מחול - ערב גאלה מיוחד של אמי לקידום מעמד הרקדן בישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 28/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מחול > ערב גאלה מיוחד של אמ"י לקידום מעמד הרקדן בישראל
  כתבות אחרונות
- Bodytraffic  להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ - Bodytraffic להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ

לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון "הבלט הרוסי" מסנט פטרסבורג חוזר לישראל!

בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות

"בלט נס ציונה" - להקת המחול החדשה כבשה את הקהל. נהדרים!

בלט האופרה של מינכן במופע בלט האופרה של מינכן במופע "צעיר לנצח"

להקת להקת "מומיקס" במופע חדש - "אלכימיה"

"חי בסרט" - להקת קולבן דאנס מציגה: ערב אחד, שתי יצירות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ערב גאלה מיוחד של אמ"י לקידום מעמד הרקדן בישראל

מאת: הילית שוורץ
ערב גאלה מיוחד של אמ
להקת המחול הקיבוצית, הבלט הישראלי, להקת ורטיגו, רננה רז, איחוד מיוחד של ותיקי" בת שבע" באירוע מיוחד של אמ"י במרכז סוזן דלל (22.2), מטרת הערב – גיוס כספים עבור קרן לעזרה הדדית לרקדנים.
מעמדו של הרקדן בישראל אמנם לא מתוקשר היטב כמעמדם של השחקנים, אולם מדובר בבעייה כואבת הנוגעת למאות אמנים אשר מועסקים בתנאים ירודים ביותר, ע"י חוזים אישיים ולעתים אף ללא כל זכויות סוציאליות.

לפני כשלוש שנים הקים הרקדן עמית גולדנברג עם חבריו אודליה קופרברג, דנה רוטנברג, רננה רז, ענבל יעקובי ואביגיל רובין איגוד רקדנים תחת הכותרת "חינם זה פאסה" אשר מטרתו יצירת נורמאליזציה ותנאי עבודה נאותים עבור רקדנים בישראל.

האיגוד הצטרף לאמ"י תוך שהוא סוחף אחריו מאות רקדנים (כיום קרוב ל 500) והופך לקונצנזוס בזירת המחול בישראל. קטי סיבוני, ראש מח' רקדנים באמ"י: "א.מ.י הוא המקום היחידי אשר דואג באופן ישיר לזכויות ולתנאי עבודתם של הרקדנים בארץ ואנו שמים לעצמנו מטרה להגיע לתנאי עבודה הולמים וכך להחיות את המחול בארץ ולהביא אותו לסטנדרטים הנהוגים בחו"ל. כיום בישראל, מרבית הרקדנים עובדים אך אינם מתוגמלים ביחס לשעות, המאמץ והעבודה אותם הם נדרשים לבצע ואם לא נפעל, חלקם יתייאשו ויהגרו לרקוד בחו"ל ואחרים יפרשו בלית ברירה פרישה מוקדמת מהתחום". בין הישגי האיגוד עד כה ראוי במיוחד לציון "תעריפון השכר" אשר אומץ ע"י משרד התרבות וגופי המחול בישראל ומשמש לקביעת תגמול הוגן לרקדנים בפרויקטים שונים שעד כה לא היו מוסדרים.

ביום א', 22.2 יתקיימו ערב גאלה מיוחד ולאחריו קבלת פנים במרכז סוזן דלל (אשר נתרם ללא תשלום לצורך האירוע) בהשתתפות בכירי עולם המחול הישראלי. כל הכנסות האירוע יוקדשו לייסוד "הקרן לעזרה הדדית לרקדנים" ולקידום מעמד הרקדן בישראל.

לראשונה יופיעו על אותה במה: להקת המחול הקיבוצית, הבלט הישראלי, להקת ורטיגו ,להקת המחול של ניר וליאת בן גל, טליה פז, רננה רז, יוסי ברג ועודד גרף בקטע מיצירתם "רוב היום אני בחוץ", קטע מ"מונגר" של ברק מרשל בהפקת של סוזן דלל ועוד. בנוסף יהיה ביצוע מיוחד של "אחד מי יודע" מאת וותיקי להקת בת שבע.

כל המשתתפים בערב יופיעו בהתנדבות. מחיר כרטיס לערב החל מ 220 ₪ בהתאם למיקום באולם.

כל המחול למען הרקדן בישראל – ערב גאלה של אמ"י
יום א', 22.2, 21:00, מרכז סוזן דלל, ת"א.
למידע והזמנת כרטיסים, משרדי אמ"י: 03-6877825נוצר: 2/22/2009 2:31:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים