולדימיר בראון, נח בריגר, איילה צימבלר, גיא מנהיים, נעמה גולדמן ואחרים.

"ריגולטו", בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א.

(* צילום : גדי דגון, יוסי צבקר)

נוצר: 6/24/2012 4:44:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים