מחול - במת הרמת מסך 2011 אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 02/06/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מחול > במת "הרמת מסך" 2011
  כתבות אחרונות
- Bodytraffic  להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ - Bodytraffic להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ

לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון "הבלט הרוסי" מסנט פטרסבורג חוזר לישראל!

בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות

"בלט נס ציונה" - להקת המחול החדשה כבשה את הקהל. נהדרים!

בלט האופרה של מינכן במופע בלט האופרה של מינכן במופע "צעיר לנצח"

להקת להקת "מומיקס" במופע חדש - "אלכימיה"

"חי בסרט" - להקת קולבן דאנס מציגה: ערב אחד, שתי יצירות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

במת "הרמת מסך" 2011

מאת: שוש להב
במת

הבמה המרכזית להצמחת אמנים בתחום המחול, ביוזמה ומימון של משרד התרבות והספורט. תמר בורר, רונית זיו וסער עזימי, מאחורי הבחירה האמנותית."הרמת מסך" הוא הבמה המרכזית להצמחת אמנים בתחום המחול - יוצרים עצמאיים ומנהלים אמנותיים - ביוזמה ומימון של משרד התרבות והספורט. יוצרי המחול הותיקים תמר בורר, רונית זיו וסער עזימי - עומדים מאחורי הבחירה האמנותית של העבודות שתועלינה בתל-אביב - במרכז סוזן דלל- 3-5.11.2011 ו- 10-12.11.2011 ובירושלים - בתיאטרון ירושלים- 8-10.11.2011

במה ייחודית זו, המתקיימת כל שנה, יוסדה על ידי המחלקה למחול במשרד התרבות והספורט, בניהולה של נילי כהן, והיא זו שמפיקה, מממנת ומקצה משאבים ייעודיים במטרה לאפשר ליוצרים עצמאיים, שאינם עובדים בלהקה ממוסדת, להציג עבודות בכורה, תוך שחרורם המוחלט מההיבטים הלוגיסטיים והכלכליים הכרוכים בהפקת מופע: תפעול הצגה, שיווק, פרסום, יחסי ציבור ועוד וכן לזכות ב 70% מהכנסות מכירת הכרטיסים.

בנוסף, מאפשרת במת "הרמת מסך" ליוצרים עצמאיים וותיקים מתחום המחול, לבסס עצמם כמנהלים אמנותיים הן לבמה זו והן לבמות מחול אחרות. ניהול הבמה וההפקה נעשים זו השנה השמינית על ידי פסטיבל ישראל בראשותו של יוסי טל גן. מפיקה: מירי מנירב.

לפני שנתיים, במלאת 20 שנה ל"הרמת מסך", השתנה הפורמאט של הניהול האמנותי, ובחירת היוצרים המשתתפים בהרמת מסך הופקדה בידי יוצרים ותיקים, זאת כדי להצמיח מנהלים אמנותיים לבמות המחול המגוונות. עפ"י תפיסת ההמשכיות של במת הרמת מסך, יכהנו גם בשנה זו כמנהלים אמנותיים, היוצרים הותיקים: תמר בורר, סער עזימי ורונית זיו, אשר הובילו במה זו בשנה שעברה, וכך התאפשר להם לבסס את עבודתם כמנהלים, על בסיס לקחיהם משנה קודמת.

האפשרות שניתנת לאמנים לפעול במסגרת זו שנה אחר שנה הנה ייחודית והיא זאת המאפשרת הצמחה של כוחות אמנותיים. כל אחד מהם התבקש לבחור ולחנוך יוצרים צעירים, שעבודותיהם יועלו בבכורה בבמת "הרמת מסך" 2011- מתוך היצע של כארבעים יוצרים שהגישו את מועמדותם.
לדברי נילי כהן, סגנית מנהל מינהל תרבות ואמנויות ומנהלת המחלקה למחול:
"החלטנו להעביר את שרביט הניהול האמנותי ליוצרים שפרצו וביססו עבודתם כיוצרים ב"הרמת מסך", כחלק מתהליך טבעי של צמיחה המאפשר מעבר מסוג אחד של ביטוי אמנותי, יצירה, לסוג שני המאפשר אמירה אמנותית באמצעות בחירת היוצרים לבמה זו. הפקדתו של הניהול האמנותי, זו השנה השנייה, בידי המנהלים שעשו זו בשנה שעברה, תעמיק את התהליך ותאפשר להם להעניק ליוצרים הצעירים מניסיונם המצטבר, מחד, ולשכלל את יכולותיהם שלהם כמנהלים אמנותיים, מאידך. כל זה בליווי צמוד ותמיכה תקציבית של מדור המחול במשרד התרבות והספורט".

העבודות תחשפנה גם בפריפריה - הן בצפון והן בדרום הארץ, בשיתוף עם עמותת הכוריאוגרפים ו"תרבות לישראל" וזאת כדי ליצור חשיפה רחבה ליוצרים הצעירים.

השנה תועלנה 10 עבודות ב-3 מסכים שונים, בניהול אמנותי של תמר בורר, סער עזימי ורונית זיו. לאחר חודשי עבודה בחרו המנהלים האמנותיים את היוצרים והעבודות הבאים:

מסך 1 - ערב בניהולה האמנותי של תמר בורר:
בערב זה תועלינה עבודותיהן של שלוש יוצרות: מאיה ברינר, מאיה ויינברג ואיריס ארז, המציגות מחול אישי וטוטאלי העוסק במצבים פסיכו-פיזיים של האדם.
על בחירתה ביוצרות אלה אומרת תמר בורר: "בפגישתי הראשונה עימן התרשמתי עמוקות הן מרצונן המובהק לעסוק בתכנים בעלי נופך אישי מורכב ומאתגר, והן מיכולת הביטוי התנועתית המשוכללת שלהן ליישום תכנים אלה. לאורך תהליך היצירה, גילתה כל אחת מהיוצרות נחישות ויכולת התמדה עיקשת להתעמק במחקר בו בחרה לעסוק. עם ולמרות הקשיים שנקרו בדרכן, השכילו היוצרות להשתמש בהם כקרש קפיצה למינוף עבודתן, והצליחו ללטש ולזכך אותה לכדי שלם.
"איריס ארז, מאיה ויינברג ומאיה ברינר הן שלוש יוצרות, שמביאות ביצירתן מבט אישי וחדש על התודעה האנושית. מסען האישי הוא המסע של כולנו: אנו זוכים להכיר במה שאינו ניתן למחיקה, לזכור את השכחה ולראות דרך העיוורון. המחול שהן מביאות לנו הוא טוטאלי, חשוף וחזק. עבורי, ערב זה הינו ערב מעורר מחשבה וממלא השראה ביופיו, רגישותו ועוצמתו. אני מלאת הערכה ליוצרות והכרת תודה על האפשרות שניתנה לי ללוות , לייעץ ולתמוך בתהליך היצירה שלהן".

מסך 2 - ערב בניהולו האמנותי של סהר עזימי:
ארבעה יוצרים שמחפשים בעומק התנועה, מקום בו כל תנודה מזיזה הרים. למתוח את התחושה האנושית. להזיז אותה בגוף. להפגיש אותה עם חלל. לשמוע את הקול שלה. היוצרים הם: רועי אסף, נועה צוק, דורון רז, גילי נבות.
על בחירותיו ביוצרים אומר סער עזימי: "זו השנה השנייה שיש לי הזכות ללוות יוצרים בדרך לבכורות בפלטפורמה של הרמת מסך. השנה בחרתי ללוות ארבעה יוצרים שמקורם בתנועה. התדרים התנועתיים המאוד ייחודיים של כל אחד מהם ריתקום אותי במשך כל התהליך. התהליכים התבטאו בסביבות התנועה ובמעבדה שחקרה את השקט שבין התנועות, את הקול של התנועה, מטענים רגשיים בתוך צורה וחיפוש בזמן שבחלל בין תנועה לתנועה. קיבלתי הזמנה לחוות את הרגעים שהעמיקו עוד ועוד לכדי תוצאות רגישות ומרגשות".

מסך 3 - ערב בניהולה האמנותי של רונית זיו:
בערב זה תועלנה עבודותיהם של היוצרים: רייצ'ל ארדוס, אוסנת קלנר והלל קוגן. על בחירתה ביוצרים אלה אומרת רונית זיו: "כל מעשה של יצירה הוא קודם כל מעשה של חורבן" אמר פאבלו פיקסו.
מעשה היצירה עבור רייצ'ל ארדוס, אוסנת קלנר והלל קוגן, כרוך באומץ לשאול שאלות, בהעזה לערער על הקיים וכמובן בכישרון בהרבה הרבה כשרון ליצור במחול . בבואי לבחור את היוצרים בחרתי קודם כל אמנים, שצברו ידע רב כרקדנים, כיוצרים וכמנהלי חזרות, הם עובדים כבר שנים ויצרו עם יוצרים נוספים והם בעלי פתיחות לשיתוף פעולה ועשייה משותפת.
"שלושה יוצרים אלו הגיעו לנקודת בשלות, לרגע נדיר שבו מתעצבת שפתם הייחודית במחול. הם אינם מפחדים לשאול שאלות על מחול, על נשיות ועל הקשר שבין דת פולחן ורוקנ'רול, הם לא רק שואלים שאלות, הם מתריסים, ומתוך 'ההריסות', יוצרים 'גן עדן' חדש מתוך הגהנום שסביבנו ה'גן עדן' הזה הוא שלוש יצירות מחול, שמביאות עולמות של שלושה יוצרים ובו זמנית של כל אחד ואחד מאיתנו בארץ הזאת".

מחיר כרטיס : 60 ₪ מרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון, טל': 03-5105656
כתובת: רח' יחיאלי 5 נווה צדק ,תל אביב 65149 ,תל אביב

תיאטרון ירושלים, טל': 02-5605755 כתובת: רחוב מרכוס 20, ירושליםבמת
במת
במת
במת
נוצר: 10/27/2011 12:31:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים