מחול - התנועה שבאי - תנועה - מחול נשי פמיניסטי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מחול > "התנועה שבאי - תנועה" - מחול נשי פמיניסטי
  כתבות אחרונות
"בלט דיסלדורף", המופיעים לראשונה בישראל

- Bodytraffic  להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ - Bodytraffic להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ

לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון "הבלט הרוסי" מסנט פטרסבורג חוזר לישראל!

בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות

"בלט נס ציונה" - להקת המחול החדשה כבשה את הקהל. נהדרים!

בלט האופרה של מינכן במופע בלט האופרה של מינכן במופע "צעיר לנצח"

להקת להקת "מומיקס" במופע חדש - "אלכימיה"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"התנועה שבאי - תנועה" - מחול נשי פמיניסטי

מאת: שוש להב

VerTeDance - קבוצת מחול נשית מצ'כיה, אשר נוסדה בשנת 2004 ע"י הרקדניות ורוניקה קוטליקובה וטרזה אונדרובה, מגיעה לכבוש את ישראל.VerTeDance - קבוצת מחול נשית מצ'כיה, אשר נוסדה בשנת 2004 ע"י הרקדניות ורוניקה קוטליקובה וטרזה אונדרובה, מגיעה לכבוש את ישראל.

טרזה וורוניקה, הן חברות טובות כבר למעלה מ-20 שנה, שתיהן למדו בחוגי ריקוד שונים בצ'כיה. הרקדניות מאסו בבלט הקלאסי והתחילו לחלום על צורת ריקוד שונה. כך התחיל הכל..

בצ'כיה, בימים שלאחר הקומוניזם, קשה היה לגייס כספים בכדי להקים תיאטרון ריקוד מודרני, לכן הן הקימו קבוצת מחול משלהן:VerTeDance – Veronica Tereza Dance.

בהתחלה הקבוצה כללה את שתיהן בלבד והן חיפשו סגנונות וכיוונים חדשים לריקוד נשי. היות ולא היה להן מספיק תקציב להוסיף עוד רקדנים, במיוחד לא גברים, הן פיתחו את סגנון הריקוד - דואט נשי מודרני. בניגוד לבלט הקלאסי, בו הנשים מדומות לגוף דקיק, עדין וחסר משקל, אצלן הדמויות מורכבות מנשים חזקות, אנרגטיות ומשפיעות.

בחיפושים אחר מגוון תנועות חדש, הן שאלו את עצמן: "כיצד אנשים מוגבלים יכולים לבטא את עצמם בתנועות?" עם הרבה תעוזה החליטו השתיים לפנות לכמה נשים נכות בכסא גלגלים, וגילו כי חרף המגבלה הפיזית, את תנועותיהן ניתן להראות אפילו על הבמה.

מאז החיפוש אחר דרכי התבטאות של נשים נכות על במה, מהווה את אחד מכיווני ההתפתחות של הקבוצה. הן יצרו 15 מופעים מרהיבים שהרשימו את כל אירופה: גרמניה, בלגיה, בריטניה, הונגריה, פולין, רומניה ועוד.

טרזה זכתה בפרס The Dancer of the Year 2010.

VerTeDance הינה הקבוצה היחידה בצ'כיה שזכתה פעמיים ב- The Dance Piece of the Year- הפרס היוקרתי ביותר בתחום הריקוד המודרני.

בשבוע הבא אמורה להתרחש הופעתן הראשונה בארץ. ורוניקה וטרזה יציגו את היצירות הכי מפורסמות שלהן - מופעי דואט . אחת מהיצירות הללו היא "מציאות ואבדות".

מציאות ואבדות" הוא דואט מחול-תיאטרון, יצירתה של הכוריאוגראפית והרקדנית השוודית שרלוטה אופרהולם, עבור להקת המחול הצ'כית VerTeDance. זוהי עבודת מחול ותיאטרון פיזי, פואטית אך הומוריסטית, אודות שתי נשים בעלות עוצמה רבה.

בעבודה זו שרלוטה לא חששה להתנסות ולשלב מחול עם תיאטרון. העבודה מציגה אתגרים פיזיים עם תנועות מחול מחוספסות. היא אינה נמנעת מחספוס ואימג'ים של תנועות גוף של הרס עצמי. לעיתים היא מציגה שבריריות וברוטאליות של מערכות בינאישיות, לעומת אגרסיביות הרסנית, המייצגות את העולם העכשווי.

כוריאוגרפיה: שרלוטה אופרהולם
רקדנים: טרזה אונדרובה, ורוניקה קוטליקובה
תאורה: פבל קולטיק
הפקה: קרולינה הינובה
מוזיקה: ג'וני קש

להקת המחול VerTeDance מופיעה בתיאטרון קליפה ב-12-13-14/11/13 עם המופע "מציאות ואבדות"

Vojtech Brtnicky - Photograferנוצר: 11/11/2013 8:16:00 AM
עודכן: 11/11/2013 8:18:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים