קלאסיקה ואופרה - דניאל אורן מנצח על האופרה לוצ'יה די למרמור מאת דוניצטי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קלאסיקה ואופרה > דניאל אורן מנצח על האופרה "לוצ'יה די למרמור" מאת דוניצטי
  כתבות אחרונות
'דון קרלו' מאת ג'וזפה ורדי, באופרה הישראלית, מנצח דניאל אורן 'דון קרלו' מאת ג'וזפה ורדי, באופרה הישראלית, מנצח דניאל אורן

האופרה הישראלית מעלה את האופרה הישראלית מעלה את "חלום ליל קיץ", בינואר 2018

האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות

האופרה האופרה "מאדאם בטרפליי" מאת פוצ'יני, הפקה חדשה בישראל

"נורמה" מאת בליני, בהפקה חדשה באופרה המלכותית

Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל

MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

דניאל אורן מנצח על האופרה "לוצ'יה די למרמור" מאת דוניצטי

מאת: שוש להב
דניאל אורן מנצח על האופרה

הפקה עתירת סולנים בינלאומיים באופרה הישראלית, המוכרת בעיקר בשל אריית השיגעון המפורסמת של לוצ'יה, במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב.האופרה הישראלית מעלה את "לוצ'יה די למרמור" מאת המלחין האיטלקי גאטנו דוניצטי, בניצוחו של דניאל אורן ובבימויו של אמיליו סאחי. באופרה משתתפים: תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית ראשל"צ ומקהלת האופרה הישראלית, בניצוחו של ישי שטקלר, שגם ינצח לסירוגין על האופרה. להפקה זו התקבצה על במה אחת גלריה של סולנים בינלאומיים מהשורה הראשונה.

דוניצטי הלחין את "לוצ'יה די למרמור" בשנת 1835 על פי הרומן "הכלה מלמרמור" של וולטר סקוט והיא נחשבת ליצירתו הגדולה ביותר. האופרה ידועה בעיקר בשל אריית השיגעון של הגיבורה לוצ'יה, המעבירה את תחושת טירוף הדעת. התפקיד הראשי בלוצ'יה נכתב באופן מקורי לסופרן "לג'רו", סוג הקול היחיד ששימר את הטכניקה הווקאלית של הבל קנטו, וזמרות רבות חולמות לשיר תפקיד זה הדורש שירה טהורה ו"יפה" ומושלמות טכנית.

המוסיקה של האופרה "לוצ'יה די למרמור" משמשת במאים רבים כפס-קול בסרטיהם, כמו מרטין סקורסזה בשתולים, לוק בסון באלמנט החמישי, פול קוקס האוסטרלי באיש הפרחים ועוד.

דוניצטי הצליח להביא את הסיטואציה הדרמטית לעוצמות שלא היו ידועות לפני תקופתו. האופרות שלו מחזיקות את המאזין בסערת רגשות בלתי פוסקת ומיקומן זועק מרומנטיקה חסרת פשרות. רובן מתרחש בטירות, אם אפשר באנגליה נוסטלגית של ימי הרנסאנס עם ריח עז של רומנים גותיים. המיקום מקנה לאופרות שלו תחושה הזויה משהו, גם אם הסיטואציות עצמן הינן מציאותיות, ובכך הוא יוצר עולם גבוה יותר ואידיאליסטי שהינו מרכזי לתפיסה הרומנטית.

בין האופרות שכתב דוניצטי: "שיקוי האהבה", "אנה בולנה", "דון פסקואלה", "לה פבוריטה", "בת הגדוד" ו"מריה סטוארדה".

לצורך ההפקה התקבצו על במה אחת גלריית סולנים בינלאומיים מהשורה הראשונה: בתפקיד לוצ'יה, לסירוגין יופיעו זמרת הסופרן הצעירה ג'סיקה פראט הכובשת את במות האופרה ברחבי העולם וזמרת הסופרן הרומנייה אלנה מושוק, המופיעה בבתי האופרה המובילים בעולם בעיקר באופרות של ורדי, דוניצטי ובליני. בחלק מההופעות תבצע את התפקיד גם זמרת הסופרן הטורקייה הצעירה בורצ'ו אויאר בהופעה ראשונה בארץ.

בתפקדי אדגרדו, אהובה של לוצ'יה, יופיע לראשונה בארץ הטנור הספרדי הנודע סלסו אלבלו, המופיע כיום בכל בתי האופרה החשובים ברחבי העולם בתפקידי בל קנטו רבים. כן יבצעו את התפקיד הטנור האיטלקי פיירו ג'וליאצ'י (רדמס באאידה במצדה) והטנור הספרדי הצעיר פרנסיסקו קורוחו בהופעה ראשונה בארץ.

בתפקיד אנריקו, אחיה של לוצ'יה, יופיעו לסירוגין הבריטון הישראלי הבינלאומי המוביל בועז דניאל (מרצ'לו בלה בוהם באופרה הישראלית) והבריטון הרומני הצעיר יונץ פאסקו (אלפיו בקוולריה רוסטיקנה וטוניו בפליאצ'י, בראשית העונה באופרה הישראלית). בתפקיד ריימונדו, בן בריתו של אנריקו, יופיעו הבס האיטלקי קרלו סטריולי (מלך מצרים באאידה במצדה) והבס הבריטי דארן ג'פרי. וסולנים הישראלים: איילה צימבלר, נעמה גולדמן, גיא מנהיים ויוסף ארידן.

הרצאה מקדימה - כלולה במחיר הכרטיס - שעה לפני כל אחד מהמופעים תתקיים הרצאה מקדימה באולם. הכניסה חופשית בהצגת כרטיס הכניסה לאופרה.

להזמנת כרטיסים: 03-692777
בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א.

 

(* תמונות : יח"צ)דניאל אורן מנצח על האופרה
דניאל אורן מנצח על האופרה
דניאל אורן מנצח על האופרה
דניאל אורן מנצח על האופרה
נוצר: 3/13/2012 9:27:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים